Strona główna Blog Strona 3098

Kolejne rozdanie z unijnej perspektywy 2014-2020 na projekty przyjazne środowisku

0

Ponad 28,8 mln zł z nowego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego do wzięcia. Od 30 listopada 2015r. Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych przyjmuje wnioski dla projektów dostosowujących region do zmian klimatycznych oraz dla tych, mających wpływ na ochronę bioróżnorodności. Przyszli wnioskodawcy już mogą korzystać z dokumentacji konkursowych.

Czas trwania wszystkich naborów do 30 grudnia 2015 roku.

Jest łatwiej i szybciej. Wniosek o dofinansowanie należy wypełnić w okresie naboru w systemie informatycznym MEWA 2.0., dostępnym z poziomu przeglądarki internetowej na stronie funduszedlamazowsza.eu. To udogodnienie, bowiem wniosek wysyłany jest w tylko w formie elektronicznej.

Przypominamy, że jeszcze w tym  roku Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych ogłosi kolejnych 8 naborów wniosków, przeznaczając na wsparcie wnioskodawców ok. 160 mln zł.

Miejsce na reklamę

Uczniowie pomagają seniorom

0

Pensjonariusze Domu Pomocy Społecznej przy ul. Rolnej w Ostrołęce mogą liczyć na pomoc uczniów z koła Caritas działającego przy Gimnazjum im. marsz. J. Piłsudskiego w Rzekuniu. Młodzież raz w tygodniu po zajęciach spotyka się z podopiecznymi placówki, by spędzać z nimi czas.

Młodzież chętnie angażuje się w wolontariat i wnosi do Domu Pomocy Społecznej swoją młodzieńczą radość, co pozytywnie wpływa na seniorów. Udział w projekcie jest dobrowolny.

Podkreśla Joanna Fronczak, opiekun szkolnego koła Caritas.

Miejsce na reklamę

Na Mazowszu trwają działania Znicz 2015

0

Trwają działania Znicz 2015. Policjanci pełnią służbę na głównych ciągach komunikacyjnych oraz przy cmentarzach. Ich główny cel to dbanie o płynność ruchu i pomoc wszystkim jego uczestnikom w bezpiecznym dotarciu do celu.

Od piątku policjanci prowadzą intensywne działania na terenie całego Mazowsza. Do tej pory nie odnotowano żadnych poważniejszych utrudnień w ruchu drogowym. Na terenie województwa doszło do 21 wypadków drogowych, 1 osoba została zabita, 31 rannych. Ogółem miały miejsce 154 zdarzenia drogowe. Policjanci zatrzymali 39 nietrzeźwych kierujących.

Policjanci przypominają, aby zwłaszcza po zmroku zachować szczególną ostrożność. Mimo bardzo dobrych warunków atmosferycznych wcześnie zapada zmrok, a właśnie po zmroku, już wieczorem można się spodziewać największej ilości pieszych na drogach.

Miejsce na reklamę

Czas na OSPĘ

0

Powiększ

Miejsce na reklamę

Karol Samsel promował ksiażkę

0

Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrołęce po raz kolejny zgromadziła sympatyków twórczości Karola Samsela. Podczas wczorajszego Wieczoru w Arce młody poeta, krytyk literacki, doktor nauk humanistycznych promował swoją najnowszą książkę pt. 'Norwid – Conrad. Epika w perspektywie modernizmu’.

Podczas spotkania podsumowano również konkurs literacki inspirowany tegoroczną 'Qpiszewiadą’. Nagrodzono prace Anny Dąbrowskiej, Krystyny Łaszczych oraz Marianny Staśkiewicz. Wiersze zostaną opublikowane w czasopiśmie 'Przydroża”.

Miejsce na reklamę

Wieczór poetycki w ZS STO

0

Spotkanie z poezją i muzyką odbyło się w Zespole Szkół Społecznego Towarzystwa Oświatowego. Młodzież zaprezentowała utwory inspirowane jesienią.

Informuje Katarzyna Kurowska Mierzejewska, nauczycielka języka polskiego. Wieczorek poetycki to cykliczne spotkanie, które dla uczniów jest okazją do zaprezentowania swoich umiejętności i talentów.

Wieczornica odbyła się 29 października.

Miejsce na reklamę

Nowa wystawa stała w Muzeum

0

Uroczyste otwarcie wystawy stałej pt.:’Ostrołęka i Kurpie między wątkiem historii a osnową życia”, które było jednocześnie zwieńczeniem realizacji projektu 'Zwiększenie konkurencyjności Muzeum Kultury Kurpiowskiej poprzez modernizację wystaw stałych i indywidualizację obsługi zwiedzających’ odbyło się wczoraj (29 października).

Dzięki nowoczesnym formom wystawienniczym oraz przestrzeniom umożliwiającym działanie interaktywne dla niepełnosprawnych i dzieci, nowa ekspozycja stała  zabiera zwiedzających w niezwykłą podróż po Ostrołęce międzywojennej, której historia sięga wczesnego średniowiecza, oraz po okolicznych terenach Kurpiów, których osadnictwo zakorzenione jest w okresie nowożytnym.

Ekspozycja porusza zagadnienia związane z historią Ostrołęki i regionu oraz sztuki, obrazuje, jak niegdyś obchodzono patriotyczne rocznice i rodzinne święta, omawia aspekty ekonomiczne miasta, mówi o ostrołęckich targach, oraz o życiu codziennym ludności zamieszkującej tereny Kurpiowszczyzny.

Otwarcie wystawy było jednocześnie finałem obchodu 40 lecia Muzeum Kultury Kurpiowskiej, które zyskało także dodatkowy budynek na prowadzenie swojej działalności. Podczas spotkania podpisano akt notarialny, na mocy którego kamienica przylegająca do placówki został włączona w jego zasoby.

Podczas uroczystości obecny był m.in marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik.

Marszałek docenił również za wieloletnią pracę  dyrektor Marię Samsel i uhonorował ją medalem Pro Masovia.

Miejsce na reklamę

Koncertowy Listopada

0

Państwowa Szkoła Muzyczna im. Zygmunta Noskowskiego w Ostrołęce organizuje 4 listopada III Konkurs Gry A’Vista dla uczniów I i II stopnia klasy fortepianu. Ponadto zaprasza na listopadowe koncerty. Pierwszy już w poniedziałek o godzinie 18. Kolejne spotkania z muzyką odbędą się we wtorek (3 listopada) o 16.30 i 18.

Poinformowała dyrektor Dorota Rypina -Gałązka.
Uczniowie wszystkich sekcji instrumentalnych zaprezentują się 10 listopada podczas koncertu z cyklu 'PSM swojemu Miastu’.

Miejsce na reklamę

Koncertowo w Muzycznej

0

Państwowa Szkoła Muzyczna im. Zygmunta Noskowskiego w Ostrołęce organizuje 4 listopada III Konkurs Gry A’Vista dla uczniów I i II stopnia klasy fortepianu. Ponadto zaprasza na listopadowe koncerty. Pierwszy już w poniedziałek o godzinie 18. Kolejne spotkania z muzyką odbędą się we wtorek (3 listopada) o 16.30 i 18.

Poinformowała dyrektor Dorota Rypina-Gałązka.

Uczniowie wszystkich sekcji instrumentalnych zaprezentują się 10 listopada podczas koncertu z cyklu 'PSM swojemu Miastu’.

Miejsce na reklamę

Bal Wszystkich Świętych w SP nr 2 w Łomży

0

Po raz kolejny mury łomżyńskiej 'DWÓJKI” wypełniły szeregi świętych. Aniołowie, biskupi, królowie, m,in Święte Rita, Teresa, a także Święty Mikołaj pojawili się z okazji  II Balu Wszystkich Świętych.

Impreza ma na celu integrację społeczności uczniowskiej, a jednocześnie przybliżenie najmłodszym życiorysów i postawy błogosławionych. Do zabawy zaproszono również dzieci z Przedszkola Katolickiego im. Św.Franciszka. Do odważnego naśladowania świętych zachęcał o. Mirosław Ferenc – proboszcz parafii pw. Matki Bożej Bolesnej. Podczas balu nagrodzono również laureatów konkursu plastycznego pt. 'Mój ulubiony Święty”.

Fot. E.L.

Miejsce na reklamę