Strona główna Blog Strona 3184

Bezpłatne badania mammograficzne w Kadzidle

0

W czwartek 16 lipca mieszkanki gminy Kadzidło będą mogły skorzystać z bezpłatnych badań mammograficznych. Inicjatywa kierowana jest do kobiet w wieku od 50 do 69 lat, które nie miały wykonywanych badań w ciągu ostatnich 2 lat.

Mammobus stanie na placu przy Urzędzie Gminy w Kadzidle. Rejestracja odbywa isę pod numerem telefonu (58) 325 76 02 lub (58) 325 76 05.

Miejsce na reklamę

Można kąpać się w Bugu w miejscowości Brok

0

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Ostrowi Mazowieckiej zbadał wodę w Bugu i wyraził zgodę na pływanie w miejscowości Brok.

W przypadku pogorszenia jakości wody Inspektor zastrzega sobie prawo zmiany opinii o przydatności wody w miejscu wykorzystywanym do kąpieli.

Miejsce na reklamę

Konkurs na stworzenie projektu medalu

0

Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce (w organizacji) ogłasza konkurs na stworzenie projektu medalu 'Pro Gloria Gentis” (’Dla Chwały Narodu”). Mówi Jacek Karczewski, pełniący obowiązki dyrektora.

Projekt medalu może mieć dowolny kształt, w grafice powinien nawiązywać do historycznych wydarzeń z okresu podziemia antykomunistycznego i zawierać dewizę 'Pro Gloria Gentis” oraz nawiązanie do Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce ( logo, nazwa własna, wizerunek itp.).

Prace konkursowe należy składać w siedzibie Organizatora: w Biurze Podawczym Urzędu Miasta Ostrołęki lub przesłać pocztą do 31 lipca br z dopiskiem na kopercie: ’ Konkurs na projekt graficzny medalu 'Pro Gloria Gentis”

Zwycięzca konkursu otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 3000,00 zł brutto.

Miejsce na reklamę

Półkolonie w Klubie Lokator

0

Trwa pierwszy turnus półkolonii organizowanych przez Ostrołęcką Spółdzielnię Mieszkaniową wspólnie z Oddziałem Powiatowym Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.

Najmłodsi mają zapewnione dwa posiłki dziennie oraz opiekę wykwalifikowanej kadry wychowawców. W ramach zajęć, które potrwają do 10 lipca korzystają z basenu i kręgielni, warsztatów sportowych i plastycznych. Dodatkowo przewidziano seanse filmowe oraz spotkania ze znanymi ludźmi z regionu. Mówi Aneta Bieńkowska.

Dzieci doceniają starania dorosłych, a przedsięwzięcie oceniają jako bardzo udane. Dla wielu z nich to jedyna okazja na wakacyjną przygodę.

OSM w tym sezonie przewidziała 3 wakacyjne turnusy.

Miejsce na reklamę

Mobilny punkt zbiórki elektrośmieci w Ostrołęce

0

W sobotę 4 lipca mieszkańcy Ostrołęki będą mieli okazję pozbyć się elektrośmieci, które zajmują im  miejsce w mieszkaniu, piwnicy czy garażu. Na terenie miasta pojawi się mobilny punkt zbiórki elektrośmieci, do którego będzie można oddać zarówno duży, jak i mały zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny.

Czynny będzie w godzinach 9 – 14 przy Al. Jana Pawła II 4 (parking przy CH Leclerc).

Miejsce na reklamę

Uwaga na złodziei rowerów

0

Sezon rowerowy w pełni. Policja apeluje do właścicieli jednośladów o właściwe ich zabezpieczanie.

Do ostatniej kradzieży roweru doszło 2 lipca. Właściciel zostawił jednoślad na noc przypięty linką do stojaka przy jednym z bloków na ul. 11 listopada. Sprawca przeciął zabezpieczenie i ukradł rower.

By ograniczyć kradzieże jednośladów policja zapowiada kontrole rowerów oraz rowerzystów.

Informuje st.asp. Sylwester Marczak, oficer prasowy  ostrołęckiej policji.

fot. kwp.radom.pl

Miejsce na reklamę

MISTRZOSTWA POLSKI W RINGO

0

43 Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Ringo rozegrano na stadionie KS Bronowianka w Krakowie.

Rywalizowało ponad 200 ringowców z czołowych ośrodków gry w ringo z Polski i reprezentacje Białorusi, Czech, Słowacji, Niemiec. Rozegrano 18 kategorii gier indywidualnych, 4 kategorie deblowe oraz gry trójkowe dzieci do lat 13. Zawody rangi mistrzowskiej są zawsze trudnym sprawdzianem, wszyscy liczą na dobry wynik i medal Mistrzostw Polski.

Czernastoosobowa reprezentacja Kurpiowskiego Towarzystwa Ringo 'Jantar” skupiająca zawodników z klubów 'Osak” Lelis, 'Orlik” Obierwia i LUKS 'Nasiadki” zdobyła 11 medali, w tym 4 tytuły mistrzowskie.

Kategoria młodziczka: mistrzyni: Gromek Amelia, III m. Kaliszewska Kamila.

Kategoria kadetka: II m. Pędzich Izabela
Kategoria kadet: II m. Brzeski Kacper
Kategoria junior: mistrz: Surgiewicz Konrad, II m. Brzeski Patryk
Kategoria wetaranki: III m. Smilgin-Kamińska Sylwia I
Kategoria trójki szkolne do lat 13: III m. Gromek Amelia, Kaliszewska Kamila, Duszak Przemysław
Kategoria   dwójki dziewcząt do lat 16: mistrzynie: Kopeć Sylwia, Szymczyk Sandra, II  m.  Pędzich Izabela, Duszak Kamila
Dwójki chłopców do lat 16: II m. Brzeski Kacper, Pliszka Piotr

Na szczególną pochwałę zasługuje młodziczka Amelia Gromek, która wypunktowała wszystkie swoje przeciwniczki oraz juniorzy, którzy startując w starszej, prestiżowej kategorii (dwójki mężczyzn) doszli do fazy półfinałowej.

Organizatorem mistrzostw był Parafialny Klub Sportowy 'Jadwiga” z Krakowa oraz Polskie Towarzystwo Ringo.

Miejsce na reklamę

Harmonogram postoju mammobusów (6 – 12 lipca)

0

W dniach 6 – 12 lipca 2015 r. mammobusy odwiedzą na Mazowszu jedenaście powiatów: białobrzeski, grodziski, grójecki, miński, ostrołęcki, płocki, pułtuski, pruszkowski, sierpecki, sochaczewski, wołomiński. Zapraszamy panie w wieku 50-69 lat na bezpłatną mammografię w ramach 'Programu profilaktyki raka piersi”!

1)    powiat białobrzeski
9 lipca,  Plac Zygmunta Starego 9 w Białobrzegach, w godzinach 9.00-17.00

2)    powiat grodziski
8 lipca,  ul. Warszawska 11 w Milanówku, w godzinach 9.00-17.00

3)    powiat grójecki
6 lipca, ul. Piłsudskiego 47 w Grójcu, w godzinach 9.00-17.00
12 lipca, Plac Poświętny w Mogielnicy (siedziba OSP), w godzinach 9.00-17.00

4)    powiat miński
9 lipca, ul. Świętochowskiego 15/17 w Sulejówku, w godzinach 9.00-17.00

5)    powiat ostrołęcki
6 lipca, ul. Traugutta 1 w Ostrołęce, w godzinach 9.00-17.00
7 lipca, ul. Kopernika 7 w Ostrołęce, w godzinach 9.00-17.00
8 lipca, ul. Kopernika 7 w Ostrołęce, w godzinach 9.00-17.00
9 lipca, ul. Kopernika 7 w Ostrołęce, w godzinach 9.00-17.00

6)    powiat płocki
8 lipca, ul. Gostynińska 4 w Łącku, w godzinach 9.00-17.00
8 lipca, ul. Płocka 32 w Słubicach, w godzinach 9.00-17.00
9 lipca, ul. Długa 2 w Nowym Duninowie, w godzinach 9.00-17.00
9 lipca, ul. Płocka 28 w Słubicach, w godzinach 9.00-17.00
10 lipca, ul. Floriańska 7 w Nowych Proboszczewicach, w godzinach 9.00-17.00

7)    powiat pułtuski
6 lipca, Gzy 5 (przy remizie OSP), w godzinach 9.00-17.00
6 lipca, ul. New Britain 1 w Pułtusku, w godzinach 9.00-17.00

8)    powiat pruszkowski
7 lipca, ul. Warszawska 24 w Piastowie, w godzinach 9.00-17.00
8 lipca, ul. Warszawska 24 w Piastowie, w godzinach 9.00-17.00

9)    powiat sierpecki
6 lipca, ul. Lipowa 11 w Szczutowie, w godzinach 9.00-17.00
6 lipca, Mochowo 31 (gimnazjum publiczne), w godzinach 9.00-17.00
7 lipca, ul. Sierpecka 10 w Gójsku, w godzinach 9.00-17.00

10)    powiat sochaczewski
10 lipca, Al. 600-lecia 39 (przy Kauflandzie) w Sochaczewie, w godzinach 9.00-17.00

11)    powiat wołomiński
7 lipca, ul. Komisji Edukacji Narodowej 1 w Radzyminie, w godzinach 9.00-17.00
7 lipca, ul. Warszawska 10 w Tłuszczu, w godzinach 9.00-17.00
9 lipca, ul. Przemysłowa 7 w Tłuszczu, w godzinach 9.00-17.00
10 lipca, ul. Ogrodowa 4 w Wołominie, w godzinach 9.00-17.00

Miejsce na reklamę

Tydzień Kultury Kurpiowskiej – zobacz program

0

Poznają kurpiowskie smaki, zwyczaje i obrzędy, wezmą udział w warsztatach tanecznych, muzycznych oraz artystycznych,a to wszystko w ramach Tygodnia Kultury Kurpiowskiej, który 7 lipca zostanie zainaugurowany w Zawadach.  

12 lipca na zwieńczenie imprezy zaplanowano Święto Folkloru Kurpiowskiego oraz obchody jubileuszu 85-lecia zespołu 'Pod Borem’. Tego dnia zaprezentują się  formacje kurpiowskie, disco polo, grupa cygańska i kabaretowa.

Program.
7 lipca- wtorek
godz. 13.00 – Spotkanie inauguracyjne TKK – domek na wyspie w Zawadach
8 lipca- środa
Dzień kurpiowskich warsztatów muzycznych- warsztaty tańca kurpiowskiego, godz. 17.00 GOKSiR w Baranowie
9 lipca -czwartek
Dzień kurpiowskich warsztatów artystycznych – warsztaty bibułkarstwa i wycinanki, godz. 10.00 GOKSiR w Baranowie
10 lipca – piątek
Dzień zwyczajów i obrzędów kurpiowskich – integracja zespołów kurpiowskich – obchody jubileuszu 85 – lecia zespołu 'Pod Borem’, godz. 18.00 – scena plenerowa w Zawadach
11 lipca- sobota
Dzień kurpiowskich smaków – warsztaty kulinarne, godz. 10.00 GOKSiR w Baranowie
12 lipca niedziela
godz. 13.00 – Święto folkloru Kurpiowskiego- obchody jubileuszu 85-lecia zespołu 'Pod Borem’ – scena plenerowa w Zawadach. Występy zespołów kurpiowskich, zespołów disco polo, kabaretu, zespołu cygańskiego

Miejsce na reklamę

Paweł Sakowski zwycięzcą w konkursie MZK

0

Projekt Pawła Sakowskiego zwyciężył w konkursie na logo promujące darmowy dostęp do internetu w środkach transportu Miejskiego Zakładu Komunikacji w Ostrołęce. Zdobywca pierwszego miejsca otrzymał dyplom oraz nagrodę pieniężną w wysokości 1000 zł.

Logo darmowego dostępu do sieci wi-fi w autobusach komunikacji miejskiej w Ostrołęce powinno pojawić się w ciągu kilku dni.

Fot. www.mzk.ostroleka.pl

Miejsce na reklamę