Strona główna Blog Strona 3196

Wieczór w Arce z Darią Galant

0

Na wieczór w Arce z Darią Galant zaprasza dziś (18 czerwca) Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrołęce. Spotkanie w czytelni na piętrze budynku rozpocznie się o godzinie 18.

Daria Galant to autorka powieści m.in. Południca, Siostry Opposto, których akcja rozgrywa się na Kurpiach, a także filmów dokumentalnych, scenariuszy, scenografii, kompozycji malarskich. Miłośniczka koni. Od kilku lat mieszka w Długosiodle w dworku 'Olchowe łąki”, gdzie prowadzi dom pracy twórczej oraz stadninę koni.

Najnowsza książka 'Departament Straconego Czasu’ jest szóstą pozycją w jej literackim dorobku. Jest to dramat w III aktach. Akcja rozgrywa się w fikcyjnym, wręcz Nikiforowskim urzędzie, gdzie petenci starają się o zapomogi na niezrealizowanie swoich marzeń. Wartkie dialogi, śmieszne sceny i galeria postaci, wciągają czytelnika w sam środek fabuły.

Przed i po spotkaniu będzie możliwość zakupu książek z autografem autorki.

Miejsce na reklamę

Prezydent nagrodzi najlepszych

0

VIII Samorządowa Gala Uczniowska odbędzie się 24 czerwca w Ostrołęckim Centrum Kultury. Spotkanie ma na celu nagrodzenie uczniów ostrołęckich szkół wyróżniających się na tle swoich rówieśników. Nagrody w kategoriach: najwyższa średnia, wybitny talent i wybitny sportowiec wręczy prezydent miasta Janusz Kotowski.

Gala rozpocznie się o godzinie 10.

Miejsce na reklamę

Kobiety narodowości romskiej ukradły pieniądze i kury

0

Policjanci szukają nieznanych kobiet, które okradły jeden z domów w miejscowości Grądy gmina Krasnosielc.     

We wtorek 16 czerwca trzy kobiety narodowości romskiej weszły na teren jednej z posesji i wykorzystując nieuwagę domowników ukradły 1800 zł oraz dwie kury o wartości 40 zł.

Miejsce na reklamę

Starosta i zarząd otrzymali absolutorium

0

Radni powiatu ostrołęckiego jednogłośnie udzielili absolutorium zarządowi za 2014 rok z tytułu wykonania budżetu.

Starosta Stanisław Kubeł podziękował za zaufanie.

W ocenie starosty to był dobry rok.

VII sesja Rady Powiatu w Ostrołęce odbyła się dzisiaj (18 czerwca).

Miejsce na reklamę

Pijani na drodze

0

Policjanci z Kadzidła w miejscowości Golanka zatrzymali nietrzeźwego kierującego, który nie miał uprawień do prowadzenia pojazdów.  49-letni mężczyzna trafi przed sąd.

Kolejny nietrzeźwy kierujący został zatrzymany przez policjantów z Myszyńca tuż przed północą. Kierujący samochodem podczas badania na zawartość alkoholu wydmuchał 0,6 promila.

Informuje asp. Bożena Piersa z KMP w Ostrołęce.

Miejsce na reklamę

Dziecko trafiło do szpitala

0

7-letnia dziewczynka została potrącona przez samochód. Wypadek miał miejsce wczoraj (17 czerwca) w miejscowości Myszyniec Koryta.

Informuje asp. Bożena Piersa z KMP w Ostrołęce. Dziecko pozostało w szpitalu na obserwacji.

Dalsze czynności w sprawie prowadzą policjanci z Myszyńca.

Miejsce na reklamę

Zbierają Makulaturę i ratują drzewa

0

Już po raz jedenasty przedszkolaki i uczniowie z Mazowsza zbierały makulaturę w ramach konkursu organizowanego przez zarząd województwa. W zmaganiach wzięło udział ponad 19 tys. osób ze 155 placówek oświatowych. Udało im się zebrać ponad 738 ton makulatury. Dzisiaj (18 czerwca) w urzędzie marszałkowskim najlepsi otrzymają nagrody. Dodatkową atrakcją będzie wizyta w Miejskim Ogrodzie Zoologicznym w Warszawie.

Podczas wszystkich edycji konkursu uczestnicy zebrali prawie 11 tys. ton zużytego papieru. Taki wynik robi wrażenie. Oznacza to, że młodzi ludzie uratowali 187 tys. drzew, czyli trzy Parki Skaryszewskie.
Tegoroczna zabawa trwała od 1 grudnia 2014 r. do 31 marca 2015 r. W tym czasie przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych oraz młodzież gimnazjalna i ponadgimnazjalna zbierali makulaturę i  przekazywali ją do punktów zbiórki.

Podczas uroczystości nagrody wręczy Tomasz Krasowski – dyrektor Departamentu Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie.

Miejsce na reklamę

’Dbam o oddech’ – spotkanie w Olszewie-Borkach

0

W niedzielę 21 czerwca w Szkole Podstawowej w Olszewie-Borkach odbędzie się kolejne spotkanie w ramach programu promocji zdrowia i profilaktyki chorób układu oddechowego 'Dbam o oddech’.

Bezpłatne badania oraz zajęcia o tematyce prozdrowotnej zaplanowano w godzinach 8 – 16. Wykonywane będą: spirometria, stężenie tlenku węgla w wydychanym powietrzu, poziom cholesterolu, cukru i trójglicerydów, pomiar ciśnienia krwi.

– mówi Aldona Kuciej, dyrektor Wydziału Promocji Starostwa Powiatowego w Ostrołęce, koordynatorka projektu.

Starostwo organizuje również bezpłatny transport do miejsca badań.

Kolejne spotkanie zaplanowano 28 czerwca w Gminnym Ośrodku Kultury w Czerwinie.

Miejsce na reklamę

Niedziela na sportowo – Długi Kąt 2015

0

W niedzielę 21 czerwca w Długim Kącie odbędzie się uroczyste otwarcie boiska wiejskiego.

Ponadto zaplanowano mecze piłki nożnej: kawalerzy kontra żonaci, panny kontra mężatki, turniej rodzin, konkurs kulinarny, gry i zabawy sportowo-rekreacyjne, występ żeńskiej grupy śpiewaczej z Nasiadek działającej przy GOK-O w Lelisie oraz biesiadę. Początek imprezy o godz. 13.

Miejsce na reklamę

Zjawy Andersena nad stawem miejskim

0

Teatr Bazaar zaprasza na spektakl plenerowy 'Zjawy Andersena’ w reżyserii Rafała Swaczyny.

To wzruszająca opowieść o spotkaniach z już nieżyjącymi najbliższymi. Narrator opowieści 'Dobry humor’ oprowadza widza po starym, opuszczonym cmentarzu, odkrywając historię poszczególnych grobów, które są jak zamknięta księga. Wspomnienie o zmarłych wywołuje dobre duchy, przedstawiające ostatnie minuty swojego życia. Jest dziewczynka z zapałkami, starsza pani, żołnierz, którzy umiera z uśmiechem na ustach. Bo śmierć to nie straszna biała kostucha, której należy się bać, tylko ktoś, kogo kochamy i jest nam bardzo bliski.

’Zjawy Andersena’ to spektakl inspirowany baśniami 'Dobry humor’, 'Dziewczynka z zapałkami’, 'Matka’, 'Babunia’. Początek o godz. 22 w piątek 19 czerwca nad stawem miejskim w Ostrowi Mazowieckiej.

Miejsce na reklamę