Strona główna Blog Strona 3192

Dwa pożary w powiecie ostrołęckim

0

Do dwóch pożarów doszło wczoraj w powiecie ostrołęckim.

Poinformowała podinsp. Jolanta Siurnicka  z ostrołęckiej policji.

Miejsce na reklamę

Włamanie do piwnicy

0

Policjanci z Ostrołęki szukają nieznanych sprawców, którzy włamali sie do jednej z piwnic w bloku przy ul. Gorbatowa.

Prawdopodobnie posłużyli się zgubionym wcześniej przez właściciela kluczem do kłódki. Ukradli sprzęt wędkarski i namiot. Straty oszacowano na ok. 920 zł.

Miejsce na reklamę

Wakacyjna oferta MZOS-TiIT

0

Miejski Zarząd Obiektów Sportowo – Turystycznych i Infrastruktury Technicznej w Ostrołęce zaprasza dzieci i młodzież do skorzystania z oferty imprez i zawodów sportowych przygotowanych na czas wakacji.

W ramach programu 'Wakacje w MZOS-TiT’ przewidziane są między innymi:  

Zaprasza dyrektor Robert Juchniewicz.

Miejsce na reklamę

Egzamin zawodowy 2015

0

W Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Ostrołęce trwają egzaminy zawodowe.

Od 22 czerwca młodzież zdaje egzaminy w nowej formule, czyli zdobywają kwalifikacje zawodowe.   

Stara formuła egzaminu zawodowego została już  przeprowadzona w dniach 15-17 czerwca.

Mówił dyrektor ZSZ nr 2 Grzegorz Żebrowski.

Miejsce na reklamę

’Wieczór z klasą’ dla mieszkańców Wojciechowic

0

Rada Osiedla Wojciechowice zaprasza mieszkańców na drugie spotkanie pod nazwą 'Wieczór z klasą’. Tym razem będzie to biesada przy grillu.  

Mówi Ewa Duszak.

Spotkanie odbędzie się 24 czerwca. Rozpocznie się o godzinie 18.

Inicjatywa kierowana jest do osób w wieku 40 +.

Miejsce na reklamę

Wieczór w Arce

0

Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrołęce zaprasza 25 czerwca na Wieczór w Arce będący jednocześnie zamknięciem sezonu literackiego 2014/2015.

W programie otwarcie wystawy malarstwa Tadeusza Wiśniewskiego, prezentacja książki Tadeusza Machnowskiego pt. 'Spowiedź safanduły” oraz Obrazki – recital autorski Adama Wołosza ze specjalnym udziałem Marii Rochowicz.

Początek o godz. 18.00 w MBP przy ul. Głowackiego 42.

Tadeusz Wiśniewski urodził się w Wyszkowie, a od 1982 roku jest mieszkańcem Ostrołęki. Pracuje w ostrołęckiej Placówce KRUS jako jej dyrektor.  Malarstwem olejnym zajmuje się amatorsko od 1978 roku, a tematyka przedstawiana na płótnach to pejzaże, martwa natura, kwiaty , konie a ostatnio sił próbuje w malarstwie współczesnym. Swoje prace zaprezentował podczas tegorocznego Przeglądu Twórczości Plastycznej organizowanego  przez Galerię 'Ostrołęka”. Jego obrazy znalazły chętnych we Francji, Czechach, na Węgrzech, a także w Warszawie, Białymstoku, Ostrołęce. Jedną ze swoich pierwszych prac w 1979 r. przekazał Centrum Zdrowia Dziecka.  

Tadeusz Machnowski – poeta, prozaik, ostrołęczanin, współtwórca legendarnego Klubu Literackiego 'Narew”, autor kilkunastu książek poetyckich i dwóch tomów prozy o Narwi.

Maria Rochowicz – poetka, ostrołęczanka, autorka 3 książek poetyckich.

Adam Wołosz – muzyk, wokalista, autor tekstów, członek zespołu Droga na Ostrołękę.  Mieszka w   Kadzidle.

Organizatorzy: Miejska Biblioteka Publiczna, Stowarzyszenie Przyjaciół Bibliotek i Książki w Ostrołęce przy wsparciu Miasta Ostrołęki

Miejsce na reklamę

Piknik Rodzinna Aktywacja już 28 czerwca w Ostrołęce!

0

Zamiast stołu – koc, zamiast telewizora i komputera – zabawa na świeżym powietrzu i muzyka na żywo. Już 28 czerwca w Ostrołęce odbędzie się wyjątkowy piknik 'Rodzinna Aktywacja”. W ciągu dnia wiele atrakcji dla dorosłych i najmłodszych, a wieczorem występ gwiazdy.

To idealny sposób na poświęcenie czasu najbliższym i spędzenie aktywnie czerwcowego weekendu. Każdy znajdzie coś dla siebie. Rodzice z dziećmi będą mogli powalczyć o miano najbardziej rozśpiewanej rodziny lub wziąć udział w Rodzinnych Igrzyskach. W programie także konkursy, pokazy oraz mnóstwo niespodzianek i atrakcji. Na scenie zaprezentują się lokalni artyści i sportowcy, którzy na co dzień wspierają rozwój kulturalny Ostrołęki. Podzielą się swoim talentem z widownią i przedstawią swoją propozycję na spędzenie wolnego czasu. Imprezę zakończy koncert wybieranej wielokrotnie 'najlepszym jazzowym zespołem roku’, koncertującej na wszystkich najważniejszych festiwalach światowych – grupy Walk Away.

Piknik 'Rodzinna Aktywacja” odbędzie się przy Galerii Bursztynowej (od strony ulicy Goworowskiej) i potrwa od godz. 11.00 do 20.00.

Miejsce na reklamę

KAPITAN POZOSTAJE NA POKŁADZIE. CEZARY OSSOWSKI PRZEDŁUŻYŁ KONTRAKT

0

Cezary Ossowski, kapitan SPS Volley Ostrołęka, zdecydował się na przedłużenie kontraktu z mistrzem sezonu 2014/2015.

Niezwykle doświadczony rozgrywający, pełniący rolę kapitana w ostrołęckiej drużynie, kolejny sezon spędzi w barwach Volleya. Fakt ten ogromnie cieszy władze klubu, gdyż zawodnik w ubiegłym sezonie w dużej mierze przyczynił się do historycznego sukcesu ostrołęckich siatkarzy.

– Jesteśmy zadowoleni z gry Czarka. W ostatnim sezonie zrobił duży przeskok w swojej karierze. Zawodnik bardzo się rozwinął. Potwierdził także, że jest dobrym kapitanem, a prowadzona przez niego drużyna wypadła znakomicie. Przed nami kolejny sezon. Wiemy, że Czarek zaliczy go świetnie – skomentował Mariusz Łuba, menedżer SPS Volley Ostrołęka.

Więcej na temat drużyny przeczytasz na: www.volley.ostroleka.pl

Miejsce na reklamę

Wybrane gospodarstwa OSM Piątnica z certyfikatem rolnictwa ekologicznego

0

33 dostawców OSM Piątnica otrzymało certyfikat rolnictwa ekologicznego. Jest to efekt rozpoczętego przed trzema laty procesu uzyskiwania certyfikatów w oparciu o autorski program OSM Piątnica w zakresie produkcji mleka ekologicznego.

Głównym wyróżnikiem gospodarstw ekologicznych jest to, że podczas upraw i hodowli nie stosuje się sztucznych środków ochrony roślin. Zwierzętom zapewnia się tzw. dobrostan, czyli odpowiedni komfort bytowania – mają swobodę ruchu w budynkach i na wybiegach, a latem stały dostęp do pastwiska. Ich żywienie w lecie oparte jest na paszach soczystych, czyli zielonkach i trawie pastwiskowej, a zimą karmione są sianem i sianokiszonkami z traw pozyskanych wyłącznie z własnego gospodarstwa. Metody te przekładają się na jakość produktu, który jest bogatszy w korzystne dla zdrowia składniki oraz pozbawiony wszelkich substancji, które są całkowicie zakazane w chowie ekologicznym, zwłaszcza sztucznych nawozów oraz środków ochrony roślin.

– W 2012 roku do programu wytypowano 33 gospodarstwa, które przez dwa lata przechodziły proces transformacji z gospodarstw konwencjonalnych w ekologiczne. Czas ten pozwolił na całkowity rozkład pozostałości stosowanych uprzednio środków agrochemicznych. W tym okresie gospodarstwa poddawane były systematycznej kontroli przez niezależną upoważnioną jednostkę certyfikującą – wyjaśnia szczegóły procesu Jerzy Kulikowski, Kierownik skupu OSM Piątnica.

Kontrole dotyczyły sposobu i zgodności produkcji gospodarstwa rolnego z ekologicznymi metodami produkcji. Kontrolerzy jednostki certyfikującej sprawdzali pola, budynki oraz dokumentację dotyczącą produkcji. Na podstawie przeprowadzonych analiz jednostka certyfikująca pozytywnie oceniła gospodarstwa OSM Piątnica. Ostatnie kontrole przeprowadzono w kwietniu 2015 roku i zakończyły się one przyznaniem gospodarstwom OSM Piątnica certyfikatów rolnictwa ekologicznego. Równocześnie certyfikat w zakresie produkcji mleka ekologicznego uzyskał Zakład Produkcyjny OSM Piątnica w Ostrołęce.

Źródło: www.jbcomm.pl

Miejsce na reklamę

Zwycięstwo KGB w Lidze 'Siódemek’

0

Drużyna KGB wygrała tegoroczną X Ostrołęcką Amatorską Ligę Piłki Nożnej „7”.

Po jedenastu kolejkach zdobyła łącznie 25 punktów.

Poinformował Robert Juchniewicz, dyrektor Miejskiego Zarządu Obiektów Sportowo – Turystycznych i Infrastruktury Technicznej, organizator rozgrywek.

fot. mosir.ostroleka.pl

Miejsce na reklamę