
Aleksandra Kowalewska, kierownik Klubu Oczko OCK zaprasza na kulturalne spotkania w listopadzie.

Aleksandra Kowalewska, kierownik Klubu Oczko OCK zaprasza na kulturalne spotkania w listopadzie.

Ostrołęcka Scena Autorska zaprasza w piątek (30 października) na spektakl teatralny zatytułowany 'Wiosenny Bal Pełni Księżyca. Inspiracją do powstania sztuki był ”Mistrz i Małgorzata”.
Zapraszała Aleksandra Kowalewska.
Wieczór w Klubie Oczko rozpocznie się o godzinie 19. Wstęp bezpłatny.

’Nie zapominajmy o zapomnianych” pod takim hasłem uczniowie ze Szkolnego Koła Caritas z Gimnazjum im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Rzekuniu organizują zbiórkę zniczy.
Poinformowała Joanna Fronczak, opiekun szkolnego koła Caritas.
Zbiórka zniczy zostanie przeprowadzona w dniach 30 – 31 października. W piątek w godzinach 16 -21 natomiast w sobotę w godzinach 12- 18. To nie pierwsza społeczna akcja prowadzona przez uczniów placówki. W ubiegłym roku młodzież zaangażowała się w przedświąteczną pomoc potrzebującym.
Koordynatorem Szkolnego Koła Caritas jest ksiądz Wojciech Rzepa.

W najbliższych dniach odwiedzimy groby bliskich. Policja apeluje o rozwagę za kierownicą. Wśród mieszkańców Ostrołęki i powiatu nie brakuje osób, które w ciągu ostatnich miesięcy straciły swoich bliskich na drogach.
Do osób stwarzających zagrożenie trafią 'pocztówki z drogi”. To policyjna kampania ph. 'Zanim Przyśpieszysz, Pomyśl”. Jej celem jest zmotywowanie kierowców do włączenia wyobraźni i rozsądnego poruszania się po drogach. Mówi podinsp. Sylwester Marczak, oficer prasowy KMP w Ostrołęce.
Pocztówki przedstawiają drastyczne skutki wypadków drogowych. Możecie je zobaczyć na stronie kwp.radom.pl i na radiooko.pl








50 tys. złotych wsparcia otrzyma gmina Rzekuń na dofinansowanie budowy placu zabaw przy Przedszkolu Samorządowym. Wartość inwestycji to ok. 160 000 zł.
Wójt Gminy Rzekuń podpisał w tej sprawie umowę z Ministrem Sportu i Turystyki. Środki pochodzą z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach 'Programu rozwoju regionalnego infrastruktury sportowej’.

Pacjenci ostrołęckiego szpitala mogą korzystać z nowoczesnego aparatu RTG do koronarografii, który służy do monitorowania przepływu krwi przez tętnice wieńcowe odpowiedzialne za ukrwienie serca. Zakup sprzętu był możliwy dzięki przyznanej placówce dotacji unijnej w wysokości ponad 3,4 mln zł. Wartość sprzętu wyniosła ponad 4 mln zł.
Uroczyste uruchomienie koronarografu z udziałem marszałka Adama Struzika odbyło się dzisiaj (29 października).
Mówił Wojciech Miazga, dyrektor szpitala.
Nowoczesny koronarograf zasili Zakład Kardiologii Inwazyjnej. Aparat posiada cyfrowy detektor, dzięki któremu możliwe będzie zapewnienie wizualizacji na najwyższym poziomie podczas zabiegów kardiologii interwencyjnej.

W piątek 30 października tradycyjnie rozpoczynają się działania 'ZNICZ 2015′. Wezmą w nich udział policjanci ostrołęckiej komendy oraz zamiejscowych posterunków i komisariatu.
Mundurowi będą m.in. w rejonach cmentarzy oraz na głównych ciągach komunikacyjnych – mówi podinspektor Sylwester Marczak, oficer prasowy ostrołęckiej policji.
Policja przypomina o kilku rzeczach, które wpłyną na nasze bezpieczeństwo.
Policja apeluje również do pieszych.
Akcja zakończy się 2 listopada.
Przypominamy o ograniczeniach pojazdów o masie powyżej 12 ton. Zakaz poruszania po drogach obowiązuje 31 października w godz. 18:00-22:00, a 1 listopada w godz. 8:00-22:00.
Policja ostrzega również przed oszustami podającymi się za wnuków, którzy będą chcieli w tym szczególnym czasie wyłudzić pieniądze.

Policja i Urząd Miasta przypominają, że podobnie jak w latach ubiegłych w związku z Dniem Wszystkich Świętych reorganizacji podlega ruch w pobliżu ostrołęckich cmentarzy i na prowadzących do nich ulicach. Zmiany obowiązywać będą od piątku 30 października od godziny 12 do wtorku 3 listopada do godziny 11.
Przypominamy również, że autobusy komunikacji miejskiej 1 listopada będą kursowały według specjalnego rozkładu jazdy. Pasażerowie mogą liczyć na dodatkowe kursy do cmentarza komunalnego. Dojadą tam m.in. liniami 1, 8, 9 i 50
Nad zapewnieniem bezpieczeństwa ruchu drogowego w rejonie cmentarzy czuwać będą funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji oraz Staży Miejskiej w Ostrołęce.
– Rejon cmentarza parafialnego przy ulicy Kujawskiej
1) dojazd do cmentarza ulicami: Podchorążych, płk. Edwarda Filochowskiego – 'Sana” i 22-go Lipca,
2) wyjazd z rejonu cmentarza ulicami: gen. Ludwika Kickiego i Kurpiowską,
3) ulice 22-ego Lipca, Kurpiowska, gen. Ludwika Kickiego – jako jednokierunkowe,
4) w celu odciążenia ruchu drogowego na skrzyżowaniu ulicy Kurpiowskiej z drogą krajową Nr 61 Warszawa – Augustów (ulica Mostowa i ulica Romualda Traugutta Traugutta) wprowadzenie dodatkowej możliwości wyjazdu z wyznaczonych miejsc postojowych 'Na błoniach” – ulicą Wioślarską przez wał przeciwpowodziowy na most gen. Antoniego Madalińskiego,
5) miejsca postojowe wyznaczone 'Na Błoniach” nad rzeką Narew (koło plaży) oraz na parkingach hali sportowo – rekreacyjnej (brama wjazdowa od strony ulicy Kurpiowskiej i ulicy gen. Ludwika Kickiego,
6) ulica Szpitalna na odcinku od ulicy Kaszubskiej do ulicy Kujawskiej – zamknięta dla ruchu kołowego z przeznaczeniem na handel,
7) wyznaczenie około 9 miejsc dla inwalidów w zatoce postojowej w ulicy Kujawskiej przy domu pogrzebowym.
– Rejon cmentarza komunalnego przy ulicy Krańcowej
Na ulicy Krańcowej na całej jej długości przewiduje się wprowadzenie zakazu zatrzymania (znak B – 36) zakaz ten będzie obowiązywał również na pętli autobusowej. Dla umożliwienia postoju pojazdów niemieszczących się na parkingu przy cmentarzu, udostępniona zostanie droga dojazdowa do planowanej Elektrowni Ostrołęka C (prawa strona drogi)

Już dzisiaj (29 października) w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ostrołęce odbędzie się spotkanie z Karolem Samselem. Młody poeta, krytyk literacki, doktor nauk humanistycznych będzie promował swoją najnowszą książkę pt. 'Norwid – Conrad. Epika w perspektywie modernizmu’.
Karol Samsel debiutował w 2003 r. tomikiem wierszy 'Labirynt znikomości”. Dotychczas wydał 9 książek poetyckich. Jego wiersze tłumaczono na języki czeski, bułgarski, słowacki i serbski.
Najnowsza publikacja jest rozszerzoną i uzupełnioną wersją rozprawy doktorskiej, przygotowanej pod kierunkiem prof. Wiesławy Rzońcy (UW) i jednocześnie pierwszą książką naukową ostrołeczanina.
Wieczór w Arce rozpocznie się o godzinie 18.

Zagrożenia wynikające z używania narkotyków i dopalaczy to temat spotkania przedstawicielek przasnyskiej policji i sanepidu z gimnazjalistami w Czernicach Borowych.
Niemal stu uczniów w ramach programu profilaktycznego 'Dopalacze kradną życie” poznało konsekwencje związane z zażywaniem dopalaczy.
Poinformowała asp. szt. Ewa Śniadowska z przasnyskiej policji.
