Strona główna Blog Strona 3218

Sonda przedwyborcza

0

Przed nami druga tura wyborów prezydencki. Na ulicach Ostrołęki Jarosław Rzeczkowski pytał o kandydatów i preferencje wyborcze.

Miejsce na reklamę

Samorząd nagrodził młodych bohaterów

0

Bartosz Charyton, Jakub Chaberek, Jakub Jechanowski, Igor Pierzchała i Bartosz Krzynowek, którzy 4 maja zauważyli pożar domu, powiadomili odpowiednie służby oraz ostrzegli sąsiadów, a także uratowali 3 osoby z płonącego budynku zostali wyróżnieni przez  przewodniczącego Rady Miasta Jerzego Grabowskiego i prezydenta Janusza Kotowskiego.

Podkreśla przewodniczący J. Grabowski.

Bohaterowie z Ostrołęki otrzymali w miniony piątek listy gratulacyjne i pamiątkowe upominki od samorządu miasta.

Fot. www.ostroleka.pl

Miejsce na reklamę

Reprezentanci UKS Siódemka Ostrołęka wywalczyli kilka czołowych miejsc

0

Jedenastoosobowa grupa zawodników UKS Siódemka Ostrołęka wystartowała w Otwartych Mistrzostwach Województwa Podlaskiego Juniorów i Juniorów Młodszych w Lekkiej Atletyce w Łomży. Wywalczyli kilka czołowych miejsc.

W konkursie trójskoku w gronie juniorek młodszych i juniorek wygrała startująca po raz drugi w życiu w tej konkurencji Aleksandra Grzyb (98) osiągając bardzo dobry wynik – 11,56 cm i poprawiając swój rekord życiowy o 86 cm. Ola pokonała swoją klubową koleżankę Kornelię Suchecką (98) (brązową medalistkę Halowych Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych w tej konkurencji) o 2 cm –  wynik Korneli to 11,54 cm. Rezultaty obu zawodniczek UKS 7 to aktualnie dwa najlepsze wyniki w Polsce w trójskoku wśród juniorek młodszych.

W biegu na 800m zwyciężył Daniel Gadomski (98) osiągając wynik 1:58,05 s co jest jego nowym rekordem życiowym. Okazał się najlepszy nie tylko w gronie juniorów młodszych, ale także juniorów. W osiągnięciu jeszcze lepszego rezultatu przeszkodził mu brak godnych siebie rywali, gdyż drugie okrążenie podążał już samotnie wygrywając bieg z przewagą kilkudziesięciu metrów nad kolejnym zawodnikam.

W biegu na 1500m kobiet po 400m na prowadzenie wyszła Martyna Budziłek i przez kolejne okrążenia zdecydowanie prowadziła z przewagą kilkunastu metrów. Ambitny bieg skutkował opadnięciem sił w końcówce i ostatecznie zajęła ona 3 miejsce, ale osiągnęła rezultat 4:52,63s i poprawiła swoją 'życiówkę” o prawie 18 sekund !

W czołówce swoich konkurencji byli ponadto: Jakub Choroszewski (95) – 6 w biegu na 100m – 11,78s (rekord życiowy), Dorota Śnietka (99) także 6 miejsce w biegu na 1500m  – 5:17,07 (rekord życiowy), Karol Kudrzycki (98) również 6 w biegu na 800m – 2:05,75s.

Pozostałe wyniki zawodników:

·         Korolina Krukowska (01) – 13,93s w biegu na 100m (rekord życiowy) i 4,28m w skoku w dal

·         Sara Pons (99) – 66,43s w biegu na 400m (rekord życiowy)

·         Adrian Oleszczak (99) – 4:41,91s na 1500m (rekord życiowy)

·         Jacek Milewski (98) – 11,99s w biegu na 100m i 24,25s na 200m

[Na zdjęciu Ola Grzyb]

Miejsce na reklamę

Wypadek drogowy z udziałem pojazdu nauki jazdy

0

Instruktor i kursantka nauki jazdy trafili do szpitala po zderzeniu z oplem w Ostrołęce.

Poinformował mł. asp. Tomasz Żerański z ostrołęckiej policji.

Miejsce na reklamę

ZUS zaprasza na dzień otwarty

0

Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Ostrołęce zaprasza na dzień otwarty. Inicjatywa skierowana jest do osób niepełnosprawnych.

Celem akcji jest upowszechnienie informacji o prawach osób niepełnosprawnych w obszarze zagadnień z zakresu ubezpieczeń społecznych w tym zasad wypełniania i kompletowania dokumentów, orzecznictwa lekarskiego, rehabilitacji zawodowej, społecznej i leczniczej w ramach prewencji rentowej oraz aktywizacji zawodowej.

Dzisiaj (20 maja) w godzinach od 9 do 14 zainteresowani mogą skorzystać z porad specjalistów Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz ekspertów z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie oraz rzecznika osób niepełnosprawnych.

Miejsce na reklamę

Ochotnicza Straż Pożarna w Łączkach

0

Nowo powstała Ochotnicza Straż Pożarna w Łączkach w gminie Łyse zaprezentowała się lokalnej społeczności. Z tej okazji strażacy ochotnicy z Łysych i Lipnik zademonstrowali pokaz ratownictwa drogowego: wydobycie z wraku auta poszkodowanego oraz zabezpieczenie uczestnika wypadku. Największych emocji dostarczył pokaz gaszenia płonącego pojazdu.

Pomysłodawcą założenia jednostki OSP w Łączkach jest Janusz Szok, radny gminy Łyse. Mieszkańcy wsi wspólnymi siłami wyremontowali piętro budynku po dawnej szkole i tam utworzono siedzibę organizacji.

Gościem specjalnym niedzielnej uroczystości był st. bryg. Jarosław Wilga – komendant miejski Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce.

fot. gminalyse.pl

Miejsce na reklamę

Podejrzewany o nielegalną sprzedaż alkoholu i papierosów

0

Policjanci zatrzymali 41-letniego mieszkańca Wyszkowa podejrzanego o nielegalny handel papierosami i alkoholem niewiadomego pochodzenia bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Podczas przeszukania jego mieszkania funkcjonariusze  zwalczający przestępczość gospodarczą znaleźli ponad 35 litrów alkoholu w szklanych i plastikowych butelkach oraz 90 paczek papierosów.

Podejrzany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Za ten proceder zgodnie z Kodeksem Karno – Skarbowym grozi grzywna bądź pozbawienie wolności do lat 3 lub obie te kary łącznie.

Miejsce na reklamę

Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce zaprasza na koncert

0

Koncert plenerowy pt. 'Po to nasza pamięć…” odbędzie się 21 maja na terenie powstającego Muzeum Żołnierzy Wyklętych przy ul. Traugutta 19 w Ostrołęce. Rozpocznie się o godzinie 18. Wstęp bezpłatny.

Wystąpią artyści z Sejn: Grzegorz Kucharzewski i Aleksandra Olszewska. Teksty śpiewane i poezja Grzegorza Kucharzewskiego emanują refleksją historyczną o polskich losach – artysta opiera je na doświadczeniach własnej rodziny. Wiersz i pieśń o ujętej w obławie augustowskiej dwudziestoletniej siostrze ojca – Zycie Kucharzewskiej, to jednocześnie poruszający reportaż historyczny i hołd złożony zamordowanym oraz rodzinom cierpiącym po ich stracie.

Koncert odbędzie się w ramach Dni Ostrołęki.

Miejsce na reklamę

Wiem, co jem – konferencja

0

Wojewoda Mazowiecki Jacek Kozłowski oraz Mazowiecki Kurator Oświaty Dorota Sokołowska zapraszają 27 maja na konferencję 'Wiem, co jem – jak wdrażać w szkole od 1 września 2015 r. nowe prawo w zakresie żywienia?”.

W programie wystąpienia dotyczące realizacji rządowego programu pomocy państwa w zakresie dożywiania, obowiązki i możliwości działania dyrektora w świetle zmiany ustawy, dlaczego żywienia w placówkach oświatowych jest tak ważne. Głos zabierze również dietetyk oraz przedstawiciel  Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie.

Spotkanie odbędzie się w Wyższej Szkole Administracji Publicznej w Ostrołęce, ul. Korczaka 73. Rejestracja uczestników rozpocznie się o godzinie 10.

Miejsce na reklamę

XXVI Jarmark Kurpiowski

0

Już po raz XXVI w Myszyńcu organizowany jest Jarmark Kurpiowski.  

Podczas imprezy odbędzie się przegląd kapel i śpiewaków ludowych. Co roku bierze w nim kilkaset osób.   

Na niedzielną imprezę zaprasza Zdzisław Ścibek, dyrektor RCKK.

Miejsce na reklamę