Strona główna Blog Strona 3179

Zaginęła 15-letnia Dominika Struniewska

0

Policja poszukuje 15-letniej Dominiki Struniewskiej. Po raz ostatni była widziana 5 lipca w godzinach 15:00-16:00 w miejscowości Żebry Stara Wieś (gm. Olszewo-Borki).

Rysopis: wzrost 168 cm, szczupła, oczy piwne, cera śniada, włosy proste, długie za ramiona, farbowane koloru śliwkowego. Ubrana była w czarną krótką spódnicę, jasną bluzkę typu t-shirt, kolorowe klapki japonki.

Ktokolwiek może pomóc w ustaleniu miejsca pobytu Dominiki proszony jest o kontakt z policją pod nr 997.

Miejsce na reklamę

By Romom w mieście żyło się łatwiej

0

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Ostrołęce z początkiem lipca rozpoczął realizację dwóch projektów w ramach Programu Integracji Społeczności Romskiej.  Pierwszy z nich skupia się na profilaktyce zdrowotnej.  

Na ten cel MOPR pozyskał 4 775 zł, natomiast na wsparcie edukacji przedszkolnej i szkolnej ma do rozdysponowania 10 850 zł. Działanie umożliwi dzieciom i młodzieży z rodzin romskich realizację edukacji na poziomie przedszkolnym i szkolnym. Zapewni uczestnikom projektu wczesny kontakt z rówieśnikami w placówkach przedszkolnych i szkolnych, naukę języka polskiego, integrację ze środowiskiem lokalnym. Wsparciem  zostanie objętych 31 dzieci.

MOPR na okres realizacji projektów zatrudnił również asystenta romskiego.

Poinformowała Małgorzata Bacławska, pracownik socjalny ośrodka.
Projekty są finansowane przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji.

Miejsce na reklamę

’Dożynki na Kurpiach’ 23 sierpnia w Lelisie

0

’Dożynki na Kurpiach’ w Lelisie odbędą się 23 sierpnia 2015 r. na placu przy GOK-O. Rozpoczną się Mszą św. w kościele parafialnym pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Następnie barwny korowód z wieńcami przejdzie na plac, gdzie odbędzie się prezentacja poszczególnych gmin, przedstawione widowisko dożynkowe i przekazanie bochna chleba gospodarzom.

Ponadto podczas imprezy wystąpi kabaret KAŁAMASZ (aktorzy serialu RANCZO), zespoły: EXELENT, SHANTEL oraz gwiazda – zespół PIĘKNI i MŁODZI. Imprezie towarzyszyć będą m.in.

Wylicza Anna Ogiewska, dyrektor GOK-O.

Każda gmina kurpiowska będzie miała możliwość zaprezentowania swojego dziedzictwa – wieńca dożynkowego i programu artystycznego, producenci – produktów, a firmy swojej działalności.

Miejsce na reklamę

Kąpiel dozwolona w 41 miejscach w regionie

0

W sezonie letnim na terenie województwa mazowieckiego wyznaczono 41 miejsc przeznaczonych do kąpieli i 5 kąpielisk. Wskazane akweny zostały przebadane przez sanepid, który stworzył specjalny serwis kąpieliskowy zawierający informacje m.in. o jakości wody i infrastrukturze na terenie wypoczynku.

Status kąpieliska oznacza, że zgodnie z wymogami unijnymi miejsce ma lepszą bazę sanitarną, a ratownicy więcej sprzętu – w tym motorówkę.

Kąpiel dozwolona jest na czterech z pięciu kąpielisk w województwie mazowieckim. Można korzystać z plaż w: Kącku k. Otwocka (Staw Kąck), Żyrardowie (Zalew Żyrardowski), Kozienicach (Jezioro Kozienickie), Nieporęcie (Dzika Plaża, Zalew Zegrzyński).

Przeprowadzono również kontrolę w 41 miejscach wyznaczonych do kąpieli na Mazowszu. We wszystkich można obecnie wchodzić do wody. Znajdują się one m.in. w: Ciechanowie, Pułtusku, Garwolinie, Gostyninie, Legionowie, Płocku, Siedlcach, Węgrowie, Szydłowcu, Ostrołęce, Warszawie czy Nowym Dworze Mazowieckim. Aktualne informacje o przydatności wody w danych kąpieliskach można uzyskać bezpośrednio u organizatorów oraz właściwych terenowo powiatowych inspektorów sanitarnych.

Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Warszawie przypomina jednocześnie, że nie należy korzystać z kąpieli w czasie silnych zakwitów glonów ze względu na możliwość wystąpienia negatywnych skutków zdrowotnych. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej 'Kąpieliska 2015′ oraz serwisie kąpieliskowym.

Miejsce na reklamę

ZAKAZ PALENIA ŚMIECI

0

Do Urzędu Gminy w Lelisie wpływają zgłoszenia o spalaniu odpadów w domowych piecach i na ogniskach. Jest to najgorsza, najdroższa i najbardziej szkodliwa dla zdrowia i środowiska forma pozbywania się śmieci.

Spalanie odpadów jest główną przyczyną emisji silnie trujących gazów i pyłów, które negatywnie wpływają nie tylko na środowisko, ale przede wszystkim na zdrowie człowieka. Podczas spalania śmieci emitowane są do atmosfery szkodliwe substancje: pyły, które odkładając się w glebie powodują szkodliwe dla zdrowia człowieka zanieczyszczenie metalami ciężkimi, tlenek węgla – trujący dla ludzi i zwierząt, tlenek azotu – powodujący podrażnienia, a nawet uszkodzenia płuc.

Przepisy prawa określają czego nie wolno spalać w piecach domowych.

Apeluje Stefan Prusik, wójt gminy Lelis.

Zgodnie z art. 155 i art. 191 ustawy z dnia 14 grudnia 2012r. o odpadach (D.U. Z 2013r. poz. 21 z późn. zm.), termiczne przekształcanie odpadów prowadzi się wyłącznie w spalarniach odpadów lub w współspalarniach, kto termicznie przekształca odpady poza spalarnią lub współspalarnią podlega karze aresztu lub grzywny, jest to żadna kara, bo cennym zdrowiem zapłacimy za to wszyscy.

Miejsce na reklamę

Śmiertelne potrącenie

0

 

Makowsy policjanci wyjaśniają okoliczności śmiertelnego potrącenia na przejściu dla pieszych staruszki.

Do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu ulic Mickiewicza i Przasnysiej w Makowie Mazowieckim. 51-letni kierowca MAN w trakcie wykonywania skrętu w lewo potrącił wchodzącą na przejście dla pieszych 88-letnią kobietę. Według relacji świadków prawdopodobnie nie zauważył wchodzącej na przejście staruszki ani tego, że ją potrącił i odjechał w kierunku Przasnysza. Staruszka w wyniku odniesionych obrażeń poniosła śmierć na miejscu.

Policjanci szybko ustalili kierowcę ciężarówki, był trzeźwy.

Miejsce na reklamę

Oko na Rozmaitości

0

Serwis Rozmaitosci.com zaprasza na codzienną dawkę wiadomości z Ostrołęki i powiatu:

W tym tygodniu możemy tam znaleźć artykuły:

O skutkach suszy, czyli czy Energa ograniczy pracę przez spadający poziom wody w Narwi?

Jak wytłumaczyła się ze swojego występu ze Zbigniewem Stonogą Aleksandra Dziwgała?

Żołnierze Wyklęci na morzu, czyli o pamiątkach po ojcu Witolda Mieszkowskiego.

O tym, ile roboty nasza policja ma ostatnio z pijanymi kierowcami, zwłaszcza na trasie Ostrołęka – Goworowo.

O tym, jak ostrołęcka policja i radny Łukasz Kulik dbają o seniorów.

A papierowe wydanie Rozmaitości już 20 lipca. Zapraszamy!

Miejsce na reklamę

Ostrołęckie obchody 72. rocznicy rzezi wołyńskiej

0

Narodowa Ostrołęka oraz Młodzież Wszechpolska zachęcają do wspólnego oddania hołdu ofiarom banderowskiego terroru. W dniu 11 lipca 1943 roku, miało miejsce apogeum przemilczanego przez dziesiątki lat ludobójstwa na Polakach w Małopolsce Wschodniej i na Wołyniu. Dzień ten jest poświęcony Pamięci Męczeństwa Kresowian.

11 lipca w Ostrołęce pod pomnikiem ofiar hitlerowskiego terroru o godzinie  15 oddadzą hołd pomordowanym. Również w tym dniu o godzinie 8.30 w Kościele pw. św. Antoniego zostanie odprawiona Msza Święta w intencji ofiar rzezi wołyńskiej.

Miejsce na reklamę

Niebezpieczna przygoda w lesie

0

Kilka godzin zajęło łomżyńskim policjantom odnalezienie zaginionego mieszkańca Lublina na terenie kompleksu leśnego w pobliżu Balik. Wracający z Mazur mężczyzna wyszedł z samochodu tylko na chwilę.

We wtorek, około godziny 15.30 dyżurny łomżyńskiej jednostki Policji został poinformowany o zaginięciu 26-latka w kompleksie leśnym. Zaalarmowani funkcjonariusze na miejscu wstępnie ustalili, że grupa znajomych wracała samochodem z wypoczynku na Mazurach i podróżowała w kierunku Lublina. Około godziny 14.00 na prośbę 26-latka zatrzymali się na chwilę. Mężczyzna wyszedł z samochodu i poszedł w głąb lasu. Długo nie wracał, więc zaczęli go szukać. Poszukiwania nie dały rezultatu, dlatego o zaginięciu powiadomili Policję.

Poinformowała mł. asp. Ewelina Szlesińska, oficer prasowy łomżyńskiej policji.

fot. kwp.bialystok.pl

Miejsce na reklamę

Policjanci ujawnili uprawę konopi

0

Kolejną uprawę konopi indyjskich znaleźli wyszkowscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej.

Nielegalne rośliny rosły w krzakach za blokiem przy ul. Łącznej. Funkcjonariusze znaleźli tam 12 krzaków w różnym stadium rozwoju. Uprawa została zlikwidowana.

Test narkotykowy wykonany przez funkcjonariuszy potwierdził, że są to rośliny konopi indyjskich. Była to druga nielegalna uprawa konopi zlikwidowana przez wyszkowskich policjantów w ciągu ostatnich kilku dni.

fot. kwp.radom.pl

Miejsce na reklamę