Strona główna Blog Strona 3101

Kadzidlańskie Koła Gospodyń Wiejskich na scenie

0

Jesienny Festiwal Kół Gospodyń Wiejskich z Kadzidła odbędzie się 18 listopada w Centrum Kultury Kurpiowskiej. Celem przedsięwzięcia jest zachęcenie kobiet do aktywnego i świadomego uczestnictwa w życiu kulturalnym wspólnot wiejskich, ochrona folkloru kurpiowskiego oraz rozbudzenie ruchu twórczości amatorskiej wśród lokalnej społeczności.  

Poinformował Paweł Łaszczych z CKK w Kadzidle.

Festiwal rozpocznie się o 17.30

Miejsce na reklamę

Srebrny Kamerton dla Cantileny

0

W Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy odbył się Finał XXXV Ogólnopolskiego Konkursu Chórów a’Cappella Dzieci i Młodzieży. W kategorii do lat 21 o głosach jednorodnych CANTILENA zdobyła Srebrny Kamerton – Srebrny Medal za zajęcie II miejsca.

Dziewczęta z Ostrołęki wystąpiły również podczas koncertu galowego, gdzie zaprezentowały m.in.  kurpiowską pieśń weselną PO CÓZEŚTA KAWALERZY PRZYŚLI. CANTILENA już po raz kolejny reprezentowała miasto w tym prestiżowym ogólnopolskim konkursie, do którego przygotowania trwały cały poprzedni rok szkolny.

Przypominamy, celem przedsięwzięcia jest upowszechnianie śpiewu chóralnego w szkołach, placówkach i instytucjach kultury, popularyzacja wśród dzieci i młodzieży polskiej muzyki chóralnej oraz doskonalenie poziomu wykonawczego chórów. Komisja oceniająca bierze pod uwagę m.in. dobór repertuaru, emisję głosu, intonację, dykcję, rytmikę, frazowanie oraz ogólny wyraz artystyczny, ekspresję wykonania i radość muzykowania.

Fot. II LO w Ostrołęce (zdjęcie Cantilena1)

Miejsce na reklamę

Koronarograf w ostrołęckim szpitalu

0

Uroczystość z okazji uruchomienia koronarografu odbędzie się 29 października w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Ostrołęce. Urządzenie służy do monitorowania przepływu krwi przez tętnice wieńcowe, które są odpowiedzialne za ukrwienie serca.

Po oficjalnym przecięciu wstęgi uczestnicy spotkania będą mogli zwiedzić Oddział Kardiologii Interwencyjnej oraz wysłuchać odczytu okolicznościowego profesor Hanny Szwed. Będzie to również okazja do wręczenia odznaczeń. Uroczystość rozpocznie się o godzinie 11.

Miejsce na reklamę

JUNIORZY UKS OLIMP W BARWACH SPS VOLLEY OSTROŁĘKA

0

SPS Volley Ostrołęka dopina zbrojenie składu. Sztab szkoleniowy naszej drużyny zdradził plany. Szansę dostali ostrołęccy juniorzy, którzy mogą podnieść swoje umiejętności w szeregach Volleya.

Wcielenie ostrołęckich juniorów w szeregi naszej ekipy było w ostatnim okresie tematem numer jeden. Nic dziwnego, bo transfer tych młodych i dobrych zawodników był przypuszczeniami. Dziś stało się to faktem, a informacja została potwierdzona przez nasz klub.

W najbliższym sezonie w szeregach Volleya zobaczymy: Bartosza Dąbrowskiego, Kamila Borosa, Wiktora Ropiaka i Bartosza Deptułę. Wcześniej informowaliśmy o wypożyczeniu Kamila Krajewskiego w materiale: Kamil Krajewski zagra w barwach SPS Volley Ostrołęka. Zawodnicy ci towarzyszyli naszym siatkarzom od pierwszych treningów. Dzięki ich zaangażowaniu zarząd SPS Volley postanowił podjąć negocjacje z UKS Olimp Ostrołęka, macierzystym klubem juniorów. Zawarcie porozumienia i określenie warunków współpracy zaowocowało dalszą możliwością rozwoju młodych siatkarzy. Niebawem przekonamy się, jak potoczą się losy tych zawodników.

W tym sezonie swoje chęci do gry w Volleyu zgłosiło trzech zawodników z wyższej klasy rozgrywkowej. Włodarze SPS Volley Ostrołęka nie ukrywają, że budżet jakim dysponują na najbliższy sezon, zmusił ich do podjęcia kroków o zaniechaniu pozyskania zawodników z zewnątrz. Zarząd nie zamierza jednak poprzestać na poszukiwaniu sponsorów i dopięciu budżetu. Firmy, które chciałyby wesprzeć drużynę, prosimy o kontakt.

Więcej na temat drużyny przeczytacie na: www.volley.ostroleka.pl

Miejsce na reklamę

Filmowe Zwierciadła – zgłoś swoją produkcję

0

Trwają przygotowania do XVII Festiwalu Filmów Amatorskich 'Filmowe Zwierciadła”. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 5-6 grudnia. Konkursowe produkcje można zgłaszać do końca października. Tematyka, gatunek i forma obrazów jest dowolna.

Mówił Bogdan Piątkowski, dyrektor OCK.

Organizatorem Festiwalu jest Amatorski Klub Filmowy Jantar, Ostrołęckie Centrum Kultury oraz Kino Jantar. Szczegółowe informacje o rekrutacji, regulamin i karty zgłoszenia dostępne są na stronie AKF Jantar.

Miejsce na reklamę

Uważaj, co podpisujesz!

0

Ostrołęcka policja w ostatnim czasie znów odnotowuje zgłoszenia od osób, które zawarły umowy z oszustami. Poszkodowani mieli płacić mniejsze rachunki, a tymczasem jest odwrotnie.

Apeluje podkom. Sylwester Marczak.

Miejsce na reklamę

Nienaganna praca nagrodzona

0

Doceniono wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków służbowych Bogumiła Tadeusza Feduniewicza. Na mocy postanowienia Prezydenta RP z 3 września br., byłego dyrektora Rejonu Drogowego Ostrołęka Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich uhonorowano Medalem Złotym za Długoletnią Służbę.

Z wnioskiem o nadanie medalu wystąpił do Prezydenta RP – za pośrednictwem wojewody mazowieckiego – marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik. Wręczenie tego szczególnego wyróżnienia odbyło się w urzędzie marszałkowskim, 27 października. Bogumił Feduniewicz odebrał medal z rąk wicewojewody mazowieckiego Dariusza Piątka. Odznaczonemu gratulacje i słowa uznania przekazał marszałek Adam Struzik.

Sylwetka odznaczonego

Bogumił Feduniewicz przez 16 lat (od 1 stycznia 1999 r.) był dyrektorem Rejonu Drogowego Ostrołęka Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich. Z końcem sierpnia br. przeszedł na emeryturę. Z drogownictwem jest związany od ponad 50 lat. Dzięki jego zaangażowaniu udało się wybudować i zmodernizować setki kilometrów dróg wojewódzkich na północnym wschodzie Mazowsza, przebudować wiele obiektów mostowych oraz przeprowadzić szereg kontroli stanu dróg i drogowych obiektów inżynierskich ze szczególnym uwzględnieniem ich wpływu na bezpieczeństwo ruchu drogowego.

fot. Agnieszka Stabińska

Miejsce na reklamę

Janusz Stankiewicz odnalazł się

0

Janusz Stankiewicz odnalazł się – informuje policja i dziękuje za pomoc w poszukiwaniach.

Miejsce na reklamę

Policja apeluje do właścicieli samochodów

0

Ostrołęcka policja apeluje do właścicieli samochodów o właścicwe ich zabezpieczanie.

Mówi podkom. Sylwester Marczak.

Skradzione pojazdy zostały dzisiaj odzyskane przez policję.

Miejsce na reklamę

Zaginął Janusz Stankiewicz

0

Zaginął Janusz Stankiewicz. 66-latek był widziany po raz ostatni w niedzielę 25 października 2015 roku o godz. 14:00 na ul. Prądzyńskiego w Ostrołęce.  

Rysopis: wzrost 170 cm, szczupły, włosy siwe z łysiną, oczy piwne, twarz pociągła.

Mężczyzna ubrany był w zieloną kurtkę, szare spodnie, czarne pantofle.

Ktokolwiek może pomóc w ustaleniu miejsca pobytu zaginionego proszony jest o kontakt z policją, tel. 997.

fot. kwp.radom.pl

Miejsce na reklamę