Strona główna Blog Strona 586

Medale i rekordy życiowe ciężarowców UKS ATLETA OSTROŁĘKA

0

Z medalami i rekordami życiowymi przyjechali ciężarowcy UKS ATLETA OSTROŁĘKA z Mistrzostw Polski Młodziczek i Młodzików do 15 lat.

Zawody odbyły się w dniach 18 – 20 października w Nowym Dworze Mazowieckim.

Z trenerem Władysławem Niedźwieckim pojechali: Dorota Gnoza, Maja Zera, Wojciech Bakuła, Szymon Padzik. Maja rywalizowała w kategorii wagowej 76 kg, Dorota plus 81 kg, Wojtek i Szymon w kategorii do 67 kg.

Maja wyrwała 46 kg ( r. ż. o 1 kg więcej), podrzuciła 60 kg, a w dwuboju olimpijskim uzyskała 106 kg, co też jest rekordem życiowym o 1 kg więcej. Ten wynik dał jej 6. pozycję w Polsce w tej kategorii wagowej.

Dorota w rwaniu zaliczyła 64 kg, za co otrzymała medal brązowy. Podrzuciła 83 kg i tym wynikiem wywalczyła srebro. W dwuboju zgromadziła 147 kg, co pozwoliło jej stanąć na trzecim stopniu podium z brązowym medalem i tytułem drugiej wicemistrzyni.

Wojtek rwanie rozpoczął od rekordu życiowego (62,66, i 68) co udało się bez zastrzeżeń. Tak samo od rekordów rozpoczął w podrzucie, gdzie wybijał nad głowę kolejno 76, 81 i 85 kg. W dwuboju zgromadził 153 kg co jest r. ż. więcej o 20 kg od startu na eliminacjach i tym samym został 6. zawodnikiem w Polsce.

Szymon wyrwał 69 kg (pobił r. ż. o 1 kg), podrzucił 87 kg (r. ż. o 4 kg), a w dwuboju zgromadził 156 kg (r. ż. o 5 kg więcej). Ten wynik dał mu piątą pozycję w Polsce wśród ciężarowców tej kategorii wagowej.

’Świetny start ostrołęckich sztangistów. Emocji było co niemiara, a rekordów moc. Gratulujemy i dziękujemy za wielkie serce do walki. Należy zaznaczyć, że Dorota, Wojtek i Szymon to debiutanci takiej rangi zawodów – podsumował trener Władysław Niedźwiecki.

fot. UKS Atleta

Miejsce na reklamę

Zamówił buty, dostał woreczek piasku z dopiskiem ”Wybacz, zbieram na wynajem mieszkania!”

0
Uwaga oszuści w Internecie

Mieszkaniec powiatu wyszkowskiego padł ofiarą oszusta. Zamiast markowych butów dostał woreczek piasku.

21-latek zgłosił policji, że na znanej platformie zakupowej znalazł interesującą ofertę sprzedaży butów. Nawiązał kontakt ze sprzedawcą, z którym ustalił, że towar zostanie przesłany do niego 'za pobraniem”. Po dokonaniu zamówienia wystarczyło tylko czekać na paczkę, za którą 21-latek zapłacił ponad 140 zł przy odbiorze. Po jej otwarciu okazało się, że zamiast butów jest woreczek piasku z dopiskiem 'Wybacz, zbieram na wynajem mieszkania!”.

Funkcjonariusze prowadzą w tej sprawie postępowanie.

Miejsce na reklamę

Boisko przy Szkole Podstawowej w Czerwinie zmodernizowane

0

Dzięki środkom samorządu województwa mazowieckiego z programu 'Mazowsze dla sportu 2023” zmodernizowano boisko przy Szkole Podstawowej w Czerwinie.

Modernizacja boiska kosztowała około 400 tys. złotych, dofinansowanie z budżetu Mazowsza to blisko 150 tys. zł.

Mówił wójt gminy Czerwin, Grzegorz Długokęcki.

fot. UG Czerwin

Miejsce na reklamę

KAS przejęła blisko 600 nielegalnych automatów do gier w województwie mazowieckim

0

Kilkaset nielegalnych automatów do gier zabezpieczyła Mazowiecka Krajowa Administracja Skarbowa. Kilkudziesięciu członków grupy przestępczej, która organizowała nielegalne gry hazardowe usłyszało zarzuty, 1 osoba została tymczasowo aresztowana.

Akcja na Mazowszu to efekt śledztwa, które od marca 2024 r. prowadzą funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z KAS, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga-Południe w Warszawie. Dotyczy grupy, która organizowała nielegalne gry hazardowe na terenie województwa mazowieckiego.

Funkcjonariusze przeszukali kilkadziesiąt posesji, m.in. magazyny, lokale usługowe oraz prywatne mieszkania. Zabezpieczyli blisko 590 automatów i zlikwidowali magazyn, który był zapleczem logistycznym dla organizatorów nielegalnego procederu. Przechowywano w nim, naprawiano i montowano nielegalne urządzenia do gier.

Grupa przestępcza zajmowała się też praniem pieniędzy. Miała rozbudowaną strukturę, jej członkami byli zarówno Polacy, jak i obywatele innych państw.

W mieszkaniu jednego z jej współorganizatorów znaleziono gotówkę, w różnych walutach o wartości ponad 1 mln zł.

28 osób usłyszało zarzuty urządzania lub prowadzenia nielegalnych gier hazardowych oraz prania brudnych pieniędzy. Jeden z zatrzymanych został tymczasowo aresztowany.

Za organizowanie nielegalnych gier hazardowych grozi kara grzywny lub pozbawienia wolności do 3 lat albo obie te kary łącznie.

Kary pieniężne w wysokości 100 tys. zł od każdego urządzenia grożą organizatorom nielegalnych gier hazardowych i właścicielom lokali, w których działają niezarejestrowane automaty. Kara grozi również samym graczom.

Widzisz nielegalny hazard? Zgłoś to!

Nielegalny hazard możesz zgłosić KAS:

telefonicznie na numer Krajowego Telefonu Interwencyjnego KAS – 800 060 000,
za pomocą elektronicznego formularza zgłoszeniowego,
mailowo na adres: [email protected].

fot. KAS

Miejsce na reklamę

Pijany szedł bez odblasków-trafił do szpitala

0

57-letni mężczyzna trafił do szpitala, został potracony przez samochód. Do zdarzenia doszło na terenie gminy Troszyn. Poszkodowany był pod wpływem alkoholu, poruszał się drogą nie posiadając elementów odblaskowych.

Informuje nadkom. Tomasz Żerański, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Ostrołęccy policjanci będą dalej kontrolować pieszych i rowerzystów, czy noszą oni odblaski. Osoby, które nie będą realizować tego obowiązku narażają się na mandat karny.

Przypominamy, że piesi poruszający się poza obszarem zabudowanym mają obowiązek korzystania z elementów odblaskowych. Dla własnego bezpieczeństwa warto jednak nosić je również w terenie zabudowanym.

Miejsce na reklamę

I Mistrzostwa Świata Juniorów, Kobiet i Mężczyzn w kata Tianjin, Chiny – 9 pucharów dla ostrowskiego MKKK

0

14 najlepszych zawodników z MKKK Ostrów Mazowiecka wystartowało w I mistrzostwach Świata Juniorów, Kobiet oraz Seniorów w Kata w Chinach w Tianjin. Reprezentanci naszego regionu zdobyli 9 pucharów.

W zawodach wzięło udział 500 zawodników z takich państwa jak Chiny, Japonia, Filipiny, Indonezja, Rosja, Kazachstan, Mongolia, Indie, Pakistan, Nepal, Birma, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Afganistan, Singapur, Seszele, Iran, Tajlandia, Włochy oraz liczna reprezentacja z Polski.

Każdy zawodnik z ostrowskiego MKKK wygrał swoją pierwszą walkę. Siedmiu znalazło się w strefie medalowej, a troje z nich walczyło w finałach.

Puchary dla Polski zdobyli: Ewa Pasek – srebro w kumite seniorek oraz srebro w kata seniorek, Paweł Siwiak – złoto w kata 13-14 lat oraz brąz w kumite 13-14 lat, Maciej Grabowski – brąz w kata seniorów, Adam Kwasiborski – srebro w kumite 13-14 lat, oraz następujący zawodnicy brąz w swoich kategoriach: Franciszek Dorosz, Michał Księżopolski, Damian Cymerman.

Wyjazd na zawody do Państwa Środka miał również aspekt edukacyjny. W ramach turnieju zorganizowano wycieczkę i wspólny trening na Wielkim Chińskim Murze czy zwiedzanie Tianjin oraz najważniejszych zabytków Pekinu- Zakazane Miasto oraz Świątynię Siedmiu Niebios.

Równo rok temu zawodnicy Ostrowskiego Klubu Karate Kyokushinkai rozpoczęli intensywne przygotowania do startu w I mistrzostwach Świata Juniorów, Kobiet oraz Seniorów w Kata. Turniej o światowym zasięgu miał być zorganizowany w Chinach w Tianjin, przez chiński oddział Intarnational Karate Alliance Kyokushinryu. Ci którzy marzyli o tak prestiżowym starcie musieli uczestniczyć we wszystkich treningach, zgrupowaniach, obozach i co najważniejsze osiągać wyniki na turniejach.

Miejsce na reklamę

Pracowity weekend ostrołęckich policjantów

0

Blisko 100 razy interweniowali policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce podczas minionego weekendu. Zdecydowana większość interwencji dotyczyła awantur domowych oraz zakłócania porządku publicznego. Ponadto funkcjonariusze udaremnili jazdę 5 niebezpiecznym kierowcom, którzy wsiedli do auta pod wpływem alkoholu, bez prawa jazdy, bądź posiadając orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Informuje nadkom. Tomasz Żerański, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Miejsce na reklamę

Ostrołęcka drogówka wyeliminowała niebezpiecznego kierowcę-trafił on do policyjnej celi

0

Nie posiadał prawa jazdy, przekroczył o kilkadziesiąt kilometrów dozwoloną prędkość, kierowca trafił do aresztu. Do zatrzymania doszło na terenie gminy Olszewo-Borki.

Informuje nadkom. Tomasz Żerański, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Funkcjonariusze przypominają – 'będziemy zawsze stanowczo reagować na przypadki nieodpowiedzialnych kierowców. Warto o tym pamiętać zanim zbyt mocno dociśniemy pedał gazu’.

Fot. KMP w Ostrołęce

Miejsce na reklamę

Mateusz Rybak zawodnik KSS KUŹNIA Ostrołęka z trzema medalami

0

Zawodnik KSS KUŹNIA Ostrołęka, Mateusz Rybak zdobył trzy medale na prestiżowych mistrzostwach NPC WORLDWIDE & IFBB PROFESSIONAL LEAGUE Champions Classic, które odbyły się w randze Pro Qualifier.

Zawody przyciągnęły wielu utalentowanych zawodników, a frekwencja była wyjątkowo wysoka. W jednej z kategorii, w której brał udział Mateusz, rywalizowało aż 12 zawodników, co podkreśla wysoki poziom konkurencji.

Mateusz Rybak po raz kolejny udowodnił swoją klasę, zdobywając dwa srebrne medale oraz jeden brązowy. To wyjątkowe osiągnięcie, biorąc pod uwagę rangę i prestiż zawodów, pokazuje jego niezwykłe zaangażowanie i determinację w dążeniu do sportowego sukcesu.

Gratulujemy Mateuszowi jego niesamowitego wyniku i życzymy dalszych sukcesów na kolejnych zawodach!

Fot. Arch. prywatne.

Miejsce na reklamę

Wiadomości Europejskie

0

Stypendia żeglarskie dla dzieci z placówek opiekuńczo – wychowawczych i młodzieży w trudnej sytuacji życiowej.

Aplikować mogą placówki opiekuńczo-wychowawcze i piecza zastępcza (w tym rodzinny zastępcze, rodziny zawodowe, domy dziecka, MOS-y i MOW-y, organizacje działające na rzecz dzieci i młodzieży).

Stypendystami mogą zostać wychowankowie placówek opiekuńczo-wychowawczych, byli wychowankowie, którzy wchodzą w okres usamodzielniania się, młodzież w trudnej sytuacji życiowej.

Zgłoszenia należy wysyłać poprzez wypełnienie odpowiedniego formularza na stronie: https://www.kadet.oceanmarzen.org.pl/aplikuj
Dofinansowanie

Organizator pokrywa następujące koszty organizacji rejsu: zakwaterowanie na jachtach,
paliwo do jachtów, sternika z uprawnieniami (istnieje możliwość zgłoszenia swoich sterników).

Placówka pokrywa następujące koszty: transport uczestników do i z portu, koszty wyżywienia (w tym wyżywienia sterników), ubezpieczenie uczestników, bilety wstępu do atrakcji turystycznych, koszty opłat portowych (placówka może wystąpić do Fundacji o pokrycie części opłat portowych, proszę taką prośbę wpisać w „Dodatkowe uwagi dotyczące wniosku:” ).

Organizatorem projektu jest Fundacja Ocean Marzeń.

Miejsce na reklamę