
Przed nami druga tura wyborów prezydencki. Na ulicach Ostrołęki Jarosław Rzeczkowski pytał o kandydatów i preferencje wyborcze.

Przed nami druga tura wyborów prezydencki. Na ulicach Ostrołęki Jarosław Rzeczkowski pytał o kandydatów i preferencje wyborcze.

Bartosz Charyton, Jakub Chaberek, Jakub Jechanowski, Igor Pierzchała i Bartosz Krzynowek, którzy 4 maja zauważyli pożar domu, powiadomili odpowiednie służby oraz ostrzegli sąsiadów, a także uratowali 3 osoby z płonącego budynku zostali wyróżnieni przez przewodniczącego Rady Miasta Jerzego Grabowskiego i prezydenta Janusza Kotowskiego.
Podkreśla przewodniczący J. Grabowski.
Bohaterowie z Ostrołęki otrzymali w miniony piątek listy gratulacyjne i pamiątkowe upominki od samorządu miasta.
Fot. www.ostroleka.pl

Jedenastoosobowa grupa zawodników UKS Siódemka Ostrołęka wystartowała w Otwartych Mistrzostwach Województwa Podlaskiego Juniorów i Juniorów Młodszych w Lekkiej Atletyce w Łomży. Wywalczyli kilka czołowych miejsc.
W konkursie trójskoku w gronie juniorek młodszych i juniorek wygrała startująca po raz drugi w życiu w tej konkurencji Aleksandra Grzyb (98) osiągając bardzo dobry wynik – 11,56 cm i poprawiając swój rekord życiowy o 86 cm. Ola pokonała swoją klubową koleżankę Kornelię Suchecką (98) (brązową medalistkę Halowych Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych w tej konkurencji) o 2 cm – wynik Korneli to 11,54 cm. Rezultaty obu zawodniczek UKS 7 to aktualnie dwa najlepsze wyniki w Polsce w trójskoku wśród juniorek młodszych.
W biegu na 800m zwyciężył Daniel Gadomski (98) osiągając wynik 1:58,05 s co jest jego nowym rekordem życiowym. Okazał się najlepszy nie tylko w gronie juniorów młodszych, ale także juniorów. W osiągnięciu jeszcze lepszego rezultatu przeszkodził mu brak godnych siebie rywali, gdyż drugie okrążenie podążał już samotnie wygrywając bieg z przewagą kilkudziesięciu metrów nad kolejnym zawodnikam.
W biegu na 1500m kobiet po 400m na prowadzenie wyszła Martyna Budziłek i przez kolejne okrążenia zdecydowanie prowadziła z przewagą kilkunastu metrów. Ambitny bieg skutkował opadnięciem sił w końcówce i ostatecznie zajęła ona 3 miejsce, ale osiągnęła rezultat 4:52,63s i poprawiła swoją 'życiówkę” o prawie 18 sekund !
W czołówce swoich konkurencji byli ponadto: Jakub Choroszewski (95) – 6 w biegu na 100m – 11,78s (rekord życiowy), Dorota Śnietka (99) także 6 miejsce w biegu na 1500m – 5:17,07 (rekord życiowy), Karol Kudrzycki (98) również 6 w biegu na 800m – 2:05,75s.
Pozostałe wyniki zawodników:
· Korolina Krukowska (01) – 13,93s w biegu na 100m (rekord życiowy) i 4,28m w skoku w dal
· Sara Pons (99) – 66,43s w biegu na 400m (rekord życiowy)
· Adrian Oleszczak (99) – 4:41,91s na 1500m (rekord życiowy)
· Jacek Milewski (98) – 11,99s w biegu na 100m i 24,25s na 200m
[Na zdjęciu Ola Grzyb]

Instruktor i kursantka nauki jazdy trafili do szpitala po zderzeniu z oplem w Ostrołęce.
Poinformował mł. asp. Tomasz Żerański z ostrołęckiej policji.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Ostrołęce zaprasza na dzień otwarty. Inicjatywa skierowana jest do osób niepełnosprawnych.
Celem akcji jest upowszechnienie informacji o prawach osób niepełnosprawnych w obszarze zagadnień z zakresu ubezpieczeń społecznych w tym zasad wypełniania i kompletowania dokumentów, orzecznictwa lekarskiego, rehabilitacji zawodowej, społecznej i leczniczej w ramach prewencji rentowej oraz aktywizacji zawodowej.
Dzisiaj (20 maja) w godzinach od 9 do 14 zainteresowani mogą skorzystać z porad specjalistów Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz ekspertów z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie oraz rzecznika osób niepełnosprawnych.

Nowo powstała Ochotnicza Straż Pożarna w Łączkach w gminie Łyse zaprezentowała się lokalnej społeczności. Z tej okazji strażacy ochotnicy z Łysych i Lipnik zademonstrowali pokaz ratownictwa drogowego: wydobycie z wraku auta poszkodowanego oraz zabezpieczenie uczestnika wypadku. Największych emocji dostarczył pokaz gaszenia płonącego pojazdu.
Pomysłodawcą założenia jednostki OSP w Łączkach jest Janusz Szok, radny gminy Łyse. Mieszkańcy wsi wspólnymi siłami wyremontowali piętro budynku po dawnej szkole i tam utworzono siedzibę organizacji.
Gościem specjalnym niedzielnej uroczystości był st. bryg. Jarosław Wilga – komendant miejski Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce.
fot. gminalyse.pl




Policjanci zatrzymali 41-letniego mieszkańca Wyszkowa podejrzanego o nielegalny handel papierosami i alkoholem niewiadomego pochodzenia bez polskich znaków skarbowych akcyzy.
Podczas przeszukania jego mieszkania funkcjonariusze zwalczający przestępczość gospodarczą znaleźli ponad 35 litrów alkoholu w szklanych i plastikowych butelkach oraz 90 paczek papierosów.
Podejrzany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Za ten proceder zgodnie z Kodeksem Karno – Skarbowym grozi grzywna bądź pozbawienie wolności do lat 3 lub obie te kary łącznie.

Koncert plenerowy pt. 'Po to nasza pamięć…” odbędzie się 21 maja na terenie powstającego Muzeum Żołnierzy Wyklętych przy ul. Traugutta 19 w Ostrołęce. Rozpocznie się o godzinie 18. Wstęp bezpłatny.
Wystąpią artyści z Sejn: Grzegorz Kucharzewski i Aleksandra Olszewska. Teksty śpiewane i poezja Grzegorza Kucharzewskiego emanują refleksją historyczną o polskich losach – artysta opiera je na doświadczeniach własnej rodziny. Wiersz i pieśń o ujętej w obławie augustowskiej dwudziestoletniej siostrze ojca – Zycie Kucharzewskiej, to jednocześnie poruszający reportaż historyczny i hołd złożony zamordowanym oraz rodzinom cierpiącym po ich stracie.
Koncert odbędzie się w ramach Dni Ostrołęki.

Wojewoda Mazowiecki Jacek Kozłowski oraz Mazowiecki Kurator Oświaty Dorota Sokołowska zapraszają 27 maja na konferencję 'Wiem, co jem – jak wdrażać w szkole od 1 września 2015 r. nowe prawo w zakresie żywienia?”.
W programie wystąpienia dotyczące realizacji rządowego programu pomocy państwa w zakresie dożywiania, obowiązki i możliwości działania dyrektora w świetle zmiany ustawy, dlaczego żywienia w placówkach oświatowych jest tak ważne. Głos zabierze również dietetyk oraz przedstawiciel Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie.
Spotkanie odbędzie się w Wyższej Szkole Administracji Publicznej w Ostrołęce, ul. Korczaka 73. Rejestracja uczestników rozpocznie się o godzinie 10.

Już po raz XXVI w Myszyńcu organizowany jest Jarmark Kurpiowski.
Podczas imprezy odbędzie się przegląd kapel i śpiewaków ludowych. Co roku bierze w nim kilkaset osób.
Na niedzielną imprezę zaprasza Zdzisław Ścibek, dyrektor RCKK.