Strona główna Blog Strona 3127

Firmy z Południowej Turyngii mogą zatrudnić mieszkańców Ostrołęki

0

Region gospodarczy Thüringer Wald (Las Turyński) poszukuje pracowników w przemyśle metalowym, szklarskim i tworzyw sztucznych. Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 w Ostrołęce wspiera partnera z Turyngii w ramach długoterminowej współpracy poprzez pomoc przy przyjmowaniu dokumentów aplikacyjnych od zainteresowanych absolwentów.

Zgłoszenia aplikacyjne: list motywacyjny i CV w języku niemieckim lub angielskim należy przesłać do 15 października na adres mailowy [email protected]  lub [email protected]

W dniach 19 i 20 października przewidziane jest spotkanie z przedstawicielem firm niemieckich w ZSZ Nr 1. Osoby zainteresowane i zakwalifikowane będą miały możliwość wyjazdu w listopadzie na Targi Pracy w Turyngii.

Informuje dyrektor szkoły Tadeusz Olszewski.
Szczegółowe informacje na www.zsz1ostroleka.edu.pl

Miejsce na reklamę

Igła 2015

0

Ogólnopolski Festiwal Teatrów Małych Igła rozpocznie się 25 września w Klubie Oczko Ostrołęckiego Centrum Kultury. Jego celem od lat jest jest konfrontacja teatrów młodzieżowych, które poprzez spektakle mówią o problemach ludzi młodych i współczesnego świata. IGŁA 2015 jest próbą przybliżenia szerokiej publiczności artystów młodego pokolenia.

Mówiła Aleksandra Kowalewska, kierownik Klubu Oczko.

Spektakle będą prezentowane już od godziny 14, natomiast oficjalne otwarcie i występ Ostrołęckiej Sceny Autorskiej zaplanowano na godzinę 16. W sobotnie popołudnie po kolejnych prezentacjach scenicznych poznamy wyniki konkursu. Jurorami w tym roku będą: Magdalena Waligórska i Wojciech Solorz – aktorzy teatralni i filmowi oraz Jan Zdziarski z Zarządu Głównego Kultury Teatralnej.

PROGRAM:
25 WRZEŚNIA 2015 PIĄTEK
14.00 Adrian Żebrowski z Ostrołęki
Monodram: 'Klatka”

15.00 Teatr KAPRYS M Dom Kultury w Łapach
Tytuł spektaklu: 'Balladyna’15”

16.00 Oficjalne otwarcie Festiwalu

16.05 Ostrołęcka Scena Autorska
Klub OCZKO – Ostrołęckie Centrum Kultury
Tytuł spektaklu: 'Bal w operze”

17.00 Teatr KRZYWA SCENA
Stargardzkie Centrum Kultury w Stargardzie Szczecińskim
Tytuł spektaklu: 'Ferdydurki”

19.00 Teatr Poezji i Muzyki 'U Radziwiłła” Szydłowieckie Centrum Kultury
ZAMEK w Szydłowcu
Tytuł spektaklu: 'Dwoje na huśtawce”

20.00 Katarzyna Prynkiewicz
Teatr RONDO – Słupski Ośrodek Kultury w Słupsku
Monodram: 'Dobra dziewczyna zeszła na złą drogę”

21.00 Joanna Lewoc
Suwalski Ośrodek Kultury w Suwałkach
Tytuł spektaklu: 'Trzymając się za ręce”

22.00 Teatr PATATAJ
Miejski Dom Kultury w Wołominie
Tytuł spektaklu: 'Rodzina Idealna”

23.00 Teatr SCENA KOTŁOWNIA
Towarzystwo Inicjatyw Kulturalno Oświatowych OTIKO w Ostrowi Maz.
Tytuł spektaklu: 'Nasze TwarzePL ”

26 WRZEŚNIA 2015 SOBOTA

10.00 Teatr ’ i t d …”
Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie
Tytuł spektaklu: 'Stopklatka”

11.00 Teatr 'EMIGATIS”
Towarzystwo Przyjaciół Młodzieżowego Domu Kultury
w Stargardzie Szczecińskim
Tytuł spektaklu: 'Sytuacje rodzinne”

12.00 Damian Ziółkowski
Teatr Poezji i Muzyki 'U Radziwiłła”
Szydłowieckie Centrum Kultury ZAMEK w Szydłowcu
Monodram: 'Lament paranoika”

12.30 Szymon Majchrzak
Studio Artystyczne im. Ziembińskich w Koszalinie
Monodram: 'Pokuć”

13.30 Teatr Satyry ZIELONA MRÓWA
Bursa Szkół Artystycznych w Lublinie
Tytuł spektaklu: 'W co się bawić, czyli zmory niejakiego Eustachego Dreptaka”

15.00 Michał Orchowski
Teatr KRZESIWO
Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Warszawie
Tytuł spektaklu: 'Selfie”

17.00 Ogłoszenie wyników – Wręczenie Nagród
Zamknięcie Festiwalu

Miejsce na reklamę

Ostrołęczanie wygrali GRAND PRIX 2015 o Puchar Burmistrza Mikołajek

0

W sobotę 19.09.2015 odbyła się ostatnia, 5 edycja cyklicznych regat żeglarskich GRAND PRIX 2015 o Puchar Burmistrza Mikołajek. Impreza jak zwykle odbywała się na wodach jeziora Mikołajskiego, załogi startowały na łodziach klasy Omega.

W słabych podmuchach kapryśnego wiatru udało się rozegrać 5 wyścigów – zmienne wiatry z różnych kierunków wymagają absolutnej czujności sternika prowadzącego łódź. Załoga z Ostrołęki w składzie: Janusz Raczyk – sternik, Krzysztof Kowalczyk – trymer foka, Robert zakrzewski – dziobowy przez cały czas trwania regat kontrolowała stawkę konkurentów plasując się w poszczególnuych wyścigach w czołówce zawodów i kończąc 5 edycję na 2 miejscu.

W cyklu całorocznym suma zgromadzonych punktów /zajętych miejsc w 5 edycjach GP/ dała załodze z Ostrołęki pierwsze miejsce w GRAND PRIX 2015.

Kolejny sezon i starty w maju przyszłego roku.

 

 

 

 

 

 

 

 

Miejsce na reklamę

XVI Mikrolotowe Mistrzostwa Podlaskiego

0

Aktualni Mistrzowie Świata, czyli Paralotniowa Kadra Narodowa PPG, aktualny motolotniowy Mistrz Świata i medaliści Mistrzostw Europy, piloci z Polski, Litwy, Czech, widowiskowe konkurencje paralotniowe i motolotniowe, VII Mistrzostwa Polski w Przelocie przez Bramkę to wszystko w ramach Mikrolotowych Mistrzostw Podlaskiego Kontakty 2015. Będzie to 16 edycja.

Impreza odbędzie się na lądowisku między mostami nad Narwią w sobotę 26 września, od 13.00 aż do zapadnięcia zmroku oraz w niedzielę 27 września, od 10.00 do ceremonii dekoracji najlepszych pilotów (14.00).

W piątek, 25 września przed zachodem słońca, Łomża przeżyje prawdziwy “nalot”: spod nieba witać się będą z miastem piloci paralotni, motolotni, samolotów ultralekkich, wiatrakowców.

Każdy może wygrać lot motolotnią lub samolotem ultralekkim!

Miejsce na reklamę

Sesja Rady Miasta

0

Już jutro (24 września) odbędzie się sesja Rady Miasta. Głównym punktem obrad  będzie sprawozdanie prezydenta  dotyczące wykonania budżetu za pierwsze półrocze 2015 r.  Porządek obrad przewiduje również m.in rozpatrzenie projektów uchwał w sprawie: założeń do planu zaopatrzenia w ciepło, energię elektryczną i paliwa gazowe dla miasta Ostrołęki; określenia zadań, na które przeznacza się środki Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w 2015 r.; wyrażenia zgody na zawarcie umów partnerskich pomiędzy miastem Ostrołęka, a gminą Olszewo-Borki, powiatem ostrołęckim i gminą Lelis w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2020.

Sesja rozpocznie się o godzinie 10 w ostrołęckim ratuszu.

Miejsce na reklamę

XII spotkanie 'Rozśpiewanej Ostrowi”

0

W niedzielę 27 września o godzinie 19.00 w Teatrze Scena Kotłownia recital Miłosza Podbielskiego w ramach XII spotkań 'Rozśpiewana Ostrów’.

Ten młody i utalentowany artysta znany jest już ostrowskiej publiczności z występów z zespołem rockowym 'Naprawdę”, w którym grał na gitarze basowej. Obecnie bierze udział w kilku projektach ostrowskich muzyków, m.in. w zespole Bismoll oraz nagraniach utworów do najnowszej płyty Michała Swaczyny pt. 'Młodość”.

W niedzielny wieczór poznamy go jako wokalistę, gitarzystę i twórcę piosenek. Ponad godzinny recital zawierający nie tylko utwory rockowe zorganizowała Społeczna Szkoła Muzyczna I stopnia w Ostrowi Mazowieckiej, którą Miłosz Podbielski ukończył kilka lat temu w klasie gitary u prof. Janusza Spaulenoka.

Miejsce na reklamę

’Dbam o oddech’ – badania w Czerwinie

0

W niedzielę 27 września w Gminnym Ośrodku Kultury w Czerwinie odbędzie się kolejne spotkanie w ramach programu promocji zdrowia i profilaktyki chorób układu oddechowego 'Dbam o oddech’, organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Ostrołęce.

Bezpłatne badania oraz zajęcia o tematyce prozdrowotnej zaplanowano w godzinach 8 – 16. Wykonywane będą: spirometria, stężenie tlenku węgla w wydychanym powietrzu, poziom cholesterolu, cukru i trójglicerydów, pomiar ciśnienia krwi.

– mówi Aldona Kuciej, dyrektor Wydziału Promocji Starostwa Powiatowego w Ostrołęce, koordynatorka projektu.

Starostwo organizuje również bezpłatny transport do miejsca badań.

Kolejne spotkanie zaplanowano 4 października w Lelisie.

Miejsce na reklamę

Badania profilatyczne dla rolników

0

Do 30 października br. mieszkańcy wsi z województwa mazowieckiego mogą skorzystać z bezpłatnych badań przesiewowych. Codziennie w godzinach: 9:00-17:00 w wybranych 30 gminach województwa stanie Mobilny Gabinet USG, w którym będą przeprowadzane badania jamy brzusznej i tarczycy.

Program skierowany jest do rolników i członków ich rodzin, którzy są ubezpieczeni w KRUS lub pobierają z niego świadczenia emerytalne bądź rentowe. Planowane jest przebadanie 1,1 tys. osób. Chęć wzięcia udziału należy zgłosić pod numerem bezpłatnej Infolinii 800 177 333.

W czwartek, 24 września mobilny gabinet USG zawita do gminy Łyse. Około godz. 12:00 prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Artur Brzóska spotka się z rolnikami uczestniczącymi w badaniach profilaktycznych.

W październiku z badań będą mogli skorzystać mieszkańcy gmin: Wąsewo – 12.10., Somianka – 26.10, Młynarze 27.10., Zabrodzie – 28.10. Do badania należy się zgłosić z zaświadczeniem z KRUS o podleganiu ubezpieczeniu społecznemu rolników.

Program pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi finansowany jest z pozabudżetowych środków Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników i realizowany we współpracy z Kasą Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Rolników.

Miejsce na reklamę

Gmina Rzekuń kupiła autobus

0

Zakład Obsługi Gminy w Rzekuniu kupił używany autobus marki Mercedes. Dowozi uczniów do szkół.

Pojazd dysponuje 81 miejscami, z czego 60 to miejsca siedzące.

Autobus kosztował około 130 tys. zł. Gmina wymieniła już dwa z trzech wysłużonych autosanów.

Miejsce na reklamę

Mer Zasławia gościł w ostrołęckim ratuszu

0

Wczoraj (21 września) w Urzędzie Miasta gościł mer ukraińskiego Zasławia. Walenty Pańkowski również wziął udział w obchodach święta 5 Pułku Ułanów, podczas którego wmurowano w urnie ziemię z pola bitwy stoczonej z bolszewikami w 1920 roku pod Zasławiem. To właśnie wtedy 5 Pułk otrzymał przydomek 'Zasławski”.

Informuje Wojciech Dorobiński, rzecznik ostrołęckiego ratusza.

Z Walentym Pańkowskim rozmawiał przewodniczący Rady Miasta Jerzy Grabowski.

Miejsce na reklamę