Policjanci z Jednorożca zatrzymali 29-letniego mieszkańca powiatu przasnyskiego, który posiadał broń i amunicję bez wymaganego zezwolenia.
Mówi st. asp. Ewa Śniadowska, oficer prasowy przasnyskiej policji.
Znaleziona broń zostanie przesłana do analizy, by ustalić czy nie została użyta do przestępstwa. Mężczyzna odpowie za posiadanie broni i amunicji bez wymaganego zezwolenia. Za tego typu przestępstwo grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.
Ruszyła produkcja Mleka Ekologicznego w zakładzie produkcyjnym OSM Piątnica w Ostrołęce. Bogaty we właściwości odżywcze produkt lada dzień pojawi się na sklepowych półkach. Mleko pochodzi z gospodarstw znajdujących się na terenach Kurpi Zielonych, które przez dwa lata przechodziły proces transformacji z gospodarstw konwencjonalnych w ekologiczne.
Mleko Ekologiczne jest bogate w korzystne dla zdrowia składniki – zawiera więcej niż zwykłe mleko kwasów Omega-3 oraz witaminy E i beta-karotenu. Jego wyjątkowość wynika z tego, że podczas upraw i hodowli nie stosuje się sztucznych środków ochrony roślin. Krowom hodowanym w gospodarstwach ekologicznych zapewnia się tzw. dobrostan, czyli odpowiedni komfort bytowania. Ich żywienie w lecie oparte jest na paszach soczystych, czyli zielonkach i trawie pastwiskowej, zimą zaś jest to siano i sianokiszonki z traw pozyskanych wyłącznie z własnego gospodarstwa.
Unikalna technologia produkcji stosowana przez OSM Piątnica, oparta na delikatnej obróbce termicznej (w temp. 74 st. C) i filtracji przy użyciu ceramicznych mikrofiltrów, pozwala zachować wyjątkowe walory smakowe i zapachowe oraz cenne składniki odżywcze. Pochodzące z gospodarstw ekologicznych świeże mleko pełne z Piątnicy ma naturalną, nie zmienioną od momentu udoju, zawartość tłuszczu – taką, jaka występuje tylko w mleku bezpośrednio od krowy. Dlatego mleko ma pełny, śmietankowy smak.
Na uwagę zasługuje także opakowanie Mleka Ekologicznego z OSM Piątnica. Butelka z uchem jest wygodna, chroni przed światłem i w 100% nadaje się do recyclingu.Mleko z zieloną nakrętką z Piątnicy to produkt dla każdego poszukującego natury, zdrowia i wyjątkowych smaków.
W dniu 4 lipca na przejazdach kolejowych znajdujących w granicach administracyjnych miasta Ostrołęki na ulicach: Pomian, Goworowska, Wiejska i Stefana Żeromskiego zostaną przywrócone znaki drogowe, pionowe B-20 i poziome P-12 i P-16. To efekt otwarcia dla ruchu kolejowego linii nr 035 Ostrołęka – Szczytno na odcinku Ostrołęka – Grabowo – informuje ratusz.
Sprawa przywrócenia oznakowania została zainicjowana przez Polskie Linie Kolejowe S.A., Zakład Linii Kolejowych w Siedlcach, na skutek próśb, których pierwotnie znaki te zostały usunięte w 2 kwietnia br. W czasie spotkania komisji, składającej się z przedstawicieli PKP, Policji i Zarządcy Dróg Miasta Ostrołęki podjęte zostały ustalenia o przywróceniu znaków drogowych zobowiązujących kierowców do zatrzymania pojazdu przed przejazdami kolejowymi. Apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności podczas przejeżdżania przez tory kolejowe.
Atakujący SPS Volley Ostrołęka kontynuuje współpracę z drużyną i zamierza walczyć o najwyższe cele.
Adam Jakubowski, który postanowił pozostać w ostrołęckim klubie, mimo nie częstej gry w barwach Volleya, wyrósł na jednego z najlepszych zawodników w minionym sezonie. Wszystko to za sprawą reprezentowania jednostki wojskowej, w której pracuje. To właśnie w jej barwach, oprócz ligowych spotkań, zawodnik rozgrywa liczne mecze. W niemalże każdym ze spotkań nagradzano go statuetką najlepszego zawodnika spotkania (MVP), a jego wspaniała gra nieco umknęła naszemu sztabówki szkoleniowemu, który zamierza skorygować swoje błędy. Sam zawodnik przyznaje, że przez najbliższy sezon dołoży starań, by wraz z drużyną walczyć o najwyższe cele. Jednocześnie wyraża zadowolenie, że władze w klubie budują na nowo zespół, który dogaduje się na boisku i poza nim.
Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Różańskiej na prośbę Wyższej Szkoły Humanistycznej im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku wsparło akcję sprzątania cmentarza ofiar I wojny światowej w Kaszewcu.
Grupa studentów z Bałtyckiego Federalnego Uniwersytetu im. Immanuela Kanta w Kaliningradzie przebywająca w Polsce w ramach wymiany międzyuczelnianej postanowiła posprzątać groby żołnierskie na cmentarzach w Kaszewcu i Pułtusku. Wsparli ich uczniowie ze szkół w Goworowie, Makowie Mazowieckim i Różanie. Młodzież zwiedziła również fort nr I w Różanie i obejrzała wystawę zdjęć przygotowaną przez stowarzyszenie.
Pod tablicą pamiątkową cmentarza zostały złożone wieńce i wiązanki od władz uniwersyteckich i samorządowych. Poległym w 100-lecie bitwy o Różan hołd złożyli: studenci uniwersytetu w Kaliningradzie, starosta ostrołęcki, starosta makowski i burmistrz Różana, wójt gminy Goworowo i władze WSH w Pułtusku. Studenci złożyli również wiązankę kwiatów pod tablicą przy czołgu upamiętniającą poległych żołnierzy rosyjskich w 1944 roku.
Gmina Kadzidło wzięła udział w projekcie unijnym Rozwój e-usług i ich dostępu dla obywateli w ramach Mazowieckiej Sieci Społeczeństwa Informacyjnego 'M@zowszanie’. Projekt obejmuje zakup, dostawę, montaż, instalację, konfigurację i wdrożenie urządzeń, oprogramowania i instalacji elektronicznych oraz multimedialnych wraz z wyposażeniem biurowym.
W projekcie biorą udział 3 biblioteki: GBP w Kadzidle, Filia w Dylewie oraz Filia GBP w Chudku. Do każdej z placówek zostanie dostarczone wyposażenie, w skład którego wejdą m.in. komputery stacjonarne i laptopy, oprogramowania, przenośne ekrany i projektory, aparaty fotograficzne czy meble. Wartość wyposażenia dla jednej biblioteki wyniesie około 50 tys. złotych.
Informuje Wiesława Sobiech, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Kadzidle.
Projekt zakłada utworzenie na terenie województwa – Mazowieckiej Sieci Społeczeństwa Informacyjnego 'M@zowszanie’, która będzie służyć mieszkańcom regionu, jako interaktywne i stacjonarne miejsce dostępu do e-usług, w tym: edukacji oraz stanowić będzie źródło informacji kulturalnej i gospodarczej.
W ramach projektu podejmowane będą działania, zgodne z kierunkami wskazanymi w 'Strategii e-Rozwoju Województwa Mazowieckiego na lata 2007-2013′, polegające na: udzielaniu profesjonalnej pomocy osobom zainteresowanym dostępem do treści i usług Internetu, zapewnieniu dostępu do komputera i Internetu, wprowadzeniu nowoczesnych sposobów doradztwa, promowaniu i wdrażaniu idei społeczeństwa informacyjnego na wsi i w małych miastach, ułatwianiu dostępu do informacji lokalnych jak również usprawnienie przepływu informacji i wiedzy na obszarze Mazowsza.
Wójt gminy Olszewo- Borki nagrodził najlepszych uczniów. Wyróżnienia za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury fizycznej, wysokie wyniki w nauce, wysokie miejsca w konkursach przedmiotowych oraz godne reprezentowanie szkoły i gminy na szczeblu ponadlokalnym trafiły do kończących podstawówkę i gimnazjum . W tym roku nagrody otrzymały 33 osoby. (15 gimnazjalistów i 18 uczniów szkół podstawowych). Listę nazwisk zamieścliliśmy na naszej stronie internetowej.
Gimnazjum im Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Nowej Wsi 1. Malwina Wielechowska 2. Monika Sęk 3. Kinga Olender Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Olszewie-Borkach 1. Paulina Buczyńska 2. Milena Dobrowolska 3. Patrycja Miecznikowska 4. Julia Szcześniak 5. Katarzyna Szczęsnowicz 6. Karol Ciecierski 7. Paweł Stepnowski 8. Piotr Stepnowski 9. Jakub Wargulewski 10. Piotr Szewczyk 11. Olga Patoka 12. Anna Magdalena Zieziula Szkoła Podstawowa im. Władysława Broniewskiego w Olszewie-Borkach 1. Kornelia Turek 2. Weronika Majchrzak 3. Magdalena Żebrowska 4. Hubert Ciskowski 5. Agata Załuska 6. Ewa Merchel 7. Kinga Cybulska 8. Kinga Struniewska 9. Mateusz Rostkowski 10. Natalia Krukowska 11. Kacper Drężewski 12. Martyna Murzyn 13. Dominik Modzelewski 14. Katarzyna Zalewska 15. Kamil Kalinowski Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Antoniach 1. Magdalena Szczecińska Publiczna Szkoła Podstawowa z Przedszkolem w Nowej Wsi 1. Ilona Zalewska 2. Michał Pragacz