Stanisław Pajka uhonorowany przez ministra

REKLAMA

Regionalista, autor wielu różnorodnych publikacji dotyczących Kurpiowszczyzny, badacz, społecznik, współorganizator Związku Kurpiów, Honorowy Obywatel Gminy Kadzidło Stanisław Pajka, otrzymał okolicznościową nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdana Zdrojewskiego.
Wyróżnienie zostało przyznane na wniosek wójta Dariusza Łukaszewskiego.
Doroczna Nagroda Ministra przyznawana jest od 1997 roku artystom, twórcom i animatorom kultury w uznaniu całokształtu ich działalności lub za wybitne osiągnięcia w danym roku w reprezentowanej przez nich dziedzinie. To prestiżowe wyróżnienie pozwala Ministrowi Kultury i Dziedzictwa Narodowego podkreślić najważniejsze nurty i zjawiska pojawiające się w polskiej kulturze poprzez uhonorowanie osób, które je tworzą i reprezentują.

REKLAMA

fot.U.G. Kadzidło

 

Czytaj więcej

0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT