Strona główna Blog Strona 3180

XVI EDYCJA KONKURSU NAGRODA MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO

0

Samorząd Województwa Mazowieckiego już po raz 16 organizuje konkurs Nagroda Marszałka Województwa Mazowieckiego, tym samym chcąc wyróżnić wybitnych mieszkańców regionu za szczególne zasługi w zakresie promocji województwa mazowieckiego w kraju i na świecie w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. To uhonorowanie pracy i talentu ludzi niepospolitych, którzy z potrzeby serca intensywnie działają na rzecz wspólnoty mazowieckiej.

Kandydatów można zgłaszać do 28 sierpnia br. Spośród nominowanych Kapituła wyłoni 10. laureatów, którzy podczas uroczystej gali otrzymają pamiątkową statuetkę oraz nagrodę pieniężną w wysokości 10 000 zł. Szczegóły na www.nagroda.mazovia.pl.

Miejsce na reklamę

Półmetek II edycji konkursu 'Tu mieszkam, tu zmieniam” za nami!

0

Stoiska konkursowe w 130 miejscowościach odwiedzone przez dziesiątki tysięcy osób oraz ponad 7,5 tysiąca pomysłów mieszkańców na to jak można zmienić własne otocznie – tak w największym skrócie można podsumować półmetek ogólnopolskiego konkursu 'Tu mieszkam, tu zmieniam”, organizowanego przez Bank Zachodni WBK. Pozostało jeszcze tylko dwa tygodnie na zgłoszenie pomysłu jak poprawić życie we własnej okolicy. Termin na zgłoszenia do tegorocznej edycji konkursu 'Tu mieszkam, tu zmieniam” mija 26 lipca!

Warto dodać, że formalnymi autorami wniosków mogą być organizacje posiadające osobowość prawną, czyli działające w lokalnym środowisku, np.: fundacje, stowarzyszenia, biblioteki, domy kultury, parafie, muzea, kluby sportowe czy nawet Ochotnicza Straż Pożarna. Pomysł może zgłosić każdy, musi tylko namówić jedną z instytucji do współpracy i złożenia takiego wniosku.

Wnioski konkursowe można składać poprzez specjalnie dedykowaną stronę internetową: www.bzwbk.pl/tumieszkamtuzmieniam. Tam też zainteresowani znajdą więcej informacji. Do 26 lipca stoiska i namioty konkursowe Banku Zachodniego WBK odwiedzą 200 społeczności lokalnych na terenie całego kraju.

Miejsce na reklamę

Do Zawad na Święto Folkloru Kurpiowskiego

0

Święto Folkloru Kurpiowskiego odbędzie się w niedzielę 12 lipca w Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Zawadach. W tym roku organizatorzy postawili przede wszystkim na muzykę.

Na scenie zaprezentuje się kilka formacji, w tym zespół cygański Hitano oraz Brodway i Granda. O dobry humor publiczności zadba Kabaret z Konopi.

Tego dnia w koncercie jubileuszowym zaprezentuje się Zespół Kurpiowski 'Pod Borem’ z Zawad. Impreza rozpocznie się o godzinie 13 i będzie zwieńczeniem Tygodnia Kultury Kurpiowskiej.

Miejsce na reklamę

Kierowca wypadł z ciągnika

0

Wyszkowscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło w gminie Brańszczyk. Kierowca spadł z ciągnika rolniczego i nieprzytomny został przewieziony do szpitala.

Do zdarzenia doszło w miejscowości Udrzyn. Jak wstępnie ustalono 57-letni kierowca ciągnika rolniczego z przyczepą z nieustalonej przyczyny zjechał na prawe pobocze, po czym ostro skręcił w lewo i najechał na wysoki krawężnik. To spowodowało, że spadł z ciągnika i został najprawdopodobniej najechany kołem przyczepy. Nieprzytomnego mężczyznę karetka pogotowia zabrała do szpitala. W trakcie czynności na miejscu zdarzenia policjanci wyczuli od kierowcy woń alkoholu, wobec czego od poszkodowanego w szpitalu pobrano krew do badania.

Miejsce na reklamę

Zatrzymany na podstawie ENA

0

Kryminalni zatrzymali mieszkańca Przasnysza poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania. Mężczyzna ukrywał się w Niemczech.

30-letni przasnyszanin był poszukiwany od 2009. Przasnyscy kryminalni zatrzymali go 7 lipca. Mężczyzna przez 6 lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości za przestępstwa narkotykowe i jazdę pod wpływem alkoholu. Za popełnione przestępstwa na 1 rok i 9 miesięcy trafił do więzienia.

Miejsce na reklamę

II POWIATOWA SPARTAKIADA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

0

84 zawodników walczyło o 'laur” zwycięstwa podczas II Powiatowej Spartakiady Osób Niepełnosprawnych Dzień Radości – Wszyscy razem”, która odbyła się 4 lipca na Orliku w Goworowie. Ideą przedsięwzięcia było podtrzymywanie przyjaznych relacji osób niepełnosprawnych z powiatu ostrołęckiego i kształtowanie umiejętności aktywnego spędzania czasu. Organizatorem spotkania było Stowarzyszenie Osób i Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych 'Jesteśmy Betanią”. Mówi prezes Barbara Piasecka.

W Spartakiadzie uczestniczyli także opiekunowie osób niepełnosprawnych, wolontariusze i zaproszeni goście. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe upominki, do najlepszych trafiły medale i nagrody rzeczowe.

Poinformowała Jadwiga Garbarczyk, pomysłodawczyni spotkania.

Impreza odbyła się pod patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego, przy wsparciu starostwa powiatowego w Ostrołęce.

Fot. Agata Majk

Miejsce na reklamę

„Wakacje w Mieście” z Radą Osiedla Centrum

0

Rada osiedla Centrum w Ostrołęce zaprasza na 'Wakacje w mieście’. To już trzecia edycja.

Akcja zostanie przeprowadzona w dniach 20-25 lipca. Jest adresowana do dzieci w wieku od 6 do 14 lat. Organizatorzy zapewniają: opiekę, wyżywienie oraz świetną zabawę.

W programie atrakcji m.in. basen i kręgielnia, letnie kino w OCK, rejs po jeziorze Śniardwy, leśny park, wycieczka do Kadzidłowa/Mikołajek oraz zajęcia ceramiczne w Płoszycach.

Zapisy i szczegółowe informacje do 10 lipca 2015 r. w godz. 8.00 -14.00 w Zespole Szkół Nr 5 ul. Berlinga 6.

Miejsce na reklamę

’BUTELKA WODY DLA BEZDOMNYCH”

0

Grupa Zalewski Patrol za pośrednictwem mediów zwraca się z apelem do mieszkańców Mławy, ale i nie tylko, by pomóc osobom bezdomnym przetrwać upalne temperatury. Wystarczy zakup butelki wody i przekazanie jej osobie bezdomnej – to zwykły ludzki odruch serca, ale o ogromnym znaczeniu.

Zamiast słów czyny – taki jest cel tej akcji i takie wezwanie płynie z apelu. Pomagajmy odruchem serca, który może uratować zdrowie i życie wielu ludzi, bo przyszło im te upalne dni i noce spędzić na ulicy.

Panie Beata Wolfigel i Grażyna Han odpowiedziały na apel i wspólnie zakupiły 32 butelki wody (1 l. każda), które pani Beata również dostarczyła do biura Stowarzyszenia Hospicjum Królowej Apostołów w Mławie. Woda już trafia do ludzi bezdomnych i będzie przekazywana przy kolejnych organizowanych patrolach Grupy Zalewski.

GRUPA ZALEWSKI dziękuje za dobre serce, okazane współczucie i życzliwość dla ludzi bezdomnych. Jest to postawa godna naśladowania.

Miejsce na reklamę

’Generacja+’ w Ostrołęce

0

W Ostrołęce pojawili się młodzi wolontariusze z grupy Generacja+, którzy jak sami mówią: 'doświadczyli w swoim życiu ingerencji Boga”.  

W okresie wakacji na terenie całej Polski organizują happeningi i spotkania młodzieżowe. Starają  się dotrzeć do swoich rówieśników, teraz także w Ostrołęce.

Generacja+ skupia m.in. uczniów gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych, studentów.

Miejsce na reklamę

Spłonął samochód

0

W Lipnikach spłonął vw. Policjanci dotarli do kierowcy. Miał ponad 2 promile alkoholu.

Poinformował st. asp. Sylwester Marczak z ostrołęckiej policji.

Miejsce na reklamę