Strona główna Blog Strona 3102

’Zaginieni’ na zakończenie OFF

0

Wystawa Karoliny Jonderko zatytułowana 'Zaginieni’ zostanie zaprezentowana w Galerii Ostrołęka. Jej wernisaż odbędzie się w czwartek 29 października o godzinie 19.

Informuje Jolanta Górlaska, prezes Ostrołęckiego Towarzystwa Fotograficznego.

Wystawa będzie zwieńczeniem działań w ramach tegorocznego Ostrołęckiego Festiwalu Fotografii.

Miejsce na reklamę

Wybory 2015 – oficjalne wyniki

0

Państwowa Komisja Wyborcza podała oficjalne wyniki.

W naszym okręgu wyborczym senatorem został ponownie Robert Mamątow z PiS.  

Do Sejmu z PiS dostało się osiem osób: Marek Zagórski, Krzysztof Józef  Tchórzewski, Arkadiusz Czartoryski, Henryk Kowalczyk, Krystyna Pawłowicz, Grzegorz Adam Woźniak, Teresa Anna Wargocka, Daniel George Milewski.

Platformie Obywatelskiej przypadły dwa mandaty. Posłami z tej listy zostali wybrani kandydaci Emilia Jolanta Hibner i Czesław Mroczek. Polskie Stronnictwo Ludowe będzie reprezentował Marek Wacław Sawicki, a Kukiz’15  Maria Anna Siarkowska.

Miejsce na reklamę

Działania 'Trzeźwy wieczór’

0

Dwóch nietrzeźwych kierujących zatrzymali ostrołęccy policjanci podczas działań 'Trzeźwy wieczór’. Mundurowi skontrolowali blisko 400 kierowców.

Poinformował podkom. Sylwester Marczak.

Miejsce na reklamę

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza w listopadzie

0


Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrołęce zaprasza w listopadzie na wydarzenia.

Najbliższe już 3 listopada. W Klubie przy Studziennej odbędzie się spotkanie literackie z Wiesławem Januszem Mikulskim i prezentacja Jego książki pt. 'Poetyckie dzwony. Wiersze wybrane z lat 1992 – 2015”. Dwa dni później w Bibliotece przy ul. Głowackiego 42 Wieczór w Arce: zaduszkowy koncert muzyczno-literacki dedykowany poetom, którzy odeszli. Usłyszymy piosenki literackie w wykonaniu Adama Wołosza i wiersze w interpretacji Karola Samsela.  

Ponado zaplanowano m.in. w ramach Wieczoru w Arce: spotkanie z z obieżyświatem Piotrem Kowalczykiem nt. 'Kobiety trzech kontynentów”,  koncert zespołu ZUPA GRZYBOWA oraz spotkanie z Arkadiuszem  Kruczykiem, który będzie prezentował książkę pt. 'Asymetria’, a w ramach Spotkań z cyklu ULICAMI WSPOMNIEŃ 'Wirtualny spacer po dawnych osiedlach Wojciechowice i Ostrowy”.

3 listopada (wtorek),   godz. 18.00 – Klub przy Studziennej zaprasza na spotkanie literackie z WIESŁAWEM JANUSZEM MIKULSKIM i prezentację Jego książki pt. 'Poetyckie dzwony. Wiersze wybrane z lat 1992 – 2015”  / Biblioteka ul. Gomulickiego 13
5 listopada (czwartek), godz. 18,00 – Wieczór w Arce: zaduszkowy koncert muzyczno-literacki dedykowany poetom, którzy odeszli. Podczas Wieczoru usłyszymy piosenki literackie w wykonaniu ADAMA WOŁOSZA i wiersze w interpretacji KAROLA SAMSELA /MBP, ul. Głowackiego 42
12 listopada (czwartek), godz. 18.00 – Wieczór w Arce z obieżyświatem PIOTREM KOWALCZYKIEM nt. 'Kobiety trzech kontynentów” /MBP, ul. Głowackiego 42
17 listopada (wtorek), godz. 18.00 – Spotkanie z cyklu ULICAMI WSPOMNIEŃ nt. 'Wirtualny spacer po dawnych osiedlach Wojciechowice i Ostrowy” /Klub przy Studziennej – Biblioteka ul. Gomulickiego 13
19 listopada (czwartek), godz. 18.00 Wieczór w Arce – koncert zespołu ZUPA GRZYBOWA /MBP, ul. Głowackiego 42
20 listopada (piątek), godz. 18.15 Dyskusyjny Klub Książki – o książce Olgi Tokarczuk pt. 'Prawiek i inne czasy” / Klub przy Studziennej – Biblioteka, ul. Gomulickiego 13
26 listopada (czwartek), godz. 18.00 – Wieczór w Arce z ARKADIUSZEM KRUCZYKIEM i prezentacja książki pt. 'Asymetria”. Wieczór prowadzi dr Karol Samsel /MBP, ul. Głowackiego 42

Miejsce na reklamę

Ograniczenia na moście poczekają

0

W związku z licznymi pytaniami środowiska  transportowców dotyczącymi wprowadzenia ograniczeń tonażowych na ostrołęckich mostach Urząd Miasta informuje, że w porozumieniu z Wojewódzkim Inspektorem Nadzoru Budowlanego ustalono procedurę kontroli stanu przeprawy. Jej wyniki zadecydują o wprowadzeniu ewentualnego ograniczenia na moście przez Narew w ciągu drogi krajowej nr 61.

Podstawą do ewentualnego ograniczenia tonażu na tej przeprawie mostowej będą pomiary ugięć na moście na rzece Narew w ciągu ulicy Mostowej w Ostrołęce. Z postanowienia nr 2020/2015 Mazowieckiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego z dnia 21.10.2015r, wynika, iż pomiarów ugięć konstrukcji we wszystkich sześciu przegubach mostu od strony górnej lub dolnej wody można dokonywać różnymi metodami (w postanowieniu nie została wskazana jedna określona metoda) natomiast ograniczenia w ruchu mają wynikać z opracowanego (bądź odpowiednio zmienionego) projektu czasowej organizacji ruchu, w zależności od wyników prowadzonego monitoringu konstrukcji obiektu.

W związku z tym zarządca drogi w najbliższym czasie dokona wyboru jednostki naukowo-badawczej, która będzie wykonywała monitoring konstrukcji mostowej poprzez pomiary jej ugięć w przegubach. Ewentualne ograniczenia w ruchu na przedmiotowym moście będą wynikać z prowadzonego monitoringu. O zmianach tych użytkownicy dróg zostaną poinformowani z wyprzedzeniem.  Do czasu przeprowadzenia badań i otrzymania wyników ugięć dopuszczalny tonaż pojazdów korzystających  z przeprawy mostowej w ciągu DK 61 pozostaje bez zmian.

Miejsce na reklamę

FC Łęg Przedmiejski mistrzem Ligi '7”

0

Piłkarze FC Łęg Przedmiejski wygrali Ostrołęcką Amatorską Ligę Piłki Nożnej '7”.

Organizatorem XI edycji był Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej. Rozgrywki trwały dwa miesiące.

Imprezę podsumował Robert Juchniewicz, dyrektor MZOS-TiIT.

fot. mosir.ostroleka.pl

Miejsce na reklamę

Pijani rodzice z dziećmi w samochodzie

0

Przasnyscy policjanci zatrzymali samochód, którym podróżowali pijani rodzice z dwójką dzieci. Autem kierowała matka, która nie posiadała do tego uprawnień.

Poinformowała asp. szt. Ewa Śniadowska z przasnyskiej policji.

Miejsce na reklamę

Nowa wystawa stała w Muzeum Kultury Kurpiowskiej

0

Już 29 października, po trwającym kilka miesięcy remoncie, Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce udostępni zwiedzającym nową wystawę stałą. Otwarcie ekspozycji pt.: 'Ostrołęka i Kurpie między wątkiem historii a osnową życia” nastąpi o godz. 14.00. Uroczystość będzie jednoczesnym zakończeniem realizacji projektu 'Zwiększenie konkurencyjności Muzeum Kultury Kurpiowskiej poprzez modernizację wystaw stałych i indywidualizację obsługi zwiedzających’.

Dzięki nowoczesnym formom wystawienniczym (etalaż, grafika, sprzęt elektroniczny, oświetlenie, aplikacje, system dźwięku przestrzennego) oraz przestrzeniom umożliwiającym działanie interaktywne dla niepełnosprawnych i dzieci, nowa ekspozycja stała zabiera zwiedzających w niezwykłą podróż po Ostrołęce oraz po okolicznych terenach Kurpiowszczyzny w okresie II  Rzeczypospolitej.

Przy wykorzystaniu muzealiów znajdujących się w zbiorach ostrołęckiego Muzeum (uzupełnionych o  wypożyczenia) prezentuje obraz odświętności i codzienności mieszkańców miasta i regionu w okresie międzywojennym. Porusza zagadnienia związane z ich historią oraz sztuką, obrazuje, jak niegdyś obchodzono patriotyczne rocznice i rodzinne święta, omawia aspekty ekonomiczne miasta oraz mówi o życiu codziennym ludności zamieszkującej tereny Puszczy Zielonej.

Godziny otwarcia muzeum:
poniedziałek – Muzeum nieczynne  dla zwiedzających
wtorek i  czwartek: 10.00 – 16.00
środa i  piątek: 10.00 – 18.00
sobota i  niedziela: 10.00 – 14.00

Projekt został sfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w  ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013, Działanie 6.1., z dotacji celowej Samorządu Województwa Mazowieckiego oraz ze środków własnych Muzeum.

Miejsce na reklamę

Stypendia dla najzdolniejszej młodzieży – skorzystaj z szansy!

0

Do 30 października 2015 r. trwa nabór wniosków stypendialnych do projektów 'Mazowiecki program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych – najlepsza inwestycja w człowieka” oraz 'Mazowsze – stypendia dla uczniów szkół zawodowych”.

Stypendia mają charakter naukowy. Stypendysta, w ramach projektu edukacyjnego, otrzyma wsparcie ze strony nauczyciela–opiekuna. Wysokość stypendium wynosi nie mniej niż 400 zł miesięcznie.

Celem projektu jest umożliwienie rozwoju edukacyjnego uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z obszaru Województwa Mazowieckiego, uzdolnionych w  zakresie przedmiotów przyrodniczych, informatycznych, języków obcych nowożytnych i matematyki.

Stypendium może być wydatkowane przez stypendystę wyłącznie na cele edukacyjne, bezpośrednio związane z rozwojem edukacyjnym poprzez realizację Indywidualnego planu rozwoju edukacyjnego ucznia (m.in. na zakup literatury fachowej, opłacenie uczestnictwa w zajęciach pozaszkolnych, kursach językowych, na zakup pomocy dydaktycznych, podstawowego wyposażenia miejsca nauki w domu (biurko, fotel biurowy, lampka), materiałów papierniczych, opłacenie korzystania z  Internetu itp).

Rejestracja na stronie http://www.stypendia.oeiizk.waw.pl oraz http://www.stypendiazawodowe.oeiizk.waw.pl.

Miejsce na reklamę

Droga w Kamiance odebrana

0

Około 4,5 km odcinek na trasie Goworowo – Kamianka – Pomian został odebrany. Przebudowa była realizowana w ramach tzw. funduszy klęskowych – pieniędzy na odbudowę infrastruktury zniszczonej w wyniku klęsk żywiołowych oraz z budżetów gminy Rzekuń i powiatu ostrołęckiego.

Modernizacja drogi kosztowała 3,65 mln zł: środki Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji – 2,44 mln zł, gminy Rzekuń 730 tys. zł, pozostałe to środki własne powiatu.

Po przebudowie droga ma 8 metrów szerokości (jezdnia wynosi 6 metrów). Po obu jej stronach są metrowe pasy dla ruchu pieszo – rowerowego. Dla bezpieczeństwa linię oddzielającą te pasy wyposażono w elementy odblaskowe tzw. kocie oczka. Ponadto wykonano odwodnienie, przepusty, zjazdy na posesje i drogi publiczne.

fot. powiatostrolecki.pl

Miejsce na reklamę