15.5 C
sobota, 27 lipca 2024 r.

Ostrołęccy sztangiści z kolejnymi rekordami i prawie wszyscy na podium

I runda Mazowieckiej Ligi Podnoszenia Ciężarów i zarazem Otwarte Mistrzostwa Warszawy do 20 lat obyły się 11 marca na pomostach KPC Legia Warszawa.

Ostrołękę reprezentowało siedmioro ciężarowców pod opieką trenerów Karola Janczewskiego i Władysław Niedźwieckiego.

Wśród dziewcząt wystąpiły Olga Komoszewska, Julia Stachurska i debiutantka Maja Zera.

Olga z wynikiem 62 kg (rwanie 27+ podrzut 35) w dwuboju olimpijskim zajęła 4 lokatę w kategorii wagowej do 64 kg i ustanawia rekordy życiowe w rwaniu i dwuboju. Natomiast Julia ustanowiła rekordy życiowe po 1 kg w rwaniu i podrzucie oraz o 2 kg więcej na 115 kg w dwuboju. Bardzo dobry debiut zaliczyła Maja Zera. Wynikiem 68 kg (30+38) w dwuboju zajęła 3 miejsce w kategorii wagowej do 64 kg.

W kategorii wagowej 67 kg walczyli Kacper Mróz i Igor Rutkowski. Kacper wyrwał 57 kg, podrzucił 75 kg, a w dwuboju uzyskał 132 kg. Ustanowił zarazem trzy rekordy życiowe o 2 kg więcej w rwaniu, o 5 kg w podrzucie i o 7 kg w dwuboju. Igor również ustanowił trzy rekordy życiowe, tj. 1 kg dołożył w rwaniu i podrzucie oraz 2 kg w dwuboju = 142 (61+81) kg.

W kategorii 73 i 89 kg startowali debiutanci: Dawid Kalwara i Radosław Krupa. Dawid wyrwał 45 kg, podrzucił 52 kg, a w dwuboju uzyskał 97 kg. Zajął 2 miejsce tej kategorii wagowej. Radek wyrwał 40 kg, podrzucił aż 70 kg i uzyskał 110 kg. Stanął na trzecim stopniu podium.

Minął zaledwie tydzień od ostatniego startu, a sztangiści ustanawiają kolejne rekordy i prawie wszyscy stają na podium – podsumował trener Władysław Niedźwiecki.