Strona główna Blog Strona 3193

Bank Zachodni WBK dla MŚP

0

22 czerwca w Ostrołęce Bank Zachodni WBK oraz Fundusz Poręczeń Kredytowych POLFUND S.A. zorganizował bezpłatny warsztat dla przedsiębiorców. Jego celem było przybliżenie nowych zasad dystrybucji środków unijnych 2014-2020, zainspirowanie dobrymi praktykami i przykładami wykorzystania funduszy europejskich i wyjaśnienie skomplikowanych procedur związanych z dotacjami.

Uczestnicy dowiedzieli się także w jaki sposób uniknąć najczęściej popełnianych błędów przy wypełnianiu wniosków o dotacje unijne oraz jak być skuteczniejszym niż konkurencja w pozyskiwaniu finansowania z Unii Europejskiej. Podczas warsztatów poruszono także kwestie dodatkowych źródeł finansowania realizowanych czy planowanych projektów z wykorzystaniem mechanizmów inżynierii finansowej i alternatywnych źródeł wsparcia. Ponadto Bank Zachodni WBK poinformował o działaniach, które prowadzi w celu pomocy MŚP.

Spotkanie odbyło się w ramach Akademii Przedsiębiorcy.

Miejsce na reklamę

De-Em w spektaklu 'Po drugiej stronie lustra”

0

Ponad 100 młodych tancerzy zaprezentowało się w niedzielę (21 czerwca) na scenie Ostrołęckiego Centrum Kultury. Program zatytułowany ’ Po drugiej stronie lustra” był zwieńczeniem ich całorocznej pracy. Mówi reżyserka spektaklu Małgorzata Wójcik.

Przypomnijmy – Zespół Tańca Współczesnego DE-EM powstał w 1996 roku pod nazwą Rewia Dziecięca 'Domino’. Początkowo była to grupa rytmiki składająca się z dzieci z ostrołęckich szkół podstawowych i przedszkoli. Osoby uczęszczające na zajęcia mają możliwoś zapoznania się z różnymi technikami tanecznymi. Członkowie De-eM również projektują stroje i kostiumy sceniczne. Zespół prezentuje się m.in na uroczystościach szkolnych, daje pokazy
i uczestniczy w imprezach organizowanych przez OCK.

Fot. Jolanta Góralska OCK

galeria

Miejsce na reklamę

W Goworowie na rockowo

0

7 kapel zaprezentowało się przed publicznością podczas XXI Przeglądu Zespołów Muzycznych w Goworowie. Impreza od lat kierowana jest do formacji promujących różne muzyczne klimaty, po raz kolejny jednak została zdominowana przez rockowe brzmienie. Mówi Barbara Kuczyńska, kierownik GOKSiR w Goworowie

Młodych artystów oceniało jury w składzie Konrad Drabot, Jarosław Wawryszyn oraz Jarosław Ptak.

Pierwsze miejsce zajął zespół Carol Markovsky (Maków Mazowiecki), drugie – Blue Vainc natomiast miejsce trzecie komisja konkursowa przyznała Strefie51 (Goworowo). Gwiazdą wieczoru była ostrołęcka formacja Na Przekór.

Imprezie towarzyszył konkurs na najpiękniejszy wianek. Zabawa odbyła się w niedzielę 21 czerwca.

galeria

Miejsce na reklamę

Beata Szydło w Ostrołęce

0

Beata Szydło, kandydatka na premiera z ramienia Prawa i Sprawiedliwości wyruszyła 'Szydłobusem’ w Polskę. W poniedziałek 22 czerwca odwiedziła Ostrołękę.

’Deklaruję, że powstanie tu elektrownia” – powiedziała podczas spotkania z mieszkańcami na placu budowy nowej elektrowni przy ul. Turskiego.

’Szydłobus’ odwiedził tego dnia również Pułtusk, Ostrów Mazowiecką i Karniewo.

galeria

Miejsce na reklamę

’Dbam o oddech’ – spotkanie w Olszewie-Borkach

0

W niedzielę 21 czerwca w Olszewie-Borkach odbyło kolejne spotkanie w ramach programu promocji zdrowia i profilaktyki chorób układu oddechowego 'Dbam o oddech’.

Bezpłatne badania oraz zajęcia o tematyce prozdrowotnej przeprowadzono w Szkole Podstawowej. Mówi wicestarosta Krzysztof Parzychowski.

Odwiedzający mogli również dowiedzieć się więcej o szkodliwości palenia papierosów.

Kolejne spotkanie zaplanowano 28 czerwca w Gminnym Ośrodku Kultury w Czerwinie.

Miejsce na reklamę

Powiat Ostrołęcki będzie realizował projekty w ramach Programu Erasmus+

0

Powiat Ostrołęcki będzie realizował projekty w ramach Programu Erasmus+.

Pod koniec maja odbyła się ich ocena, a złożony przez Zespół Szkół Powiatowych w Łysych pn. 'Praktyczny uczeń” uzyskał pozytywną opinię i dofinansowanie. Jest skierowany do młodzieży uczącej się w technikach.

Kolejny projekt pn. 'Staże zawodowe bez granic” również otrzymał pozytywną opinię. Będzie realizowany przez ZSP w Baranowie.

Poinformował Krzysztof Żebrowski, dyrektor Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Ostrołęce.

Miejsce na reklamę

O Huculszczyźnie po raz ostatni

0

Zwiedzanie wystawy 'Huculszczyzna. Obraz zatrzymany” oraz pokazy filmów i warsztaty rodzinne wykonywania i zdobienie glinianych kafli piecowych inspirowanych oryginalnymi kaflami z pieca huculskiego złożyły się na niedzielne spotkanie w Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce (21 czerwca).  

Poinformowała Grażyna Talarek.

Finisaż wystawy 'Huculszczyzna. Obraz zatrzymany” był niepowtarzalną szansą na odkrycie bogatego świata Hucułów, który był cząstką mozaiki kulturowej polskich Kresów i stanowił źródło inspiracji dla artystów, etnografów i badaczy.

Fot. MKK.

Miejsce na reklamę

Zaginął Tomasz Staszewski

0

Zaginął Tomasz Staszewski zamieszkały w Myszyńcu przy ul. Most Kopański.

Poinformowała podinsp. Jolanta Siurnicka z ostrołęckiej policji.

fot. kwp.radom.pl

Miejsce na reklamę

Ktoś ukradł BMW 330

0

Policja szuka nieznanego sprawcy, który w nocy z 18/19.06.2015r w Makowie Maz. z terenu niezamkniętej posesji ukradł BMW 330 koloru niebieskiego, rok produkcji 2005 o wartości 45 000 zł.

Wszystkie osoby, które mają jakiekolwiek informacje na temat tego zdarzenia proszone są o kontakt z najbliższą jednostką Policji lub pod numerem alarmowym 997.

Miejsce na reklamę

Powiatowe zawody sportowo – pożarnicze dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych

0

18 drużyn męskich i 3 kobiece rywalizowały w Powiatowych zawodach sportowo – pożarniczych dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu ostrołęckiego.

Odbyły się one 21 czerwca br. na stadionie miejskim przy ul. Witosa w Ostrołęce.

Zawody przeznaczone są dla najlepszych drużyn, które zwyciężyły eliminacje gminne. Jednocześnie powiatowe są przepustką dla konkurencji wyższego szczebla – wojewódzkich zawodów sportowo – pożarniczych. Zawodnicy rywalizowali w dwóch konkurencjach: pożarniczy tor przeszkód 7x50m oraz ćwiczenie bojowe.

Zwycięskie drużyny otrzymały puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe, które zostały ufundowane przez Urząd Miejski w Ostrołęce, Starostwo Powiatowe oraz Nadleśnictwo Ostrołęka.

Po zaciętej rywalizacji kolejność miejsc przedstawia się następująco:

I. W kategorii kobiet:
1. OSP LELIS Z WYNIKIEM 137,2
2. OSP MYSZYNIEC Z WYNIKIEM 148,6
3. OSP KAMIANKA Z WYNIKIEM 206,4

II. W kategorii mężczyzn:
1. OSP OSTROŁĘKA – 100,7
2. OSP LELIS – 101,5
3. OSP MYSZYNIEC – 109,6
4. OSP CZARNIA
5. OSP MALINOWO
6. OSP ŁYSE
7. OSP STEPNA STARA
8. OSP GOCŁY
9. OSP KADZIDŁO
10. OSP ZABIELE WIELKIE
11. OSP GLEBA
12. OSP DĄBRÓWKA
13. OSP KAMIANKA
14. OSP KRUSZEWO
15. OSP ŁĄTCZYN
16. OSP BARANOWO
17. OSP DZBENIN
18. OSP SUCHCICE

Miejsce na reklamę