Strona główna Blog Strona 3181

Pielgrzymi pójdą do Częstochowy

0

1 sierpnia z kościoła pod wezwaniem Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Ostrołęce (fara) wyruszy piesza pielgrzymka do Częstochowy, która połączy wiernych z Diecezji Łomżyńskiej. Miejską grupę będą charakteryzowały kolory czerwony i zielony. Na jej czele  stanie ksiądz Tomasz Dobkowski.

Wymarsz poprzedzi 31 lipca wizyta pielgrzymów Diecezji Ełckiej, którzy również wędrować będą pieszo na Jasną Górę. Corocznie w Ostrołęce mogą liczyć oni na ciepły posiłek, który w tym roku przygotują mieszkańcy wybranych ulic oraz miejscowości  Łazy, Zabrodzie, Antonie, Białobiel i Siemnocha.

Pielgrzymi Diecezji Łomżyńskiej przez dwa tygodnie idąc do Częstochowy przejdą blisko 450 km.

Miejsce na reklamę

Na plażę autobusem MZK

0

Miejski Zakład Komunikacji w Ostrołęce uruchomił nową weekendową linię, która będzie dowozić mieszkańców miasta do plaży nad Narwią.

Ostrołęczanie będą mogli skorzystać z dwóch  porannych kursów, które zabiorą plażowiczów z różnych części miasta.

Dwa powrotne kursy zaplanowano na godziny 15.35 i 16.30.

Bilet będzie można nabyć u kierowcy. Dzieci do lat 7 mają przejazd za darmo, dla dzieci i młodzieży od 7 do 18 lat bilet kosztuje 1 zł a dla dorosłych – 2 zł.

Nowa propozycja MZK jest realizowana przy wsparciu samorządu miejskiego.

Miejsce na reklamę

Rozkład Jazdy Radosnego Świetlicobusu

0

To już czwarty sezon kiedy Radosny Świetlicobus krąży po ostrołęckich osiedlach. W tym roku projekt finansuje Urząd Miasta, który na ten cel przeznaczył blisko 100 tysięcy złotych.  Świetlica objazdowa jest innowacyjnym pomysłem w skali kraju. Jej wnętrze jest przygotowane do zabaw i gier dla dzieci, a na zewnątrz dobrą atmosferę gwarantuje profesjonalny zespół wraz wolontariuszami.

Miejsce na reklamę

Warsztaty dla ratowników

0

W sobotę 4 lipca na plaży miejskiej w Ostrołęce odbyły się warsztaty dla ratowników WOPR-OS. Na zajęcia złożyły się pozorowane akcje ratunkowe z wykorzystaniem boi SP, pasa ratowniczego węgorz, deski ratowniczej i kołowrotu. Warsztaty oprócz podniesienia poziomu umiejętności ratowników miały również na celu edukację na temat bezpiecznej kąpieli licznie obserwujących działania plażowiczów.

Poinformował Dariusz Małkowski, prezes WOPR – OS, który poprowadził warsztaty.

Fot. wopros.pl

Miejsce na reklamę

Kierował ciężarówką na podwójnym gazie

0

Ponad 2 promile alkoholu miał kierujący ciężarówką. Podczas kontroli nie posiadał żadnych dokumentów.

Policjanci z Posterunku w Baranowie zatrzymali kierowcę jelcza wczoraj w Olszynach po godz. 18:30. Pojazd nie miał tablic rejestracyjnych. Jak się okazało kierujący, 48-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego, był pijany i nie posiadał przy sobie obowiązujących dokumentów, m.in. prawa jazdy i ubezpieczenia OC. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Miejsce na reklamę

Brak wyobraźni na drodze

0

Sygnały o brawurze kierowców i nadmiernej prędkości na trasie Ostrołęka – Goworowo spotkały się ze zdecydowaną reakcją policjantów. Wśród zatrzymanych są kierujący pomimo obowiązujących zakazów. Jeden z nich miał w organizmie ponad 3,5 promila alkoholu.

Mówi st. asp. Sylwester Marczak z ostrołęckiej policji.         

Policjanci nałożyli kilkadziesiąt mandatów za nadmierną prędkość, zarówno w terenie zabudowanym jak i poza nim.

Policja zapowiada na wskazanej trasie kolejne kontrole i dziękuje za sygnały, które przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa na drogach.

Miejsce na reklamę

Izba Regionalna 'Oficyna’ w Karniewie otwarta

0

W Karniewie uroczyście otwarto Izbę Regionalną 'Oficyna’. Znajdują się tam eksponaty dotyczące wsi XX wieku.    

Pomysł utworzenia Izby narodził się w sierpniu ub.r. w Stowarzyszeniu 'Karniewiaczek” – mówi Michał Markowski, nauczyciel w szkole podstawowej w Karniewie.

Dlaczego Izbę Regionalną nazwano 'Oficyną”?

W Izbie prezentowane są bardzo ciekawe eksponaty.   

Podczas uroczystego otwarcia Izbę Regionalną 'Oficyna’ odwiedziło około 700 osób.

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1038280746204416.1073741834.751515204880973&type=3

Miejsce na reklamę

3 tys. na wypoczynek dla dzieci – Bursztynowa rozstrzygnęła konkurs

0

Dziesięciodniowy obóz żołniersko-sportowy w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym Puszcza (pow. lubelski) dla 26-osobowej grupy dzieci i młodzieży dofinansuje Galeria Bursztynowa w ramach konkursu, który ogłosiła przed wakacjami. Autorem zwycięskiego projektu jest ks. dr Wojciech Rzepa, wikariusz parafii w Rzekuniu. Z wyjazdu skorzystają dzieci i młodzież z rodzin niezamożnych.

W programie obozu m.in. nauka technik samoobrony i strzelania, podstawy pierwszej pomocy, zajecia wodno-plażowe i sportowo-rekreacyjne. Do dyspozycji wakacjowiczów będą również atrakcje ośrodka takie jak np. ścianki wspinaczkowe, gokarty oraz boiska sportowe. Projekt otrzymał wsparcie finansowe w kwocie 3 tys. zł.

Miejsce na reklamę

Najładniejsza posesja gminy Rzekuń w 2015 roku

0

Wójt Gminy Rzekuń zaprasza do udziału w konkursie 'Najładniejsza posesja gminy Rzekuń w 2015 roku’ wszystkich właścicieli prywatnych posesji z terenu gminy oraz użytkowników posiadających prawo do dysponowania nieruchomością.

Konkurs trwa do 31 lipca 2015r. Warunkiem udziału jest dokonanie pisemnego zgłoszenia nieruchomości do 20 lipca 2015r. Karty zgłoszenia należy złożyć w sekretariacie Urzędu Gminy w Rzekuniu. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Miejsce na reklamę

Wypadek busa, cztery osoby ranne

0

Cztery osoby ranne to bilans wypadku busa na trasie K- 57 w miejscowości Romany Sebory gmina Krzynowłoga Mała.

Poinformowała st asp. Ewa Śniadowska z przasnyskiej policji.

fot. kwp.radom.pl

Miejsce na reklamę