Strona główna Blog Strona 3177

Wystawa Weterani Misji Poza Granicami Kraju

0

Wystawa fotografii zatytułowana 'Weterani Misji Poza Granicami Kraju” będzie prezentowana w holu kina Jantar w dniach od 20 do 26 lipca. Przygotowało ją Stowarzyszenie Rannych i Poszkodowanych w Misjach Poza Granicami Kraju. Stowarzyszenie powstało z inicjatywy własnej żołnierzy w służbie czynnej oraz rezerwy, którzy zostali ranni, poszkodowani, lub których problemy wynikają bezpośrednio z faktu pełnienia służby poza granicami państwa.

Ekspozycja prezentuje sylwetki dwudziestu weteranów podczas pobytu na misji – zanim jeszcze zostali ranni – z krótkim opisem ich historii.

24 lipca o godzinie 18. odbędzie się spotkanie członków stowarzyszenia z mieszkańcami Ostrołęki.

Poinformował Adam Kiziewicz, współorganizator przedsięwzięcia.

Fot.www.stowarzyszenierannych.pl

Miejsce na reklamę

Strażacy Ochotnicy z nowym wozem

0

Ochotnicza Straż Pożarna w Kadzidle już niedługo będzie miała nowy samochód. Gmina właśnie rozstrzygnęła przetarg na jego dostawę. Nowy wóz będzie kosztował blisko 850 tysięcy złotych.

Mówił wójt Dariusz Łukaszewski.
Samochód do dyspozycji strażaków powinien być oddany jeszcze w tym miesiącu.

Miejsce na reklamę

Spacer po 'Gośce”

0

Nadleśnictwo Myszyniec oraz Gmina Łyse  zapraszają 18 lipca na 'Spacer po lasach”. Na wyznaczonej ścieżce zlokalizowane są 2 przystanki, z zamontowanymi urządzeniami, typu: równoważnie, ławeczki , poręcze, drabinki i drążki gimnastyczne do wykonywania ćwiczeń wzmacniającychmięśnie brzucha, ramion i nóg. Tym samym każdy uczestnik będzie mógł sprawdzić swoją sprawność fizyczną. Spacer ma charakter rekreacyjny, nie liczy się czas ani skuteczność pokonywania przeszkód. Wśród uczestniku zostaną rozlosowane nagrody

Start o godzinie 10 na skrzyżowaniu  ulic Krupki i Kościelnej w Łysych.

Miejsce na reklamę

Dziś protest w Ostrołęce

0

Komitet Referendalny Kukiz Ostrołęka dzisiaj w południe  na ulicy Głowackiego organizuje protest , w celu zwrócenia uwagi na brak zainteresowania mediów w działania profrekwencyjne w związku z referendum, które zaplanowano na 6 września br.

W referendum Polacy odpowiedzą na pytania: czy są 'za wprowadzeniem jednomandatowych okręgów wyborczych w wyborach do sejmu’; czy są 'za utrzymaniem dotychczasowego sposobu finansowania partii politycznych z budżetu państwa’ i czy są 'za wprowadzeniem zasady ogólnej rozstrzygania wątpliwości ,co do wykładni przepisów prawa podatkowego na korzyść podatnika’.

W proteście zorganizowanym przez Komitet Referendalny Kukiz Ostrołęka weźmie udział około 20 uczestników. W programie spotkania znajdzie się m.in. przemówienie przedstawiciela komitetu, a także rozdawanie materiałów reklamowych mieszkańcom miasta.

Miejsce na reklamę

Będzie kompleksowy remont kortów

0

Samorząd Miasta Ostrołęki pozyskał 408 900 złotych na remont kortów tenisowych przy ul. Hallera. Środki pochodzą z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej i są rozdzielane przez ministra sportu i turystki.

Do końca wakacji zostanie rozstrzygnięty przetarg na wykonawce inwestycji. Prace powinny rozpocząć się wczesną jesienią. Ich pierwszy etap zakończy się jeszcze w tym roku. Całkowity koszt inwestycji to 800 tysięcy złotych.

Poinformował Paweł Stańczyk, wiceprezydent Ostrołęki.

Miejsce na reklamę

Ś.p. Stanisław Kutryb odnaleziony i zidentyfikowany

0

Szczątki ś.p. Stanisława Kutryba, żołnierza Narodowego Zjednoczenia Wojskowego, zamordowanego przez komunistów w roku 1949, zostały odnalezione i zidentyfikowane. Zespół profesora Krzysztofa Szwagrzyka dokonał prac ekshumacyjnych na Łączce Powązkowskiej w Warszawie.

Poinformował Dariusz Łukaszewski, wójt gminy Kadzidło.

Stanisław Kutryb, ps. 'Ryś’, 'Rekin’, urodził się w kurpiowskich Oborczyskach. W listopadzie 1946 roku dołączył do oddziału PAS XI Okręgu Narodowego Zjednoczenia Wojskowego, dowodzonego przez Józefa Kozłowskiego 'Lasa’. W styczniu 1947 roku przydzielony został do patrolu Bolesława Szyszko operującego w powiatach ostrołęckim i przasnyskim. Pełnił również służbę ochronną przy sztabie XVI Okręgu NZW. Po reorganizacji Okręgu skierowany został do patrolu PAS Komendy Powiatu NZW krypt. 'Orłowo’. W lipcu 1948 Stanisław Kutryb przeszedł do patrolu KP 'Płomień’. Ukrywał się wraz ze Stanisławem Bączkiem ps. 'Wiewiórka’ w leśnym schronisku na terenie Gminy Baranowo. Obaj zostali ujęci 3 października 1948 przez Urząd Bezpieczeństwa. 15 stycznia 1949 roku, po pokazowej rozprawie na sesji wyjazdowej w Przasnyszu, Wojskowy Sąd Rejonowy w Warszawie, pod przewodnictwem kpt. Stanisława Wotoczka, skazał Stanisław Kutryba na karę śmierci. Naczelny Sąd Wojskowy utrzymał wyrok w mocy. Prezydent Bolesław Bierut, wieloletni agent NKWD, nie skorzystał z prawa łaski.

Miejsce na reklamę

Nowe, lepsze drogi w Kadzidle

0

Gmina Kadzidło przygotowuje się do rozpoczęcia inwestycji drogowych.  Wśród wielu dużych zadań, na które rozpisywane są przetargi, remontu, w tym asfaltowych nawierzchni doczekają się ulice  Handlowa i Leśna oraz Aleja Zwycięstwa.

Poinformował Dariusz Łukaszewski, wójt gminy Kadzidło.

Miejsce na reklamę

Wystawa Weterani Misji Poza Granicami Kraju

0

Wystawa fotografii zatytułowana 'Weterani Misji Poza Granicami Kraju” będzie prezentowana w holu kina Jantar w dniach od 20 do 26 lipca. Przygotowało ją Stowarzyszenie Rannych i Poszkodowanych w Misjach Poza Granicami Kraju. Stowarzyszenie powstało z inicjatywy własnej żołnierzy w służbie czynnej oraz rezerwy, którzy zostali ranni, poszkodowani, lub których problemy wynikają bezpośrednio z faktu pełnienia służby poza granicami państwa.

Ekspozycja prezentuje sylwetki dwudziestu weteranów podczas pobytu na misji – zanim jeszcze zostali ranni – z krótkim opisem ich historii.

24 lipca o godzinie 18. odbędzie się spotkanie członków stowarzyszenia z mieszkańcami Ostrołęki.

Poinformował Adam Kiziewicz, współorganizator przedsięwzięcia.

Fot.www.stowarzyszenierannych.pl

Miejsce na reklamę

Spłonęło skradzione auto

0

Policjanci wydziału patrolowego zatrzymali dwóch mieszkańców Ostrołęki podejrzewanych o kradzież opla z jednego z parkingów na terenie osiedla Centrum. Samochód spłonął nad ranem w Zabrodziu.

Poinformował st.asp. Sylwester Marczak, oficer prasowy KMP w Ostrołęce.
Okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci wydziału dw. z przestępczością przeciwko mieniu.

Miejsce na reklamę

Aktywne wakacje sportowców

0

Większość zawodników UKS Siódemka Ostrołęka odpoczywa po pierwszej części udanego sezonu, ale ci którzy zakwalifikowali się do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, w ramach której odbędą się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych trenuje intensywnie przygotowując się do najważniejszej dla nich imprezy, która odbędzie się w dniach 05-07 sierpnia w Łodzi.

Na miejscu w Ostrołęce i w Kadzidle trenuje pod okiem swojego trenera Dariusza Dąbrowskiego Karol Kudrzycki, który zakwalifikował się do biegu na 1500m, natomiast 3 osobowa grupa, która jest w Kadrze Narodowej B; w dniach 14-24 lipca wyjedzie z trenerem Markiem Mierzejewskim na obóz do Zakopanego. Będą to Kornelia Suchecka (kwalifikacja w trójskoku i skoku w dal), Aleksandra Grzyb (także trójskok i skok w dal) oraz Daniel Gadomski (1500m).

Prócz zawodników UKS 7 w obozie uczestniczyć będą także Marcin Syski z MKS Durasan Płońsk oraz Aleksandra Dzwigała z AZS AWF Warszawa.

Na zdjęciu Aleksandra Grzyb i Kornelia Suchecka

Miejsce na reklamę