Strona główna Blog Strona 3104

Walka wyborcza – Kotłownia zaprasza na spektakl

0

Ostrowska Scena Kotłownia zaprasza w najbliższą niedzielę na spektakl zatytułowany 'Czerwona, Niebieska, Czarna i Szara’ w reżyserii Rafała Swaczyny.
Ciągła walka o władzę na naszym lokalnym podwórku oraz na całym świecie, to prawda znana od wieków i wciąż aktualna. Nie tylko ta polityczna, ale i ta korporacyjna.
Czarna, władcza, niedostępna, dominująca, podporządkowuje sobie inne postaci, rozkazuje, manipuluje, rządzi. Czerwona i Szara nie godzą się na dyktatorskie rządy, szukają innych możliwości istnienia. Próbują przeciwstawić się Czarnej. Sytuację pogarsza Niebieska, która odchodzi od 'starych druhów’ i przyłącza się do dyktatury, staje się narzędziem w ręku Czarnej.

Spektakl rozpocznie się o godzinie 19.

https://youtu.be/yrAGT6CJNw8

Miejsce na reklamę

PIERWSZAKI Z ŁOMŻYŃSKIEJ 'DWÓJKI” JUŻ ŚLUBOWAŁY!!!

0

21 października w Szkole Podstawowej nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Łomży odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych. Uroczystość otworzyła  Dyrektor Grażyna Ważna-Zwierzyńska. Dzieci piosenkami i wierszami zapewniały, że są gotowe do podjęcia obowiązków. Uczniowie ślubowali m.in. systematyczną pracę, szanowanie nauczycieli i kolegów oraz godne reprezentowanie szkoły. Wszyscy otrzymali m.in. pamiątkowe dyplomy i legitymacje szkolne.

Fot. J.Sokołowski

Miejsce na reklamę

Wernisaż wystawy Zaginieni

0

Wystawa Karoliny Jonderko zatytułowana 'Zaginieni” zostanie zaprezentowana w Galerii Ostrołęka. Jej wernisaż odbędzie się w czwartek 29 października o godzinie 19.

Informuje Jolanta Górlaska, prezes Ostrołęckiego Towarzystwa Fotograficznego.
Wystawa będzie zwieńczeniem działań w ramach tegorocznego Ostrołęckiego Festiwalu Fotografii .

Miejsce na reklamę

Empatic w trasie

0

Trwa trasa koncertowa ostrołęckiego zespołu Empatic. Formacja zaprezentuje się łącznie w 7 miastach. Już dzisiaj wystąpi w Poznaniu. W sobotę spotka się z fanami z Żagania, a dzień później z Warszawy. Empatic debiutował w 2005 roku,  do tej pory wydał trzy krążki.

Informuje Włodzimierz Małaszek, gitarzysta basowy, któremu na scenie towarzyszą wokalista Maciej Rochaczewski, gitarzyści Przemysław Cikacz i Jakub Bednarski oraz perkusista Krzysztof Bendarowicz.

Fot. Paweł Krupka

http://www.empatic.com
http://www.facebook.com/empatic.info
http://www.youtube.com/user/EmpaticOfficial
http://www.reverbnation.com/empatic
http://twitter.com/EmpatiC_PL
http://www.lastfm.pl/music/Empatic

Miejsce na reklamę

ŚWIĘTO TERENOWYCH ORGANÓW ADMINISTRACJI WOJSKOWEJ

0

Uroczystości związane ze Świętem Terenowych Organów Administracji Wojskowej Województwa Mazowieckiego rozpoczną się o godzinie 13 w Ostrołęckim Centrum Kultury.

Będzie to okazja do podsumowania działań Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Warszawie oraz wojskowych komend uzupełnień z terenu Mazowsza /12 WKU/.  Podczas spotkania zostaną również wręczone wyróżnienia i odznaczenia. Zwieńczeniem spotkania będzie występ Zespołu Pieśni i Tańca 'Ostrołęka” oraz Małgosi Grzyb z m. Jastrząbka, laureatki 'Przeglądu Pieśni Patriotycznej i Wojskowej – Baranowo -2014”.

Miejsce na reklamę

13 projektów do Budżetu Obywatelskiego Ostrołęki

0

13 propozycji zadań do realizacji przez Miasto Ostrołęka wpłynęło w ramach Budżetu Obywatelskiego. Do dalszego etapu przeszło osiem projektów, pięć z powodu wad formalnych lub przekroczenia dopuszczalnej wartości zostało przez komisję odrzuconych.
Zakwalifikowane pomysły to:
1.Poprawa komfortu życia mieszkańców i bezpieczeństwa ruchu pieszych polegająca na budowie chodnika w ciągu ulicy Sierakowskiego – ok. 300   m
2. Montaż ławek do odpoczynku przy ulicach Goworowskiej, Gorbatowa, R. Ulmów, Jana Pawła II, Bohaterów Warszawy
3. Monitoring osiedlowy na bloku mieszkalnym na Osiedlu Braterstwa Broni w Wojciechowicach
4. Altana osiedlowa – Osiedle Pomian
5. Doposażenie placu zabaw Osiedla Pomian
6. Budowa placu zabaw ul. Mazowiecka 7 – Przedszkole nr 10 w Ostrołęce
7. Budowa i montaż zadaszonej sceny na wolnym miejscu przy placu zabaw przy ul. Bielik i Makarowej
8. Zagospodarowanie ogrodu terapeutycznego mieszkańcom Domu Pomocy Społecznej w Ostrołęce przy ul. Rolnej (ławki, huśtawki ogrodowe, zestaw do ćwiczeń).

Głosowanie na przyjęte propozycje odbędzie się w dniach 26 -31 października. Karty do glosowania dostępne będą od poniedziałku 26 października w punktach informacyjnych Urzędu Miasta przy Placu Bema 1 i ul. Gen. Tadeusza Kościuszki 45.

Fot.www.ostroleka.pl

Miejsce na reklamę

Policja zbada trzeźwość kierujących

0

Policja rozpoczyna akcję mająca na celu ujawnieni nietrzeźwych kierujących, którzy stanowią realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

Informuje podkom. Sylwester Marczak, oficer prasowy KMP w Ostrołęce.
W ostatnich tygodniach na drogach powiatu ostrołęckiego zginęły trzy osoby z winy nietrzeźwych kierujących, którzy spowodowali wysadek drogowy. Policja zamierza przeprowadzić kilkaset kontroli.

Miejsce na reklamę

A. Czartoryski o modernizacji linii kolejowej

0

To dobry moment na modernizację linii kolejowej numer 29 – zauważa poseł Arkadiusz Czartoryjski. Jak podkreśla, inwestycja może zostać sfinansowana ze środków unijnych.

Jeśli plan posła  Czartoryskiego uda się wprowadzić w życie skorzystają na tym mieszkańcy Ostrołęki i regionu. Skróci to bowiem czas dojazdu do Warszawy do godziny piętnastu minut.
W założeniu pociąg miałby się przemieszczać z prędkością 120 km na godzinę.

W ramach robót budowlanych należy wykonać m.in. przebudowę toru, remonty przejazdów i obiektów inżynieryjnych oraz przystanków.

Miejsce na reklamę

Spektakl Klatka w Oczku

0

Spektakl teatralny zatytułowany 'Klatka” zostanie zaprezentowany w Klubie Oczko Ostrołęckiego Centrum Kultury w piątek 23 października. W monodramie do scenariusza Magdaleny Romanik wystąpi Adrian Żebrowski.

Spektakl rozpocznie się o godzinie 20. Wstęp bezpłatny.

Miejsce na reklamę

Recital Kingi Gocy – Scena Kotłownia zaprasza

0

Scena Kotłownia i Społeczna Szkoła Muzyczna w Ostrowi Mazowieckiej zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu 'Rozśpiewana Ostrów’. Tym razem z recitalem wystąpi Kinga Goca z zespołem.
Młoda, ambitna artystka zaprezentuje piosenki do tekstów Marka Bożykowskiego i Katarzyny Pawłowskiej. Muzykę do większości piosenek napisał Piotr Trentowski. Spotkanie odbędzie się na Scenie Kotłownia 23 października, początek o godzinie 19.00.

Miejsce na reklamę