Strona główna Blog Strona 3178

Wakacyjny telefon zaufania dla młodzieży

0

Masz wrażenie, że dopadła cię depresja? Nie radzisz sobie z problemami? Masz pytania dotyczące dojrzewania? Zadzwoń: 507 832 741 – to wakacyjny telefon zaufania dla młodzieży, który uruchomiono już po raz dziesiąty. Projekt działa przy Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny, a organizuje go Grupa Edukatorów Seksualnych Ponton, przy wsparciu Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Dyżurujący przy telefonach eksperci odpowiadają na wszystkie pytania młodych ludzi, dotyczące m.in. zdrowia i dojrzewania. Osoby dorosłe – rodzice, opiekunowie, czy wychowawcy na koloniach i obozach – uzyskają wskazówki, jak rozmawiać z młodymi ludźmi. W przypadku poważniejszych problemów każdy dzwoniący uzyska informację, do jakiej organizacji lub specjalisty może się zwrócić.

Wakacyjny Telefon Zaufania  507 832 741  czynny codziennie do 31 sierpnia w godz. 19-21.
Więcej informacji na www.ponton.org.pl

Miejsce na reklamę

Oznakuj swój rower w Lipiance

0

Urząd Gminy w Goworowie stworzył właścicielom rowerów możliwość ich oznakowania w Ośrodku Edukacji w Lipiance. Będzie to możliwe 15 lipca o godzinie 11. Znakowanie jednośladów przeprowadzi policjant z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce. Osoby, które będą chciały skorzystać z oferty, powinny zabrać ze sobą dowód osobisty.
Każdy właściciel roweru zainteresowany akcją powinien zgłosić ten fakt w Ośrodku Edukacji Regionalnej w Lipiance lub w Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Goworowie.

Miejsce na reklamę

Bitwa bramkarska w Ostrołęce

0


Po raz pierwszy w Ostrołęce odbędzie się 'Bitwa bramkarska’. To unikatowy w skali kraju turniej, w którym bramkarze piłkarscy rywalizują między sobą w pojedynkach jeden na jeden na specjalnie przygotowanych boiskach.
Na to niezykłe wydarzenie zaprasza Robert Juchniewicz, dyrektor Miejskiego Zarządu Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej w Ostrołęce.  

Zawody rozgrywane są w siedmiu kategoriach wiekowych od ośmiolatka aż po seniora. Więcej na stronie internetowej bitwabramkarska.pl.

Miejsce na reklamę

Kurpiowszczyzna dla turystów

0


O tym, że Kurpiowszczyzna jest piękna wie każdy mieszczaniejąc tej części Polski. Poza znakomitymi warunkami przyrodniczo-krajobrazowymi mamy również wiele ciekawych obiektów, które warto zwiedzić poznając historię przodków i ucząc się tradycyjnego rzemiosła. Do aktywnego spędzania wakacji na terenie Puszczy Zielonej i Białej zaprasza Mirosław Grzyb, prezes Związku Kurpiów.

Kurpie to plastyka obrzędowa, folklor muzyczny, tkactwo i obróbka lnu, garncarstwo, rzeźbiarstwo, bursztyniarstwo, plecionkarstwo, wycinankarstwo, haft i koronka, przetwórstwo drzewne, produkty regionalne.
To także rezerwaty przyrody Serafin czy Surowe. Na Kurpiowszczyźnie można się dobrze i ciekawie bawić.

Miejsce na reklamę

Ostrołęckie Dni Trzeźwości

0

W dniach 8-9 sierpnia odbędą się Ostrołęckie Dni Trzeźwości. Jednym z elementów spotkania będzie III Trzeźwościowy Bieg Przełajowy 'NA OSTREJ ŁĄCE”. Planowane dystanse to 500, 1000 metrów – dla dzieci i młodzieży oraz 7500 i 15000 metrów – dla dorosłych. Zgłoszenia przyjmowane są za pomocą formularza dostępnego na stronie arkadia.sos.pl.

Celem dwudniowej imprezy jest promowanie zdrowego stylu życia, zachęcenie rodzin do
wspólnej zabawy, prowadzenie akcji informacyjnej o szkodliwości alkoholu i środków
psychoaktywnych, jak również wskazanie alternatywy na zagospodarowanie czasu wolnego.

Impreza organizowana jest przy współudziale Urzędu Miasta Ostrołęki, stowarzyszenia 'ARKADIA”, MONAR w Ostrołęce i Lipiance, Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie.

Miejsce na reklamę

ZESPÓŁ 'KURPIANKA” NA 15 MIĘDZYNARODOWYM FESTIWALU FOLKLORYSTYCZNYM W CHORWACJI

0

Zespół Folklorystyczny 'Kurpianka’ z Kadzidła zdobył nagrody aż w trzech kategoriach konkursowych na 15 Międzynarodowym Festiwalu Folkloru Velika Gorica w Chorwacji: Grand Prix za najlepszą choreografię, Grand Prix za autentyczne brzmienie kapeli, Grand Prix za ogólny wyraz artystyczny i wysoki poziom prezentacji folkloru swojego kraju, regionu.

Kapela wystąpiła w składzie: akordeon – Kazimierz Gadomski, klarnet – Paweł Łaszczych, trąbka – Stanisław Gawrych, bębenek – Cezary Łaszczych.

Festiwal odbył się w dniach 2 – 5 lipca br. W części konkursowej wzięło udział 10 zespołów m.in. Zespół Tańca 'Horo’ z Bułgarii, zespół folklorystyczny 'Pynimelis’ z Litwy, KUD 'Tose Miloševski’ z Macedonii,  Grupy z Nowej Zelandii – FA 'Król Tomislav’, 'Ty Roope Tarara Aotearoa 'i’ Klakier Samoa ’, FA’ Biseri 'z Niemiec,  grupa ’ Srdečko” z Czech ,Kud 'Gradina” z Macedonii.

Komisja ekspertów oceniała choreografię, malownicze wrażenie, kostiumy, muzyczne brzmienie, technikę tańca, ogólną prezentację folkloru danego kraju, widowiskowość oraz zgodność etnograficzną programów.

’Osobiście bardzo się cieszę z nagrody za choreografię, ponieważ moja praca również została dostrzeżona na tak prestiżowym festiwalu, no i oczywiście nagroda dla 'rodzinnej kapeli” jest też nie lada satysfakcjonująca’ – powiedział Paweł Łaszczych, kierownik Zespołu Folklorystycznego 'Kurpianka”.

Miejsce na reklamę

Dzieci polskich oficerów pomordowanych w stalinowskich procesach wspierają MŻW

0

Wyrazy poparcia inicjatywy upamiętniającej ofiary stalinowskich oprawców złożył na ręce przewodniczącego Rady Miasta, Jerzego Grabowskiego, dr Witold Mieszkowski, syn Dowódcy Floty – skazanego i zamordowanego po pokazowym procesie oficerów Marynarki Wojennej w 1952 roku – kmdra Stanisława Mieszkowskiego.

Jak informuje ostrołęcki ratusz, otrzymane od Witolda Mieszkowskiego materiały trafiły do Jacka Karczewskiego, p.o. dyrektora MŻW (w organizacji). Jeden z działów Muzeum ma być poświęcony polskim oficerom walczącym w kampanii wrześniowej oraz Polskich Siłach Zbrojnych na Zachodzie, którzy po powrocie do kraju zostali uwięzieni i skazani za rzekome szpiegostwo.

Urząd Miasta przypomina, że oprócz wielu oficerów Marynarki Wojennej i wojsk lądowych, był wśród nich także as lotnictwa pułkownik (później generał) Stanisław Skalski.

Fot. www.ostroleka.pl

Miejsce na reklamę

Alkoholowi powiedzieli nie

0

XI piknik rodzinny pod hasłem: 'Bawmy się trzeźwo i żyjmy zdrowo” odbył się w Goworowie. Rozpoczął się spotkaniem Wspólnoty AA, po którym została odprawiona Msza św. w intencji trzeźwości mieszkańców gminy.

W programie znalazły się również: IV Bieg uliczny o Puchar Wójta Gminy Goworowo, występ laureatów Konkursu Piosenki Uczniowskiej, program profilaktyczny 'Zdrowo i wesoło” w ramach zapobiegania uzależnieniom, pokazy karate, przedstawienie teatralne GOKSiR oraz występ zespołów muzycznych. Gwiazdą spotkania był Andrzej Rybiński.

Poza elementami rozrywkowymi tego dnia, mieszkańcy gminy mogli skorzystać z bezpłatnych badań takich jak cytologia, pakiet markery kobieta, pakiet markery mężczyzna, HCV. Była również możliwość wykonania mammografii.  W ramach akcji profilaktycznej 'Dbam o oddech” zainteresowani mogli wykonać m.in. spirometrię, pomiar stężenia tlenku węgla w wydychanym powietrzu, cholesterolu, cukru i trójglicerydów. Osoby, u których stwierdzono nieprawidłowości otrzymały inhalatory lub aparaty do gimnastyki oddechowej bądź też skierowania na dodatkowe badania.

Organizatorami pikniku byli: Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Goworowie, Punkt konsultacyjny ds. uzależnień w Goworowie oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Goworowie.

Fot. goworowo.pl

Miejsce na reklamę

Harmonogram postoju mammobusów (13 – 19 lipca)

0

W dniach 13 – 19 lipca 2015 r. mammobusy odwiedzą na Mazowszu osiem powiatów: grójecki, ostrołęcki, pruszkowski, przasnyski, przysuski, sierpecki, wyszkowski, żuromiński. Zapraszamy panie w wieku 50-69 lat na bezpłatną mammografię w ramach 'Programu profilaktyki raka piersi”!

1)    powiat grójecki
13 lipca, ul. Szkolna 4 w Belsku Dużym, w godzinach 9.00-17.00
14 lipca, ul. Warecka 42 w Jasieńcu, w godzinach 9.00-17.00

2)    powiat ostrołęcki
16 lipca, ul. Szkolna 6 w Troszynie, w godzinach 9.00-17.00
16 lipca, ul. Kościuszki 44 w Rzekuniu, w godzinach 9.00-17.00
17 lipca, ul. Parkowa 1 w Czerwinie, w godzinach 9.00-15.00
17 lipca, ul. Ostrołęcka 21 w Goworowie, w godzinach 9.00-15.00

3)    powiat pruszkowski
15 lipca, ul. Partyzantów 2/4 w Tworkach, w godzinach 9.00-17.00

4)    powiat przasnyski
15 lipca, ul. Odrodzenia 12 w Jednorożcu, w godzinach 9.00-17.00
15 lipca, ul. Ogrodowa 7 w Chorzelach, w godzinach 9.00-17.00

5)    powiat przysuski
16 lipca, Plac Wolności 75 w Gielinowie, w godzinach 9.00-17.00
17 lipca, ul. Radomska 2A w Potworowie, w godzinach 9.00-17.00
18 lipca, ul. Strażacka 7 w Rusinowie, w godzinach 9.00-17.00

6)    powiat sierpecki
13 lipca, ul. Gozdowej 13 w Gozdowie, w godzinach 9.00-17.00
14 lipca, ul. Mazowiecka 24 w Zawidziu Kościelnym, w godzinach 9.00-17.00

7)    powiat wyszkowski
14 lipca, ul. Komisji Edukacji Narodowej 1 w Wyszkowie, w godzinach 9.00-17.00

8)    powiat żuromiński
13 lipca, ul. Mickiewicza 7D w Kluczborku-Osadzie, w godzinach 9.00-17.00

Więcej o 'Programie profilaktyki raka piersi”: www.nfz-warszawa.pl/index/pacjent/programy4a

Miejsce na reklamę

Policjanci zlikwidowali 'dziuplę’ samochodową

0

Trzy zarzuty usłyszał 29-letni mieszkaniec powiatu radzyńskiego: dwa dotyczą kradzieży aut, trzeci narkotyków. Mężczyznę zatrzymali ostrołęccy policjanci w sprawie przestępczości  samochodowej.

Funkcjonariusze wydziału dw. z przestępczością przeciwko mieniu rozpracowali grupę zajmującą się kradzieżami aut. Mieszkaniec powiatu radzyńskiego podejrzany jest o ich kradzieże m.in. na terenie Ostrołęki. Mówi st. asp. Sylwester Marczak.

Zatrzymany 29-letni mieszkaniec powiatu radzyńskiego nie krył zaskoczenia. Przeszukanie potwierdziło skuteczność pracy operacyjnej. Kryminalni ujawnili ponad 100 części oraz podzespołów samochodowych, a także amfetaminę. We wtorek mężczyzna został przewieziony do aresztu policyjnego w Ostrołęce. Usłyszał zarzuty. Przyznał się do zarzucanych czynów.

Sprawa jest rozwojowa. Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.  

fot. kwp.radom.pl

Miejsce na reklamę