Strona główna Blog Strona 3099

DANIEL MIERZEJEWSKI POZOSTAJE NA POKŁADZIE VOLLEYA

0

Daniel Mierzejewski – jeden z bardziej doświadczonych ostrołęckich siatkarzy przedłużył kontrakt. Umowa obowiązuje do końca sezonu 2015/2016.

W poprzednim sezonie Daniel okazał się być nie tylko motorem napędowym drużyny, ale i czołową postacią ekipy.

Sam zawodnik nie kryje, że choć czasem myśli o zakończeniu kariery, to nadal czuje się świetnie i ma wielkie serce do walki. W poprzednim sezonie wraz z chłopakami udało się stworzyć wyśmienity zespół, który sięgnął po tytuł mistrzowski i awans do III ligi. Był to wielki krok i początek wspólnej drogi. Z pewnością w tym roku kibicom sprawimy jeszcze wiele radości. Choć tegoroczne zmagania będą dużo cięższe od poprzednich. Pewne jest to, że nadal chcemy bawić się siatkówką, a dopóki tak jest, będziemy mogli nieraz zaskakiwać nawet tegorocznych faworytów.

– Daniel Mierzejewski jest jednym z kluczowych zawodników naszej ekipy. Poziom, jaki reprezentuje, wpływa na poprawę całościowej gry. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że Daniel zostaje z nami. To, co do tej pory udało nam się zbudować, widzą wszyscy. Nie mamy nic do ukrycia. Wręcz przeciwnie. Chcemy pokazywać jak najwięcej, gdyż idziemy w dobrym kierunku, a w drużynie panuje dobra atmosfera – mówi Michał Zalewski, członek zarządu.

Więcej na temat drużyny przeczytasz na: www.volley.ostroleka.pl

Miejsce na reklamę

Wieczór poetycki w ZS STO

0

Spotkanie z poezją i muzyką odbyło się w Zespole Szkół Społecznego Towarzystwa Oświatowego. Młodzież zaprezentowała utwory inspirowane jesienią.

Informuje Katarzyna Kurowska Mierzejewska, nauczycielka języka polskiego. Wieczorek poetycki to cykliczne spotkanie, które dla uczniów jest okazją do zaprezentowania swoich umiejętności i talentów.

Wieczornica odbyła się 29 października.

Fot. Paweł Krupka.

galeria

Miejsce na reklamę

Karol Samsel w Arce

0

Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrołęce po raz kolejny zgromadziła sympatyków twórczości Karola Samsela. Podczas wczorajszego Wieczoru w Arce młody poeta, krytyk literacki, doktor nauk humanistycznych promował swoją najnowszą książkę pt. 'Norwid – Conrad. Epika w perspektywie modernizmu’.

Podczas spotkania podsumowano również konkurs literacki inspirowany tegoroczną 'Qpiszewiadą’. Nagrodzono prace Anny Dąbrowskiej, Krystyny Łaszczych oraz Marianny Staśkiewicz. Wiersze zostaną opublikowane w czasopiśmie 'Przydroża”.

galeria

Miejsce na reklamę

Ostrołęckie Muzeum świętuje 40lecie

0

Uroczyste otwarcie wystawy stałej pt.:’Ostrołęka i Kurpie między wątkiem historii a osnową życia”, które było jednocześnie zwieńczeniem realizacji projektu 'Zwiększenie konkurencyjności Muzeum Kultury Kurpiowskiej poprzez modernizację wystaw stałych i indywidualizację obsługi zwiedzających’ odbyło się 29 października.

Dzięki nowoczesnym formom wystawienniczym oraz przestrzeniom umożliwiającym działanie interaktywne dla niepełnosprawnych i dzieci, nowa ekspozycja stała  zabiera zwiedzających w niezwykłą podróż po Ostrołęce międzywojennej, której historia sięga wczesnego średniowiecza, oraz po okolicznych terenach Kurpiów, których osadnictwo zakorzenione jest w okresie nowożytnym.

Ekspozycja porusza zagadnienia związane z historią Ostrołęki i regionu oraz sztuki, obrazuje, jak niegdyś obchodzono patriotyczne rocznice i rodzinne święta, omawia aspekty ekonomiczne miasta, mówi o ostrołęckich targach, oraz o życiu codziennym ludności zamieszkującej tereny Kurpiowszczyzny.

Otwarcie wystawy było jednocześnie finałem obchodu 40 lecia Muzeum Kultury Kurpiowskiej, które zyskało także dodatkowy budynek na prowadzenie swojej działalności. Podczas spotkania podpisano akt notarialny, na mocy którego kamienica przylegająca do placówki został włączona w jego zasoby.

Podczas uroczystości obecny był m.in marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik.

Marszałek docenił również za wieloletnią pracę  dyrektor Marię Samsel i uhonorował ją medalem Pro Masovia.

galeria

Miejsce na reklamę

XV sesja Rady Miasta Ostrołęki

0

Podczas XV sesji miejscy radni wybrali ławników na kadencję 2016-2019, ustalili datę Dnia Patrona Miasta oraz przyznali kolejne odznaki 'Za zasługi dla Miasta Ostrołęki” – informuje Urząd Miasta.

Funkcje ławników w ostrołęckich sądach będzie pełnić 49 osób. Rada zdecydowała, że 16 października będzie Dniem Patrona Miasta. To dzień wyboru Karola Wojtyły na papieża.

Odznaki honorowe 'Za zasługi dla miasta Ostrołęki’ trafiły do rodzin zastępczych: Agnieszki i Andrzeja Nakielskich oraz Grażyny Jońskiej-Czyż i Marka Czyża. Najwyższym miejskim odznaczeniem wyróżniono także Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie. Zdecydowaną większością głosów samorząd odrzucił uchwałę proponującą zmiany zasad opłat SPP w rejonie parkingu przy ulicy Prądzyńskiego.

Miejsce na reklamę

Harmonogram postoju mammobusów (2-8 listopada)

0

W dniach 2-8 listopada 2015 r. mammobusy odwiedzą na Mazowszu piętnaście powiatów: grójecki, legionowski, miński, ostrołęcki, ostrowski, otwocki, płocki, płoński, pruszkowski, radomski, sochaczewski, szydłowiecki, wołomiński, wyszkowski, zwoleński. Zapraszamy panie w wieku 50-69 lat na bezpłatną mammografię w ramach 'Programu profilaktyki raka piersi”!

1)    powiat grójecki
3 listopada, ul. Osiedle 35-lecia PRL 9 w Warce, w godzinach 9.00-17.00 (Mammo-Med)
6 listopada, ul. Warszawska 45 w Warce, w godzinach 8.00-15.00 (Lux Med)

2)    powiat legionowski
3 listopada, ul. Zegrzyńska 7 w Jabłonnej, w godzinach 9.00-17.00 (Geneva Trust)

3)    powiat miński
5 listopada, ul. Świętochowskiego 15 w Sulejówku, w godzinach 9.00-17.00 (Lux Med)

4)    powiat ostrołęcki
2 listopada, ul. Szkolna 48 w Lelisie, w godzinach 15.00-17.00 (Mammo-Med)
6 listopada, ul. Ostrołęcka 21 w Goworowie, w godzinach 9.00-17.00 (Geneva Trust)

5)    powiat ostrowski
5 listopada, ul. Przedszkolna 3 w Małkini Górnej, w godzinach 9.00-17.00 (Geneva Trust)
6 listopada, ul. 3 Maja 66 w Ostrowi Mazowieckiej, w godzinach 9.00-17.00 (Geneva Trust)

6)    powiat otwocki
4 listopada, ul. Skłodowskiej 5/7 w Józefowie, w godzinach 9.00-17.00 (Mammo-Med)
5 listopada, ul. Skłodowskiej 5/7 w Józefowie, w godzinach 9.00-17.00 (Geneva Trust)
5 listopada, ul. Skłodowskiej 5/7 w Józefowie, w godzinach 9.00-17.00 (Lux Med)
5 listopada, ul. Widok 2 w Karczewie, w godzinach 9.00-17.00 (Mammo-Med)

7)    powiat płocki
2 listopada, ul. Gostynińska 4 w Łącku, w godzinach 9.00-17.00 (NZOZ Medica)
3 listopada, ul. Długa 2 w Nowym Duninowie, w godzinach 9.00-17.00 (NZOZ Medica)
4 listopada, ul. Medyczna 1 w Bielsku, w godzinach 9.00-17.00 (NZOZ Medica)
5 listopada, ul. Jana Kazimierza 1 w Starej Białej, w godzinach 9.00-17.00 (NZOZ Medica)
6 listopada, ul. Mazowiecka 57 w Rogozinie, w godzinach 9.00-17.00 (NZOZ Medica)
7 listopada, ul. Szkolna 1 w Bulkowie, w godzinach 9.00-17.00 (NZOZ Medica)

8)    powiat płoński
5 listopada, ul. Kopernika 3 w Płońsku, w godzinach 9.00-17.00 (Mammo-Med)

9)    powiat pruszkowski
6 listopada, ul. Warszawska 24 w Piastowie, w godzinach 9.00-17.00 (Mammo-Med)
6 listopada, ul. Sitarskich 3 w Nadarzynie, w godzinach 8.00-15.00 (Lux Med)

10) powiat radomski
2 listopada, ul. Legionistów 38 w Pionkach, w godzinach 9.00-17.00 (NZOZ Medica)
3 listopada, ul. Legionistów 38 w Pionkach, w godzinach 9.00-17.00 (NZOZ Medica)
4 listopada, ul. Kościelna 15 w Przytyku, w godzinach 9.00-17.00 (NZOZ Medica)
6 listopada, ul. Legionistów 38 w Pionkach, w godzinach 9.00-17.00 (Lux Med)

11)    powiat sochaczewski
6 listopada, ul. Sawickiej 3 w Sochaczewie, w godzinach 9.00-17.00 (NZOZ Medica)

12)    powiat szydłowiecki
4 listopada, ul. Staszica 4 w Szydłowcu, w godzinach 9.00-17.00 (Mammo-Med)

13)    powiat wołomiński
2 listopada, ul. Powstańców 7 w Ząbkach, w godzinach 9.00-17.00 (Geneva Trust)
2 listopada, Krusze (przy szkole podstawowej), w godzinach 15.00-17.00 (Mammo-Med)
3 listopada, Pl. 15 Sierpnia w Kobyłce, w godzinach 9.00-17.00 (Lux Med)
3 listopada, ul 3 Maja 17 w Radzyminie, w godzinach 9.00-17.00 (Lux Med)
3 listopada, ul. Warszawska 11 w Tłuszczu, w godzinach 9.00-17.00 (Lux Med)
4 listopada, Al. Piłsudskiego 95 w Markach, w godzinach 9.00-17.00 (Geneva Trust)
4 listopada, ul. Ogrodowa 4 w Wołominie, w godzinach 9.00-17.00 (Lux Med)
4 listopada, ul. Kościuszki 14 w Dąbrówce, w godzinach 9.00-17.00 (Lux Med)
5 listopada, ul. Szkolna 11 w Poświętnem, w godzinach 9.00-17.00 (Lux Med)

14)    powiat wyszkowski
2 listopada, ul. Szpitalna 1 w Wyszkowie, w godzinach 9.00-17.00 (Geneva Trust)
4 listopada, Somianka 16b (przy UG), w godzinach 9.00-17.00 (Lux Med)
6 listopada, ul. Komisji Edukacji Narodowej 1 w Wyszkowie, w godzinach 9.00-17.00 (Mammo-Med)

15)    powiat zwoleński
3 listopada, Przyłęk 30 (przy UG), w godzinach 15.00-17.00 (Mammo-Med)

Numery kontaktowe dla pacjentów:
Geneva Trust: (58)  767 34 44,   45, 46, 55, 56, 77, 78
Mammo-Med: (58)  325 76 02 lub 05
NZOZ Medica: (42)  254 64 10, 0 517  544  004
Lux Med: (58)  666 24 44

Więcej o 'Programie profilaktyki raka piersi”: www.nfz-warszawa.pl/index/pacjent/programy4a

Miejsce na reklamę

Paranienormalni w Ostrołęce

0

Kabaret Paranienormalni przedstawia program PIERWIASTEK Z TRZECH, a w nim wszystko co najlepsze, czyli talent Igora, urok Roberta i energia Michała. Bo takich dwóch, jak ich trzech nie ma ani jednego! Wydarzenie odbędzie się w hali widowiskowej im. A. Gołasia w Ostrołęce 5 listopada 2015r. o godzinie 20:00.

PIERWIASTEK Z TRZECH to program pełen postaci i tematów niespotykanych dotąd na scenie kabaretowej. Żaden z tematów poruszających opinię publiczną nie umknie uwadze Paranienormalnych. Relacje międzyludzkie, sport i zdrowy tryb życia, polska służba zdrowia, ucieczka z więzienia – to wszystko zostanie przez nich przedstawione w niezwykłym paranienormalnym świetle. Na najwierniejszych fanów czekają za to nowe perypetie znanych postaci, dzięki którym Paranienormalni stali się tak popularni i lubiani. Mariola, Balcerzak i Kryspin napiszą kolejne rozdziały swoich absurdalnych historii.
Paranienormalni nakreślili pierwszy tom swojej kariery, obchodząc 10-lecie. Teraz czas na zupełnie nową, paranienormalna odsłonę i część drugą sagi o Igorze, Robercie i Michale.

BILETY INDYWIDUALNE: Hala im. A. Gołasia ul. Traugutta 1
Sklep Muzyczny 'MUZYK” ul. Gorbatowa 7c/17b
GRUPOWE: tel. 500 535 971
Cena biletu: 50 zł (trybuna), 60 (płyta boiska), 70 zł (VIP)

Miejsce na reklamę

Ukradli króliki, kury, owies, elektronarzędzia

0

Króliki, kury, owies, elektronarzędzia ukradli złodzieje w Kuninie. Policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców gminy Goworowo. Trafili do policyjnego aresztu.

Poinformował podkom. Sylwester Marczak z ostrołęckiej policji.

Miejsce na reklamę

Policjanci zabezpieczyli nielegalne papierosy

0

Ponad 160 paczek różnych marek papierosów bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli wyszkowcy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej.

Nielegalne wyroby tytoniowe przechowywane były w bagażniku samochodu. Do sprawy zatrzymano 34-letniego mieszkańca Wyszkowa. Mężczyzna usłyszał już zarzut i w najbliższym czasie odpowie za wykroczenie karno-skarbowe.

Miejsce na reklamę

Sala gimnastyczna w Laskowcu otwarta

0

W Szkole Podstawowej nr 1 im. Księdza Antoniego Pęksy w Laskowcu oficjalnie otwarto salę gimnastyczną.

Inwestycja była realizowana w dwóch etapach. W ubiegłym roku oddano do użytku część dydaktyczną wraz z biblioteką i świetlicą, a od września br. uczniowie korzystają z części sportowej.

Sala kosztowała ok. 3 mln zł: 615 900 zł – dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej oraz ok. 39 tys. zł – wyposażenie z rezerwy MEN.

fot. rzekun.pl

Miejsce na reklamę