Strona główna Blog Strona 3126

Gość Radia Oko – wicepremier, minister gospodarski Janusz Piechociński

0

Z wicepremierem, ministrem gospodarki Januszem Piechocińskim rozmawialiśmy o budowie ostrołęckiej elektrowni, współpracy gospodarczej z krajami wschodnimi oraz trudnym zadaniu przed jakim stanęła Europa w tym Polska, a mianowicie o sprawie uchodźców.  Zapraszamy do wysłuchania rozmowy .

Miejsce na reklamę

Gość Radia Oko – Ireneusz Żuchowski

0

O możliwościach kształcenia w Wyższej Szkole Ekonomiczno Społecznej w Ostrołęce mówił na 88,5 FM rektor Ireneusz Żuchowski.

 

Miejsce na reklamę

Ostrołęcka przeciwko przyjmowaniu uchodźców

0

26 września w Ostrołęce odbędzie się  protest sprzeciwiający się przyjęciu przez Polskę uchodźców.
Jego organizatorami są lokalni przedstawiciele Młodzieży Wszechpolskiej. Mówi Mateusz Bałazy.

Protest rozpocznie się o godzinie 16  na placu im. Lecha Kaczyńskiego przy ul. M. Kopernika w Ostrołęce. Pikieta jest organizowana przy wsparciu stowarzyszenia Narodowa Ostrołęka i Ostrołęckich Legionistów. Tego dnia, w całej Polsce organizowane są manifestacje.

Miejsce na reklamę

X sesja Rady Powiatu

0

26 września odbędzie się X sesja Rady Powiatu w Ostrołęce. Porządek obrad przewiduje podjęcie uchwał w sprawach: udzielna pomocy finansowej miastu Ostrołęka na dofinansowanie zakupu sprzętu hydraulicznego dla miejskiego zespołu zarządzania kryzysowego; udzielna pomocy gminom na doposażenie ochotniczych straży pożarnych,  zmian w sprawie uchwalenia wieloletniej prognozy finansowej powiatu ostrołęckiego 2015 -2016 oraz zmian w budżecie powiatu ostrołęckiego na 2015 rok.
Sesja Rady Powiatu odbędzie się w Zespole Szkół Powiatowych w Łysych. Rozpocznie się o godzinie 15.

Miejsce na reklamę

Protest Pracowników w Sądzie Okręgowym

0

Dość Pracy Za Grosze – pod takim hasłem przebiega ogólnopolska akcja protestacyjna pracowników wymiaru sprawiedliwości. Swój akcent zaznaczył w niej również Sad Okręgowy w Ostrołęce.

Informuje Jerzy Pałka, rzecznik Sądu. Pracownicy oczekują przede wszystkim poprawy warunków pracy i wzrostu wynagrodzeń.

To kolejny etap działań protestacyjno-informacyjnej organizowanych przez związki zawodowe zrzeszające pracowników wymiaru sprawiedliwości. Akcja nie wpływa na funkcjonowanie sądów.

Miejsce na reklamę

Qupiszewiada – dziś inauguracja

0

Lekcje literackie, spotkania z poetami, happening i wspólne prezentowanie poezji  to, tylko niektóre wydarzenia, jakie złożą się na tegoroczny VI Festiwal Literacki im. Edwarda Kupiszewskiego, który organizuje Miejska Biblioteka Publiczna.

Dzisiaj w programie debata literacka, spotkanie z Beata Patrycją Klary i promocja książki poetyckiej 'Misterium solitera” Po południu Happening pn. 'Zakochani w książkach”.

Poinformowała Sabina Malinowska, wicedyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej.
Program Qupiszewiady dostepny jest na stronie biblioteki

Miejsce na reklamę

Przyłącz się do akcji sprzątania brzegów Narwi

0

Po raz kolejny ruszą w teren by sprzątać brzegi Narwi w Ostrołęce. Mieszkańcy miasta już po raz piąty spotkają się w sobotę 26 wrzenia. Tym razem zbiórka zaplanowana jest na godzinię 15 na wale, na wysokości ul. Wąskiej. Teren wyznaczony do posprzątania to odcinek od nowego mostu do starej plaży.

Zaprasza  Maciej Kleczkowski, radny Rady Miasta Ostrołęki, inicjator akcji.

Miejsce na reklamę

Lekcje literackie i spotkania z poetami – Qupiszewiada 2015

0

Jutro (25 września) w szkołach z Ostrołęki i powiatu odbędą się Lekcje Literackie, które towarzyszą szóstej Qupiszewiadzie.  Spotkania z młodzieżą poprowadzą zaproszeni goście oraz lokalni poeci. Mówi Sabina Malinowska, wicedyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Lekcje literackie poprzedzą warsztaty recytatorskie, które poprowadzi Jerzy Szukalski z Kalisza (Biblioteka Osiedlowa nr 1, ul. Hallera 12). O godzinie 10 w Klubie przy Studziennej zaplanowano poranek literacki.  Dwie godziny później w Centrum Kultury Kurpiowskiej w Kadzidle odbędzie się spotkanie z Jerzym Suchankiem i Maciejem Meleckim z Instytutu Mikołowskiego, spotkanie poprowadzi Karol Samsel.

Miejsce na reklamę

Duże zainteresowanie lekkoatletyką w 'siódemce”

0

Coraz więcej dzieci zainteresowanych lekkoatletyką – informuje Klub UKS Siódemka Ostrołęka.
Zajęcia dla najmłodszych sportowców odbywają się na obiektach Gimnazjum nr 1 przy ul. Hallera w poniedziałki i środy w godzinach 16:30 – 18, prowadzi je doświadczony pedagog i trener  Agnieszka Zalewska.
W bezpłatnych zajęciach może wziąć udział każde dziecko, które interesuje się sportem, a rodzice wyrażą na to zgodę. Klub zapraszamy wszystkich chętnych na treningi, a także sponsorów aby wsparli przyszłych lekkoatletów.

Miejsce na reklamę

Dyskusyjny Klub Książki zaprasza ana spotkanie

0

Jedenaste spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki odbędzie się 25 września w Klubie przy Studziennej. Rozpocznie się o godzinie 18.15. Motywem przewodnim będzie  'Regulamin tłoczni win”autorstwa Johna Irvinga.

Informuje Grażyna Mierzejewska z Miejskiej Biblioteki Publicznej.
Klub przy Studziennej mieści się przy ul. Gomulickiego 13 w budynku Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży.

Miejsce na reklamę