Strona główna Blog Strona 3129

Łyse – utrudnienia w ruchu drogowym

0

W dniach 26-27 września w miejscowości Łyse wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym. Związane będą z koniecznością zabezpieczenia trasy podczas VIII Mistrzostw Polski w Biegu 24 godzinnym. Jak informuje Urząd Gminy wybrane skrzyżowania zostaną wyłączone z ruchu na czas trwania biegu.

Na potrzeby sportowców zostanie zabezpieczony jeden pas jezdni kolejno na ulicach Krupki w kierunku skrzyżowania z ulicą Kościelną. Następnie uczestnicy będą biegli ulicami Kościelną, Poległych, Leśną aż do ulicy Krupki.

Organizacja ruchu na poszczególnych skrzyżowaniach w miejscowości Łyse odbywać będzie według określonych zasad, które dostępne są na stronie Urzędu Gminy oraz na stronie Radia Oko.

Organizacja ruchu na poszczególnych skrzyżowaniach w miejscowości Łyse
Skrzyżowanie nr 1 ul. Krótka / ul. Krupki – skrzyżowanie zamknięte;
Skrzyżowanie nr 2 ul. Krupki / ul. bez nazwy – skrzyżowanie zamknięte;
Skrzyżowanie nr 3 ul. Krupki / ul. Jana Pawła II – skrzyżowanie zamknięte;
Skrzyżowanie nr 4 ul. Krupki / ul. Kościelna – ręczne kierowanie ruchem przez osoby uprawnione;
Skrzyżowanie nr 5 ul. Kościelna / ul. Jana Pawła II – skrzyżowanie zamknięte;
Skrzyżowanie nr 6 ul. Kościelna / ul. Topolowa – skrzyżowanie zamknięte;
Skrzyżowanie nr 7 ul. Kościelna / ul. Sienkiewicza/ Plac 3-go Maja – ręczne kierowanie ruchem przez osoby uprawnione;
Skrzyżowanie nr 8 ul. Poległych / ul. Krótka – skrzyżowanie zamknięte;
Skrzyżowanie nr 9 ul. Poległych / ul. Leśna – ręczne kierowanie ruchem przez osoby uprawnione;
Skrzyżowanie nr 10 ul. Leśna / ul. Krupk– ręczne kierowanie ruchem przez osoby uprawnione, dodatkowo zamknięty wjazd i wyjazd z ul. Krupki.

Miejsce na reklamę

Piknik rodzinny w MZK

0

Miejski Zakład Komunikacji w Ostrołęce w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu zorganizował w niedzielę (20wrześnai) piknik rodzinny. Celem zabawy było kształtowanie
proekologicznych zachowań oraz popularyzacja transportu miejskiego przyjaznego środowisku.

Na uczestników czekało wiele atrakcji takich jak występy artystyczne, konkursy z nagrodami, warsztaty rękodzieła, zabawy dla najmłodszych, działania ukierunkowane na bezpieczeństwo prowadzone przez funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji oraz pracowników Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego.

Mieszkańcy Ostrołęki również licznie wzięli udział w rajdzie rowerowym, który towarzyszył piknikowi.

Podkreśla Ryszard Chrostowksi, prezes Zarządu MZK.
Na wszystkich uczestników zabawy czekał bezpłatny poczęstunek.

galeria

Miejsce na reklamę

Za darmo autobusami MZK

0

22 września autobusami Miejskiego Zakładu Komunikacji w Ostrołęce będzie można przemieszczać się bezpłatnie na podstawie ważnego dowodu rejestracyjnego samochodu osobowego. Spółka w ten sposób włącza się w międzynarodową kampanię ekologiczną Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu, którego zwieńczeniem jest Dzień Bez Samochodu.

Mówi Ryszard Chrostowski, prezes Zarządu MZK.

Celem kampanii jest zachęcenie jak największej liczby osób do używania alternatywnych form transportu takich jak komunikacja publiczna, piesza lub rowerowa oraz zwiększenie świadomości o związanych z masową motoryzacją negatywnych konsekwencjach dla jakości życia.

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu oraz Europejski Dzień bez Samochodu jest odpowiedzią na negatywne konsekwencje wynikające z nadmiernego ruchu samochodowego w miastach.

Miejsce na reklamę

Starostwo dofinansuje zakup policyjnych samochodów

0

Kwotą 36 tys. zł Starostwo Powiatowe dofinansuje zakup czterech samochodów dla Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce oraz podległych jej posterunków. Taką decyzję podjęli radni powiatu ostrołęckiego na ostatniej sesji.

Mówi Barbara Gocłowska, skarbnik Starostwa Powiatowego w Ostrołęce.

Nowe samochody trafią do Kadzidła, Goworowa oraz policjantów dzielnicowych z ostrołęckiej komendy, obsługujących rejon trzech gmin: Olszewo-Borki, Lelis i Rzekuń.

Miejsce na reklamę

BIERZEMY SPRAWY W SWOJE RĘCE

0

Bez pierwszego trenera i dwóch zawodników ostrołęccy siatkarze przygotowują się do pierwszego sezonu w III lidze.

Po ostatniej informacji o odejściu Karola Zubrzyckiego z funkcji pierwszego trenera, emocje jeszcze nie opadły. Pisaliśmy o tym w materiale 'Trudna sytuacja klubu. Trener Karol Zubrzycki odchodzi z SPS Volley Ostrołęka”. W obliczu nietypowej sytuacji działacze nie liczą na wpadki rywali i postanowili wziąć sprawy w soje ręce. Drugim szkoleniowcem został Michał Zalewski, który ma do dyspozycji trzech asystentów: Pawła Pędzicha, Daniela Mierzejewskiego i Mariusza Łubę. Sztab nie zwalnia tempa i konsekwentnie buduje formę drużyny.

Nowy sezon, nowe nadzieje. Pierwszy rok w wyższej klasie rozgrywkowej może być ciekawy nie tylko dla kibiców naszej drużyny. Wszystko to za sprawą kilku zmian kadrowych i celów, jakie zakłada zarząd klubu. Celem drużyny nie będzie walka o utrzymanie, a wręcz przeciwnie. Ambicje i cel jest o wiele większy. Nasza drużyna chce zagrozić pretendentom i zrobić kilka niespodzianek. Sztab szkoleniowy podkreśla, że każdy z zawodników potrafi dobrze i efektownie grać w siatkówkę. Co ważniejsze, aby każdy z nich grał na najwyższym poziomie, a całość była spójna, potrzebna jest ciężka praca, która właśnie trawa. Działacze podkreślają, że chłopaki są pełni optymizmu i z pewnością pokażą się z bardzo dobrej strony.

Więcej na temat drużyny przeczytasz na: www.volley.ostroleka.pl

Miejsce na reklamę

Harmonogram postoju mammobusów (21-27 września)

0

W dniach 21-27 września 2015 r. mammobusy odwiedzą na Mazowszu dziewięć powiatów: gostyniński, makowski, mławski, ostrołęcki, ostrowski, płoński, pułtuski, przasnyski, węgrowski. Zapraszamy panie w wieku 50-69 lat na bezpłatną mammografię w ramach 'Programu profilaktyki raka piersi”!

1)    powiat gostyniński
25 września, ul. Wyzwolenia 7 w Pacynie, w godzinach 8.00-15.00

2)    powiat makowski
21 września, ul. Duńskiego Czerwonego Krzyża w Makowie Mazowieckim, w godzinach
9.00-17.00
22 września, ul. Ostrołęcka 27 w Sypniewie, w godzinach 9.00-17.00

3)    powiat mławski
21 września, Plac Wolności 32 w Strzegowie , w godzinach 9.00-17.00
22 września, ul. Mazowiecka 61 w Szydłowie, w godzinach 9.00-17.00
23 września, Lipowiec Kościelny 213 (UG), w godzinach 9.00-17.00
24 września, ul. Sienkiewicza 10 w Stupsku, w godzinach 9.00-17.00
25 września, Plac Kanoniczny 10 w Szreńsku, w godzinach 9.00-17.00

4)    powiat ostrołęcki
24 września, ul. Targowa 4 w Kadzidle, w godzinach 9.00-17.00
24 września, ul. Szkolna 48 w Lelisie, w godzinach 9.00-17.00

5)    powiat ostrowski
25 września, ul. Armii Krajowej 6 w Wąsewie, w godzinach 9.00-17.00

6)    powiat płoński
21 września, ul. Kochanowskiego w Małej Wsi (przy UG), w godzinach 9.00-17.00

7)    powiat pułtuski
21 września, ul. New Britain 1 w Pułtusku, w godzinach 9.00-17.00
22 września, ul. Jana Pawła II 106 w Zatorach, w godzinach 9.00-17.00

8)    powiat przasnyski
23 września, ul. Chełchowskiego 12 w Czernicach Borowych, w godzinach 9.00-17.00
23 września, Krasne (przy remizie OSP), w godzinach 9.00-17.00

9)    powiat węgrowski
25 września, ul. Wspólna 5 w Grębkowie, w godzinach 9.00-17.00

Więcej o 'Programie profilaktyki raka piersi”: www.nfz-warszawa.pl/index/pacjent/programy4a

Miejsce na reklamę

XVII. Biegi sztafetowe 'Miejscami pobytu 5 Pułku Ułanów Zasławskich’

0

Uroczystościom święta 5 Pułku Ułanów Zasławskich w Ostrołęce towarzyszyły Biegi sztafetowe 'Miejscami pobytu 5 Pułku Ułanów Zasławskich’, dla młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego. Była to XVII edycja.

Biegi odbyły się 18.09.2015. Zorganizował je ZSZ nr 2. Mówi dyrektor Grzegorz Żebrowski.

galeria

Gimnazja:

dziewczęta
g. nr 1 O-ka
g. Miastkowo – 2.m
g. Olszewo borki – 1.m
g. nr 5 O-ka
g. nr 4 O-ka – 3.m

chłopcy
g. Miastkowo – 1m
g. Olszewo Borki
g. Czerwin 2. m
g. Rzekuń 3.m
g. nr 6 ( zsznr2) O-ka 1 zespół
g. nr 6 Oka 2 zespół

Ponadgimnazjalne:

dziewczęta
1 lo – 1.m
2 lo – 2.m
zsz nr 3 – 3 m
zsz nr 2
zsznr 4
3 lo

chłopcy
1 lo – 2.m
2 lo –  3. m
zsz nr 1
zsz nr 2  – 1.m
3 lo

Miejsce na reklamę

Weekend pod znakiem przemocy domowej

0

Pięciu agresywnych mężów zatrzymali ostrołęccy policjanci. Wszyscy byli pijani.

Mówił st. asp. Sylwester Marczak z ostrołęckiej policji.

Miejsce na reklamę

VI Festiwal Teatralny Inqbator przeszedł do historii

0

W sobotę zakończył się trzydniowy Festiwal Teatralny Inqbator. W dniach 17 – 19 września ostrołęczanie mieli okazję obejrzeć 13 spektakli, których motywem przeładowni był ruch.

Festiwal  InQbator jest projektem artystycznym, edukacyjnym i integracyjnym. Prezentuje ważne wydarzenia teatralne w szerokim spektrum gatunków, technik oraz praktyk interpretacyjnych. Jest cyklem wydarzeń, które dają możliwość obserwacji nurtów tworzących współczesną scenę teatralną – polską i zagraniczną. W tym roku gościł artystów z Francji i Ukrainy.

Festiwalowi towarzyszył konkurs fotograficzny oraz Gra Miejska.

Fot. Krupek

galeria

Miejsce na reklamę

Audi uderzyło w drzewo – kierowca zginął

0

Kierujący audi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. Mężczyzna zginął na miejscu, a pasażerka trafiła do szpitala. Łomżyńscy policjanci wyjaśniają teraz okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Poinformowała Urszula Brulińska z łomżyńskiej policji.

Miejsce na reklamę