Strona główna Blog Strona 3128

Gość Radia Oko – Tadeusz Olszewski

0

Na 88,5 FM gościliśmy Tadeusza Olszewskiego, dyrektora Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 im. dr J. Psarskiego w Ostrołęce. W rozmowie m.in. o propozycji pracy dla absolwentów szkoły i nowych projektach.

Miejsce na reklamę

Powitanie Jesieni w Galerii Bursztynowa

0

Galeria Bursztynowa w Ostrołęce zaprasza 26 września na imprezę pod nazwą Powitanie Jesieni. W programie wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych w tym darmowe usługi kosmetyczne oraz bony na dania restauracyjne, pomiary ciśnienia i pokazy pierwszej pomocy. Mówi Wacław Karolak, doradca do spraw marketingu i reklamy.

Organizatorzy zachęcają również do oddawania krwi w ambulansie, który stanie na parkingu przy obiekcie. Zbiórka organizowana jest przez przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Ostrołęce i będzie prowadzona w godzinach 10.- 16.

Miejsce na reklamę

Starostwo Powiatowe dla młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych

0

Już od kilku lat Scena Kotłownia realizuje projekt wystawiania spektakli dla szkół ponadgimnazjalnych we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Ostrowi Mazowieckiej. W tym roku zagra trzy razy  'NaszeTwarzePL’ dla Zespołu Szkół nr 1, Zespołu Szkół nr 2 oraz Liceum Ogólnokształcącego. Młodzież z ostrowskich szkół średnich dowie się czym są uzależnienia behawioralne.

Jeżeli uświadomimy sobie, że w Polsce mamy już ponad milion osób cierpiących na uzależnienie behawioralne, a jeszcze więcej nie zdaje sobie sprawy ze swojego uzależnienia, to widzimy nadchodzący duży problem. Jeżeli codziennie zaglądamy do internetu, sprawdzamy skrzynkę mailową, zaglądamy na portale społecznościowe typu Facebook, często kilka razy dziennie i 'musimy być na bieżąco’, to jest to uzależnienie. Dlatego tak ważne jest, aby mówić o uzależnieniach, które dotykają ogromną część młodzieży i nie są nawet tego świadomi.

Spektakle będą grane 28 oraz 30 września 2015 roku na Scenie Kotłownia w Ostrowi Mazowieckiej.

Zadanie publiczne pn. 'Uzależnienie behawioralne – chrońmy młodzież’ finansowane ze środków Powiatu Ostrowskiego.

Miejsce na reklamę

18-latek usłyszał zarzuty kradzieży

0

18-latek usłyszał zarzuty kradzieży. Jest podejrzewany o serię kradzieży z jednego z mieszkań na osiedlu Centrum w Ostrołęce.

Poinformował st. asp. Sylwester Marczak z ostrołęckiej policji.

Miejsce na reklamę

Łyse – bezpłatne konsultacje dot. Funduszy Europejskich

0

Urząd Gminy Łyse zaprasza 24 września do odwiedzenia Mobilnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji przy ul. Szkolna 1.

Zainteresowani w godzinach 9 -14 będą mogli m.in bezpłatnie skorzystać z usług specjalisty, dowiedzieć się  jakie rodzaje wsparcia proponują Fundusze Europejskie, według jakich zasad rozdysponowane będą pieniądze oraz jak prawidłowo rozliczyć środki.

Konsultacje skierowane są do społeczności lokalnej, przedsiębiorców, osób indywidualnych, jednostek samorządu terytorialnego i innych podmiotów zainteresowanych aplikowaniem o środki unijne.

Miejsce na reklamę

Mistrzostwa Polski w biegu 24 godzinnym. Najlepsi maratończycy wystartują w Łysych

0

VIII Mistrzostwa Polski w biegu 24 godzinnym odbędą się w Łysych w dniach 26 – 27 września 2015 r. Jest to pierwsza tego typu impreza organizowana na terenie powiatu ostrołęckiego.

Na wydarzenie zaprasza Stanisław Kubeł, starosta ostrołęcki.

Wśród osób, które staną na linii startu będą m.in.: wicemistrz świata i Europy z 2015 r. Paweł Szynal, który w Turynie ustanowił nowy rekord Polski – 261 km 181m, rekordzistka Polski wśród kobiet Patrycja Berezowska – 233km 395m, rekordzista Guinessa 'człowiek z żelaza” Ryszard Kołaczyński – 15 sierpnia ustanowił rekord pokonując w 366 dni 366 maratonów, Adam Jagieła i Przemysław Basa – czołowi ultramaratończycy w kraju.

Impreza rozpocznie się 26 września o godz. 11.00 przy Zespole Szkół Powiatowych w Łysych. Zgłoszenia do biegu można dokonać na stronie Maratonów Polskich w kalendarzu imprez biegowych. Sztafety zgłaszać można na adres e-meilowy: [email protected], więcej informacji można uzyskać dzwoniąc pod nr telefonu- 506 334 584.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców gminy Łyse oraz powiatu ostrołęckiego do kibicowania zawodnikom oraz wzięcia udziału w biegach sztafetowych.

Miejsce na reklamę

Tańczą w rytmie salsy

0

Ponad 30 osobowa grupa bierze udział w zajęciach salsy, które zainaugurowano wczoraj (21 września) w Klubie Lokator. Ich organizatorem jest Ostrołęcka Spółdzielnia Mieszkaniowa.

Warsztaty taneczne są bezpłatne. To kolejna inicjatywa kierowana do mieszkańców miasta należących do OSM, która ma na celu aktywizację i integrację sąsiedzką. Przypominamy, że do końca września trwają zapisy dzieci na zajęcia z języka angielskiego.

Miejsce na reklamę

Kurpie MTB – wjeżdżają do Lelisa !

0

Wójt gminy Lelis Stefan Prusik, Starosta ostrołęcki Stanisław Kubeł i Klub Kolarski 24h zapraszają do rywalizacji na rowerach górskich. Wyścig kolarski 'Kurpie MTB’ pod hasłem 'Moja Mała Ojczyzna” tym razem odbędzie się w Lelisie. Start i metę zaplanowano przy stadionie gminnym, ul. Sportowa.

Trasa wiedzie po okolicznych lasach Nadleśnictwa Ostrołęka – Leśnictwo Łodziska. W wyścigu kolarskim będą mogli wystartować wszyscy amatorzy dwóch kółek, którzy wcześniej zgłoszą się do zawodów wypełniając formularz udostępniony na stronie internetowej organizatora: www.KK24h.pl

Zmagania odbędą się na dystansach: 'Wyścig o Złoty Dzwonek do roweru’ – dla przedszkolaków w Miasteczku Zawodów, dystans MINI – ok. 8km, dystans MIDI – ok. 20km oraz dystans MAXI – ok. 40km

Spotkanie odbędzie się 27 września, rozpocznie się o godzinie 11. Dla zwycięzców poszczególnych kategorii wiekowych puchary i nagrody rzeczowe. Wszyscy zawodnicy na mecie otrzymają medale okolicznościowe. Rowerzysci będą rywalizować o PUCHARY Wójta Gminy Lelis – Stefana Prusika oraz Starosty Ostrołęckiego – Stanisława Kubła.

Miejsce na reklamę

Kandydat w OCK

0

Teatr Podaj Dalej wystąpił wczoraj w Ostrołęckim Centrum Kultury. Zaprezentował sztukę Magdaleny Mroszkiewicz zatytułowaną 'Kandydat”. Organizatorem spotkania była  Pracownia Projektowa i Ochrony Środowiska.

Na widowni zasiedli m.in. przedstawiciele lokalnych samorządów, stowarzyszeń i klubów. Wieczór zakończył się integracją przy kawie.

Miejsce na reklamę

Jesień bez Klubu Kina Niezależnego – Poseł A. Czartoryski wyjaśnia

0

Klub Kina Niezależnego, który przez kilka lat promował niekomercyjne produkcje filmowe zawiesza swoja działalność – powodem nadchodzące wybory parlamentarne. Inicjatorami działalności KKN w Ostrołęce byli senator Robert Mamątow oraz poseł Arkadiusz Czartoryski, który wyjaśnia szczegóły zaistniałej sytuacji.

Według idei przedsięwzięcia raz w miesiącu wyświetlane były filmy poruszające ważne problemy natury społecznej i historycznej, które z różnych względów nie znalazły swego miejsca w głównym nurcie filmów telewizyjnych i kina komercyjnego.
Poseł Arkadiusz Czartoryski podkreśla, że niezależnie od wyników październikowych wyborów ostrołęczanie w przyszłości będą mogli kontynuować spotkania z tego typu produkcjami.

Pierwsze projekcje w ramach działalności KKN zostały zaprezentowane w lutym 2012 roku. Widzowie zapoznali się wtedy z obrazami autorstwa Arkadiusza Gołębiewskiego: 'Duchem ciosany” oraz 'Sny stracone, sny odzyskane’.

Miejsce na reklamę