Strona główna Blog Strona 3183

Wsparcie dla młodzieży Neet

0

12 mln zł przeznaczono na wsparcie osób od 15. do 29. roku życia na rynku pracy w ramach konkursu ogłoszonego z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) przez Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie. Do 9 lipca br. trwa nabór wniosków o dofinansowanie projektów.

Środki europejskie przeznaczone są na aktywizację zawodową i zwiększenie możliwości zatrudnienia osób bezrobotnych i biernych zawodowo niezarejestrowanych w urzędach pracy, które nie uczą się, nie pracują i nie uczestniczą w żadnej z form dokształcania (tzw. młodzież NEET). W ciągu czterech miesięcy od przystąpienia do projektu otrzymają oni ofertę pracy, dalszego kształcenia lub przyuczenia do zawodu.

O 12 mln zł mogłą ubiegać się: publiczne służby zatrudnienia, Ochotnicze Hufce Pracy, agencje zatrudnienia, instytucje szkoleniowe oraz instytucje dialogu społecznego. Dofinansowane będą projekty, które zapewnią indywidualne podejście do potrzeb uczestników i wytyczenia ich ścieżki zawodowej.

Uczestnicy projektów będą mogli skorzystać m.in. z kursów i szkoleń podwyższających lub zmieniających kwalifikacje oraz staży i praktyk u pracodawców. Młodzi, którzy zdecydują się na podjęcie pracy poza miejscem zamieszkania, mogą liczyć na pokrycie kosztów dojazdu lub środki na zasiedlenie.

Dodatkowe informacje można uzyskać w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Warszawie ul. Młynarska 16, tel. 22 578 44 34, 22 578 44 55 lub pod adresem: [email protected] – informuje Wiesława Lipińska,
rzecznik WUP w Warszawie.

Miejsce na reklamę

Poseł A. Czartoryski o programie wyborczym PiS

0

Poseł Arkadiusz Czartoryski na wczorajszej konferencji prasowej (6 lipca) poinformował o proponowanych przez PiS zmianach w polityce gospodarczej. Spotkanie sprowokowane było zakończeniem Kongresu Programowego PiS, który odbył się w Katowicach.

Poza punktami dotyczącymi ogólnych zmian takich jak powrót do poprzedniego wieku emerytalnego, 500 zł na drugie i kolejne dziecko w rodzinie czy podniesienie kwoty wolnej od podatku, parlamentarzysta skupił się na punktach dotyczących Ostrołęki i regionu. Podkreślał dramatyczną sytuację producentów mleka oraz potrzebę budowy elektrowni.

Konferencja odbyła w biurze poselskim przy ul Korczaka 4.

Miejsce na reklamę

Zacznijmy od młodych – bezpłatne szkolenie

0

Projekt pod nazwą 'Aktywna wieś – Zacznijmy od młodych” realizuje Stowarzyszenie Mazowieckie Centrum Przedsiębiorczości.  W jego ramach przewidziano m.in. warsztaty 'Kuchnie świata’ (96 godzin) oraz wizytę studyjną w przedsiębiorstwie wyposażonym w innowacyjne rozwiązania technologiczne. Zajęcia będą prowadzone w Ośrodku Edukacji Regionalnej w Lipiance.

Poinformowała Justyna Balcerzak, prezes Stowarzyszenia.

Wszystkie osoby, które wezmą udział w projekcie otrzymają zwrot kosztów dojazdu. Zwieńczeniem pracy bedzie grudniowa konferencja.

Miejsce na reklamę

Naczelnik Wydziału Prewencji odszedł na emeryturę

0

Podinsp. Grzegorz Orłowski, naczelnik Wydziału Prewencji ostrołęckiej Policji odszedł na zasłużoną emeryturę. Komendant Miejski powierzył obowiązki nowemu naczelnikowi podkom. Andrzejowi Dziadakowi.

Podczas uroczystej zbiórki naczelnikowi podziękował m.in. komendant insp. Stanisław Szcześniak, który wręczył mu ostatni rozkaz oraz pamiątkową tablicę.  

Informuje st. asp. Sylwester Marczak.

fot. kwp.radom.pl

Miejsce na reklamę

Gra terenowa miłośników ASG w Forcie nr I w Różanie

0

Członkowie Makowskiej Grupy Operacyjnej ASG zorganizowali grę terenową w zabytkowym forcie nr I w Różanie. Byli umundurowani, uzbrojeni i zamaskowani.

Makowska Grupa Operacyjna ASG współpracuje z burmistrzem Gminy Różan i Stowarzyszeniem Miłośników Ziemi Różańskiej. Ponad 20 uczestników podzielonych na 2 drużyny rozgrywało dwie konkurencje.  Pierwsza 'znajdź i zniszcz” polegała na ukrywaniu, odnajdowaniu i neutralizacji zaimprowizowanych ładunków wybuchowych. Druga to 'bitwa o flagi”, w której zespoły starły się o jak najszybsze zdobycie proporca przeciwnika.

W zlocie wzięło udział 6 grup ASG: gospodarze czyli MGOASG, HUSAR – Przasnysz, SARS – Przasnysz, SCORPION – Pułtusk, TASK FORCE WHISKEY – Pułtusk oraz GRASSH OPPERS Rycica i Cierpięta. Najmłodszym uczestnikiem imprezy był 13-letni Adam Kalinowski z Łęgu Starościńskiego.

Uczestnicy już zapowiedzieli swój aktywny udział w VI Różańskim Pikniku Militarnym, który ma odbyć się 5 września 2015 roku.

Miejsce na reklamę

KOLEJNE ZŁOTE PALCE POZOSTAJĄ W SPS VOLLEY OSTROŁĘKA

0

Łukasz Kadłubowski, znany wszystkim jako Kadek, człowiek o złotych palcach przedłużył współpracę z SPS Volley Ostrołęka na najbliższy sezon. To kolejny bardzo mocny i ważny zawodnik w szeregach ostrołęckiej drużyny. Dla charyzmatycznego rozgrywającego będzie to już czwarty sezon gry w Ostrołęce. W sezonie 2014/2015 z Łukasz razem z SPS Volley Ostrołęka sięgnął po złoto i historyczny awans do III ligi.

– Jestem pewien, że mając tak świetnych rozgrywających dobrze wpiszemy się w tegoroczny sezon – nie kryje zadowolenia Paweł Pędzich, członek zarządu. – Przed nami jeszcze kilka transferów. Ostatecznie sytuacja powinna wyklarować się w sierpniu. Jestem pozytywnie nastawiony i wiem, że kibice będą zadowoleni z gry naszego zespołu.

W najbliższym czasie klub poinformuje o następnych zawodnikach, którzy występować będą w ostrołęckiej drużynie. Przypomnijmy, że współpracę z zespołem przedłużyli: Michał Zalewski, Bartosz Małkowski, Paweł Pędzich, Marcin Boros, Michał Skiba, Łukasz Cichowski, Cezary Ossowski, Sebastian Kuczyński, Adam Jakubowski.

Więcej na temat drużyny przeczytasz na: www.volley.ostroleka.pl

Miejsce na reklamę

Nowa Świetlica Wiejska w gminie Troszyn

0

Mieszkańcy miejscowości Mieczki-Poziemaki w gminie Troszyn mają powody do radości, dobiegły końca prace związane  z przebudową świetlicy wiejskiej wraz z zagospodarowaniem terenu wokół niej.

Realizacja inwestycji wpłynęła na  poprawę jakości życia  mieszkańców,  stworzyła warunki do organizacji imprez kulturalno-rekreacyjnych i spotkań o charakterze integracyjnym. Całkowita wartość projektu wyniosła  658 213,03 zł, samorząd pozyskał dofinansowanie w wysokości  402 892,00 zł.

Inwestycja była współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich (EFRROW) w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Miejsce na reklamę

Pierwszy seans już w sierpniu

0

Mała sala kinowa już prawie gotowa. Jeszcze ostatnia kosmetyka wnętrza, drobne poprawki związane z odbiorami technicznymi i na przełomie lipca i sierpnia obiekt powinien zostać oddany do użytku.

Poinformował Wojciech Dorobiński, rzecznik ostrołęckiego ratusza.

Pierwszy próbny seans zostanie zaprezentowany najprawdopodobniej w sierpniu. Obejrzą go zaproszeni goście i przedstawiciele ostrołęckich mediów.

Fot. www.ostroleka.pl

Miejsce na reklamę

Znęcał się psychicznie i fizycznie nad rodziną. Ma nakaz opuszczenia lokalu.

0

Nakaz opuszczenia lokalu i dozór policyjny zastosował prokurator wobec mieszkańca powiatu ostrołęckiego, który znęcał się psychicznie i fizycznie nad rodziną. Mężczyzna został zatrzymany po interwencji dotyczącej przemocy domowej.

Mówi st.asp. Sylwester Marczak, oficer prasowy ostrołęckiej policji.

Dalsze postępowanie w sprawie prowadzą policjanci myszynieckiego komisariatu. Agresorowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Miejsce na reklamę

Upały

0

IMGW wydał ostrzeżenia meteorologiczne o występowaniu upałów w całym kraju: -stopień 2/3 (temp. maks. do 34°C przez większość okresu zagrożenia, tylko lokalnie i krótkotrwale do 36°C) woj.: mazowieckie, łódzkie, śląskie, świętokrzyskie, małopolskie, podkarpackie, lubelskie;

Zgodnie z orientacyjną prognozą IMGW, bardzo wysoka temperatura powietrza utrzyma się do 8.07 (środa), a pod koniec tego okresu zaznaczą się gwałtowne zjawiska atmosferyczne związane z przechodzeniem frontu, po którym nastąpi ochłodzenie. W niedzielę 5.07 niezbyt gwałtowne lokalne burze wystąpią na północnym zachodzie kraju, a w następnych dniach stopniowo obejmą również regiony północne i zachodnie aż po województwa południowe. W czwartek (9.07) należy spodziewać się ochłodzenia do 21°C-27°C, a w kolejnych dniach 18°C -25°C, 22°C -24°C.

Utrzymywanie się wysokiej temperatury powietrza na obszarze całego kraju przez niemal tydzień może mieć negatywne skutki dla zdrowia i życia ludzi, realizacji ruchu kołowego i szynowego, funkcjonowania systemu elektroenergetycznego i sieci wodociągowej, a także dla zagrożenia pożarowego, (w tym pożarami w lasach).

W związku z powyższym zwracam się z prośbą o :
– przeprowadzenie akcji informacyjnej dla społeczeństwa – jak bezpiecznie przetrwać upały, w tym jak bezpiecznie korzystać z kąpielisk;
– zwrócenie uwagi na zabezpieczenie kąpielisk;
– informowanie społeczeństwa z wykorzystaniem środków masowego przekazu o szczególnie dużym zagrożeniu pożarowym lasów i wprowadzonych w związku z tym okresowych zakazach wstępu na tereny leśne oraz o stanie technicznym szlaków komunikacyjnych;
– utrzymanie ciągłości działania sieci wodociągowych;
– uruchomienie działań doraźnych (udostępnianie ludności klimatyzowanych pomieszczeń, rozstawianie kurtyn wodnych, rozdawanie zimnych napojów itp.);
– zorganizowanie pomocy dla podróżujących w sytuacji wystąpienia utrudnień komunikacyjnych (w tym zapewnienie dostarczania wody podróżnym stojącym w korkach drogowych lub przebywającym w pociągach podczas przymusowych przestojów);
– zintensyfikowanie kontroli warunków życia osób objętych opieką społeczną przez ośrodki pomocy społecznej (niepełnosprawni, chorzy, samotni, osoby starsze);
– monitorowanie miejsc gromadzenia się osób (np. plaże, centra miast, miejsca imprez masowych).

Ponadto proszę o bieżące przekazywanie informacji do WCZK o zdarzeniach spowodowanych warunkami meteorologicznymi.

Miejsce na reklamę