Strona główna Blog Strona 3182

Konkurs dla seniorów

0

Stowarzyszenie Seniorzy Kurpi i Ostrołęki zaprasza do udziału w konkursie pn. 'Polska, Kurpie, Ostrołęka — Miejsca niezapomniane’. Inicjatywa kierowa jest do osób w wieku 60+, którzy mają ochotę wykazać się artystycznie w poezji, prozie czy fotografii.

Konkurs ma na celu ukazanie piękna krajobrazu, zabytków kultury, przyrody i rękodzieła ludowego.  Termin nadsyłania prac mija 30 października br. W każdej z trzech kategorii przyznane zostaną nagrody oraz wyróżnienia. Szczegółowe zasady i regulamin dostępne są na stronie www.my-seniorzy.cba.pl

Miejsce na reklamę

Aktywnie w Klubie Oczko

0

Od 13 do 17 lipca potrwają warsztaty teatralne organizowane w Klubie Oczko Ostrołęckiego Centrum Kultury. Poprowadzi je aktorka Marta Dylewska. Zajęcia skierowane są do osób w wieku do 13 lat. Zwieńczeniem pracy małych aktorów będzie pokaz powarsztatowy. Podobnym motywem zakańcza się sierpniowe zajęcia dla młodzieży, które poprowadzi Ewa Czapik-Kowalewska. W tym roku Klub Oczko zadbał również o szkolenia dla wokalistów.

Poinformowała Aleksandra Kowalewska, kierownik Klubu. Szczegóły na stronie internetowej OCK.

Miejsce na reklamę

Okradli kiosk

0

Policjanci zatrzymali 4 młodych mężczyzn, którzy 1 lipca br. włamali się do kiosku w Przasnyszu. Mają po 20 i 16 lat.

Mówi nadkom. Ewa Nowak.

Za tego typu przestępstwo grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Nieletnimi zajmie się sąd rodzinny.

Miejsce na reklamę

Wizyta dzieci w komendzie policji

0

Uczestnicy półkolonii parafialnych przy parafii św. Franciszka w Ostrołęce gościli w Komendzie Miejskiej Policji. Zobaczyli m.in. strzelnicę oraz siłownię.

Była to jedna z najliczniejszych grup, jaka do tej pory odwiedziła mury nowej siedziby.

Relacjonuje st. asp. Sylwester Marczak.

 

fot. kwp.radom.pl

Miejsce na reklamę

Dziś wernisaż wystawy Grzegorza Witka

0

Galeria Ostrołęka zaprasza dzisiaj na wernisaż wystawy rzeźby Grzegorza Witka. Artysta tworzy prace o ludziach i ich codzienności, o prawach życia, o przemijaniu. Inspiruje go magiczny kontakt człowieka z przedmiotem, z naturą.

Grzegorz Witek – urodzony w 1976 w Ciężkowicach w latach 1996-2001 studiował na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom z wyróżnieniem rektorskim uzyskał w pracowni rzeźby prof. Adama Myjaka. Był stypendystą Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci (1991-92). Brał udział m.in. w Międzynarodowym Triennale Rzeźby w Osace (1998), Międzynarodowym Olimpijskim Konkursie Sztuki i Sportu w Lozannie (2000). Od 2002 r. jest pracownikiem dydaktycznym na Wydziale Rzeźby macierzystej uczelni – jest asystentem prof. Jana Kucza i prof. Piotra Gawrona.

Spotkanie w Galerii Ostrołęka rozpocznie się o godzinie 19.

Miejsce na reklamę

Tragiczny wypadek w Lesznie

0

68- letni mężczyzna zginął w wypadku drogowym, do którego doszło w poniedziałek w Lesznie w gminie Przasnysz.

Poinformowała nadkomisarz Ewa Nowak z przasnyskiej policji.

 

fot. kwp.radom.pl

Miejsce na reklamę

124 km/h w terenie zabudowanym – motocyklista stracił prawo jazdy

0

Wyszkowscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali prawo jazdy motocykiście, który przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. Kierowca za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym i 10 punktami karnymi.

54-letni mieszkaniec powiatu pułtuskiego w miejscowości Łosinno jechał motocyklem bmw z prędkością ponad 120 km/h czyli o 74 km/h więcej niż wynosi dopuszczalna prędkość. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

Policja przypomina, że w przypadku rażącego przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym tj. powyżej 50 km/h, funkcjonariusz ujawniający takie wykroczenie zatrzymuje kierowcy prawo jazdy w trakcie prowadzonej kontroli drogowej. Po przesłaniu go do właściwego starosty zostaje wydana decyzja administracyjna skutkująca zatrzymaniem tego dokumentu za pierwszym razem na 3 miesiące.

 

fot. kwp.radom.pl

Miejsce na reklamę

VII Otwarty Turniej Plażowej Piłki Siatkowej Mikstów

0

8 sierpnia 2015r. VII edycja Otwartego Turnieju Plażowej Piłki Siatkowej Mikstów o Puchar Prezydenta Miasta Ostrołęki. Zawody zostaną rozegrane na boiskach plażowych przy moście im. Antoniego Madalińskiego.

W turnieju uczestniczyć będą drużyny 4-osobowe mieszane. W każdym zespole musi być co najmniej jedna kobieta lub jeden mężczyzna. Zawody rozegrane będą w dwóch kategoriach wiekowych: do i powyżej
19 roku życia. Ilość miejsc jest ograniczona.

Zaprasza Robert Juchniewicz, dyrektor Miejskiego Zarządu Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej.

Wpisowe od drużyny powyżej 19 roku życia wynosi  30,00 złotych.

Organizatorzy oprócz dyplomów, pucharów i nagród rzeczowych zapewniają także napoje i kiełbaski. Informacje i zapisy drużyn pod numerem telefonu 29 760 68 68 wew. 19, e-mail [email protected] lub w siedzibie MZOS-TiIT przy ul. Psarskiego 17 do dnia 7.08.2015 do godz. 11.00

Miejsce na reklamę

Motocykliści odwiedzą Balassagyarmat – miasto partnerskie Ostrołęki

0

Członkowie Stowarzyszenia i Klubu Turystyki Motocyklowej Traveling Spiders Ostrołęka w sobotę 11 lipca ruszają w kolejną podróż. Tym razem droga wieźć będzie przez Słowację, Węgry, Serbię, Bośnię i Hercegowinę oraz Chorwację. Jednym z punktów wyprawy jest miasto partnerskie Ostrołęki Balassagyarmat na Węgrzech. Anna Budźko, Piotr Grzyb i Wiesław Frydrych w poniedziałek spotkają się z przedstawicielami tamtejszego samorządu. W ramach wizyty przekażą burmistrzowi miasta list od prezydenta Ostrołęki Janusza Kotowskiego.

Mówił Piotr Grzyb, wiceprezes Stowarzyszenia i Klubu Turystyki Motocyklowej Traveling Spiders Ostrołęka.
Patronat honorowy nad wyprawą objął prezydent miasta Janusz Kotowski.

Współpraca Ostrołęki z Balassagyarmat w Republice Węgierskiej rozpoczęła się od 16 marca 2000 r., kiedy podpisany został list intencyjny o wzajemnej współpracy przez ówczesnego prezydenta Arkadiusza Czartoryskiego i  Burmistrza Balassagyarmat Juhász Péter. Od tego czasu w Ostrołęce 15 marca corocznie uroczyście obchodzone jest święto Republiki Węgierskiej.

Miejsce na reklamę

Zatrzymany za kradzież w sklepie

0

Policjanci z Wyszkowa zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież rozbójniczą w sklepie. Mężczyzna najpierw miał nie zapłacić za towar, a potem zaatakować sprzedawcę.

Z relacji poszkodowanego wynikało, że dwóch sprawców weszło do sklepu z alkoholem i z lodówki wyjęli piwo. Następnie próbowali wyjść z niezapłaconym towarem i zaatakowali interweniującego pracownika. Sprawcy uciekli z miejsca, a o całym zdarzeniu powiadomiono policję.

Niespełna trzy godziny później mundurowi dysponując rysopisem sprawców zatrzymali jednego z podejrzewanych. 24-letni mieszkaniec Wyszkowa trafił do policyjnego aresztu. Zatrzymany był pod wpływem alkoholu. Miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Opowie za kradzież rozbójniczą.  Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat więzienia.

Miejsce na reklamę