back to top
5.5 C
Ostrołęka
środa, 17 kwietnia 2024 r.

Prawie 2 mld zł z UE na rozwój Mazowsza jeszcze w tym roku

REKLAMA

Pierwsze konkursy o dofinansowanie z Unii Europejskiej w ramach programu ‘Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027’ rozpoczną się już pod koniec tego miesiąca. W tym roku zostaną ogłoszone aż 42 konkursy i nabory, których wartość przekroczy 1,7 mld zł. O wsparcie będą mogli ubiegać się m.in. przedsiębiorcy, samorządy, organizacje społeczne czy powiatowe urzędy pracy.

W obecnej perspektywie unijnej 16 województw otrzyma na rozwój łącznie 153 mld zł, co oznacza, że 44 proc. środków objętych Umową Partnerstwa będzie do dyspozycji samorządów regionalnych. Wartość całego programu regionalnego Mazowsza to 2,1 mld euro, czyli ok. 10 mld zł. Mówi członkini zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc.

REKLAMA
Fotograf ślubny Malwina Łuba

Beneficjenci z subregionu ostrołęckiego aktywnie sięgają po środki unijne – podkreśla radny województwa mazowieckiego Mirosław Augustyniak.

To długo wyczekiwany moment dla wszystkich. Od 31 marca będzie można już składać wnioski na nowe konkursy poinformował Mariusz Frankowski, dyrektor Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych.

Samorządy będą mogły ubiegać się także o fundusze na budowę lub modernizację oczyszczalni ścieków oraz rozwój sieci kanalizacyjnych. Mówi członkini zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska.

Harmonogram naborów wniosków o dofinansowanie w ramach programu Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027 jest dostępny na stronie www.funduszedlamazowsza.eu. Za ogłaszanie konkursów odpowiadają Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych i Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie.

Informacji o możliwościach dofinansowania projektów udzielają eksperci Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w siedzibie MJWPU w Warszawie oraz punktów informacyjnych w Płocku, Siedlcach, Ciechanowie, Radomiu i Ostrołęce.

Czytaj więcej

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT

POLITYKA

0
Będziemy wdzięczni za wasze przemyślenia, prosimy o komentarzex