Strona główna Blog Strona 3103

Zmiana czasu pracy MBP

0

Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrołęce zmienia godziny pracy.

W odpowiedzi na prośbę czytelników  od 1 listopada br. czynna będzie codziennie, z wyjątkiem czwartków, już od godz. 8.00 do 18.00 (poprzednio od 9.00). Rozszerzenie czasu pracy dotyczy Biblioteki głównej przy ul. Głowackiego 42 czyli wypożyczalni, czytelni i wypożyczalni zbiorów specjalnych. Natomiast filie MBP czynne są bez zmian.

BIBLIOTEKA CZYNNA

poniedziałek     8.00 – 18.00    
wtorek     8.00 – 18.00    
środa     8.00 – 18.00    
czwartek     NIECZYNNA    
piątek     8.00 – 18.00    
sobota     8.00 – 14.00

Miejsce na reklamę

Międzynarodowa kampania przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci

0

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Myszyńcu zgłosiła się do udziału w   międzynarodowej kampanii przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży ’19 dni” realizowanej przez   Fundację po DRUGIE.

Jej celem jest zapobieganie zjawisku przemocy rówieśniczej, uczenie jej rozpoznawania i umiejętności radzenia sobie w sytuacjach wymagających interwencji.

W ramach kampanii Poradnia będzie  prowadzić m.in.: spotkania z rodzicami w przedszkolach, szkołach podstawowych i gimnazjach, zajęcia warsztatowe dla dzieci i młodzieży na temat przemocy rówieśniczej oraz uczenia umiejętności rozwiązywania sytuacji konfliktowych, stworzy stanowiska informacyjne na temat przemocy rówieśniczej w poczekalni poradni oraz we wszystkich punktach terenowych dla rodziców/opiekunów i nauczycieli.

Zadania będą realizowane przez  pedagogów i psychologów poradni – nauczycieli z wieloletnim stażem zawodowym, doświadczeniami w pracy z dziećmi, młodzieżą, rodzicami oraz nauczycielami.

Miejsce na reklamę

Porozumienie podpisane

0

W Starostwie Powiatowym w Ostrołęce podpisano porozumienie partnerskie dotyczące współfinansowania inwestycji drogowych przygotowywanych do 'Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016- 2019”. Sygnatariuszami porozumienia są powiat ostrołęcki oraz gminy: Czarnia, Myszyniec, Baranowo, Lelis, Rzekuń, Łyse oraz Spółdzielnia Mleczarska 'Mlekovita” w Baranowie i Zakład Przetwórstwa Mięsnego JBB w Łysych.

Do programu powiat przygotowuje dwa wnioski, które otrzymały pozytywną opinię podczas XI sesji Rady Powiatu. Pwiat ostrołęcki przystąpił do realizacji dwóch zadań drogowych. Mówi starosta Stanisław Kubeł.

Dzięki programowi następuje poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym – podkreśla starosta Kubeł.

Jeżeli oba zgłoszone do programu wnioski otrzymają pozytywne rekomendacje jest szansa, że powiat otrzyma na nie 6 mln zł. Maksymalne przewidziane w programie dofinansowanie do jednego zadania wynosi obecnie 3 mln zł.

fot. powiatostrolecki.pl

Miejsce na reklamę

Kolekcjonerze – przyznaj się co zbierasz

0

’Przyznaj się, co zbierasz?’ to nowy cykl spotkań, który proponuje Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce.  Placówka zaprasza amatorów kolekcjonerstwa do zaprezentowania swoich zbiorów. Najbliższa okazja już 8 listopada. Kolejne spotkania odbędą się w dniach 15 i 22 listopada.

’Przyznaj się, co zbierasz?”, jest jednym z wydarzeń towarzyszących wystawie jubileuszowej pt. 'Od włoskich bufetów po ebay kolekcjonerów, czyli muzeum po drodze”. Inicjatywa ma na celu zaktywizowanie środowiska lokalnego do zaprezentowania w przestrzeni muzealnej kolekcji 'rzeczy osobliwych’ np. figurek ceramicznych, lalek, kapsli, pamiątkowych magnesów, kawiarnianych serwetek, zakładek do książek itp., które nie były wcześniej publicznie prezentowane a świadczą o kreatywności i pomysłowości ich właścicieli.

Miejsce na reklamę

Mikołaj Radgowski ponownie wicemistrzem Polski w kategorii juniorów

0

W Wieliczce odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów oraz Mistrzostwa Polski Open Seniorów. Ostrowski Klub Karate Kyokushinkai reprezentowali – Maria Jasko – seniorka i Mikołaj Radgowski – junior.  

Wśród seniorów była wyśrubowana stawka i nietety ostrowska zawodniczka nie przeszła do półfinału przegrywając z Martą Lubos, aktualną Mistrzynią Europy Shinkyokushin. Walka była wyrównana, jednak zawodniczce w dogrywce zabrakło kondycji i to przeważyło o zwycięstwie zawodniczki z Tarnowskich Gór.

Inaczej sprawy miały się wśród juniorów. Mikołaj startując w kategorii do 75 kg w eliminacjach bezapelacyjnie zdominował swoich przeciwników. Walki skończyły się przed czasem. dopiero w finale spotkał się z Michałem Koszyckim z Augustowa. Walka była wyrównana jednak z przewagą aktualnego Mistrza Europy. Tym samym Mikołaj powtórzył swój wynik z poprzedniego roku  z Koszalina. Opiekunem zawodników był sensei Radosław Grabowski 3 Dan, który również sędziował podczas zawodów.

Miejsce na reklamę

Kadzidlańskie drogi w budowie

0

Trwają prace na drodze powiatowej Szafarnia – Dylewo w gminie Kadzidło. W ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych zyska ona nową nawierzchnię asfaltową. Powstanie także ścieżka rowerowa, która połączy tę część Dylewa z drogą krajową nr 53. Gmina Kadzidło jest partnerem finansowym tego przedsięwzięcia. Decyzją wójta i radnych plany inwestycyjne starostwa powiatowego w Ostrołęce zostały wsparte kwotą 140 000 złotych.

Także mieszkańcy wachowskiej kolonii Ruty doczekają się drogi asfaltowej. Jej koszt wyniesie 551 764 zł. Już wkrótce powstanie nowa nawierzchnia na drodze gminnej w Siarczej Łące. Koszt to 430 000 złotych. Środki finansowe na wszystkie trzy inwestycje pochodzą z budżetu Gminny Kadzidło.

Miejsce na reklamę

Zmiany w strefie płatnego parkowania

0

Zmiany dotyczące płatnej strefy parkowania w Ostrołęce, to jeden z głównych tematów najbliższej Sesji Rady Miasta. Projekt uchwały, nad którą 29 października będą głosować radni zakłada zmniejszenie opłat za korzystanie z parkingu przy ulicy Prądzyńskiego.

Z uzasadnienia projektu uchwały możemy dowiedzieć się, że zarządcy i właściciele lokali oraz przedstawiciele firm i spółdzielni zlokalizowanych w rejonie ulic Kopernika,  Gorbatowa i Prądzyńskiego wystąpili do Prezydenta Miasta w sprawie zniesienia opłat parkingowych przy ul. gen. I. Prądzyńskiego. Ich zdaniem płatne parkingi w dużym stopniu obniżyły atrakcyjność ich lokali handlowych i usługowych. Zmalały też obroty uzyskiwane przez przedsiębiorców.

Zmiany miałyby obowiązywać od 1 grudnia 2015 roku do 1 marca 2016 roku.

Miejsce na reklamę

Święto Administracji Wojskowej w Ostrołęce

0

W tym roku przypada 97. rocznica utworzenia Terenowych Organów Administracji Wojskowej, lecz dopiero po raz trzeci obchodzono ustanowione niedawno święto administracji wojskowej. Uroczystości mazowieckie dobyły się w Ostrołęce.

Podczas spotkania w OCK podsumowano działania Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Warszawie oraz wojskowych komend uzupełnień z terenu Mazowsza, których w sumie jest 12.  Uroczystości artystycznie uatrakcyjnił Zespoł Pieśni i Tańca 'Ostrołęka’ oraz Małgorzata Grzyb z Jastrząbki, laureatka VII Przeglądu Pieśni Patriotycznej i Wojskowej w Baranowie.

Spotkanie było również okazją do wręczenia wyróżnień i odznaczeń.

Miejsce na reklamę

Wybory 2015

0

 

Prawo i Sprawiedliwość wygrało również w Ostrołęce i powiecie ostrołęckim.  

Z nieoficjalnych informacji wynika, że do Sejmu w naszym okręgu wyborczym z PiS dostanie się osiem osób: Arkadiusz Czartoryski, Krzysztof Tchórzewski, Daniel Milewski, Grzegorz Woźniak, Henryk Kowalczyk, Marek Zagórski, Krystyna Pawłowicz, Teresa Wargocka.

Dwa mandaty przypadną PO, jeden PSL i jeden Kukiz’15.

Najprawdopodobniej senatorem będzie ponownie Robert Mamątow z PiS.

Miejsce na reklamę

Dostaliśmy wyzwanie

0

Społeczność uczniowska Gimnazjum Nr 1 imienia Janusza Kusocińskiego w Ostrołęce wyzwała nas na sportowy pojedynek.  

Mówił Arkadiusz Auguściak.
Uczniowie Gimnazjum Nr 1 sportową akcją chcą uczcić patrona szkoły i zachęcić innych do większej aktywności fizycznej. Przypominamy, że projekt został zapoczątkowany w środę 14 października na ulicach Ostrołęki. Uczniowie, nauczyciele oraz zaproszeni goście wzięli udział w rajdzie rowerowym i pieszym, a także tańczyli wspólnie zumbę.

Miejsce na reklamę