Strona główna Blog Strona 3105

Galeria Bezdomna 2015

0


14 osób zaprezentowało swoje prace podczas Galerii Bezdomnej organizowanej w ramach Ostrołęckiego Festiwalu Fotografii. Wernisaż wystawy odbył się w sobotę w  tzw. Kasynie przy ul Bogusławskiego. Ekspozycję można było oglądać przez weekend.

Fotografie prezentowane w tym roku to przede wszystkim pejzaż i portret.

Poinformował Zenon Kowalczyk, kierownik Galerii Ostrołęka.

Galeria Bezdomna to ogólnopolski projekt, pomysł prezentacji fotograficznych w pustostanach, opuszczonych fabrykach, pomieszczeniach przeznaczonych do remontu, udostępnianych za darmo na kilka dni, tygodni. Wystawa odbywa się bez preselekcji i bez narzucania tematu czy kształtu prezentacji, a każdy z twórców w dniu prezentacji sam znajduje sobie w pomieszczeniu interesujący go kawałek przestrzeni, sam wiesza zdjęcia i aranżuje pokaz, sam też zaprasza gości i organizuje wernisażowy poczęstunek. Jej twórcami są Tomasz Sikora i Andrzej Świetlik.

Miejsce na reklamę

Rodzinny konkurs w łomżyńskiej 'dwójce”

0

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Łomży zaprasza uczniów i rodziców do udziału w kolejnej edycji konkursu pod hasłem 'Mnie ta ziemia od innych droższa” – związanym z Patronem szkoły.
Organizatorzy proponują konkurs literacki i fotograficzny pod wspólnym tytułem 'Piękna nasza Polska cała – jednak najpiękniejsza ma Ojczyzna mała”.
Głównym celem inicjatywy jest wzbudzenie w uczniach zainteresowania pięknem ziemi ojczystej. Znajdowanie, podkreślanie i upowszechnianie piękna przyrody, krajobrazu, zabytków, architektury oraz ciekawych miejsc zwłaszcza małej ojczyzny. Pobudzenie do aktywności twórczej, rozwijanie pasji badawczej młodego pokolenia oraz kształtowanie postawy patriotycznej i szacunku do ziemi ojczystej. Regulamin dostępny jest na stronie szkoły.

Miejsce na reklamę

Jesteśmy Razem – młodzież z Polski i Izraela w hołdzie ofiarom Treblinki

0

Przedstawiciele władz Polski i Izraela, licealiści z obydwu krajów oraz samorządowcy uczcili pamięć pomordowanych w obozie zagłady w Treblince. Oficjalną ceremonię poprzedziły warsztaty edukacyjne dla 600 uczniów oraz panel dyskusyjny pt. 'Następstwa II wojny światowej dla Polski”.

Już po raz szósty Polacy i Izraelczycy spotkali się na terenie byłego obozu zagłady w Treblince, aby wspólnie oddać hołd zamordowanym. Uroczystości przy pomniku głównym rozpoczęły się minutą ciszy. 6 symbolicznych zniczy, będących przypomnieniem 6 milionów ofiar Holokaustu, wspólnie zapalili: Jacek Kozłowski, wojewoda mazowiecki; Anna Azari, ambasador Izraela w Polsce, Dariusz Stola, dyrektor Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, David Bitas, przedstawiciel ministerstwa edukacji Izraela; Ocaleni z Zagłady oraz młodzież z  Polski i Izraela.

Wydarzenie jest organizowane z inicjatywy Jacka Kozłowskiego, wojewody mazowieckiego, we współpracy z Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Muzeum Walki i Męczeństwa w Treblince oraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego.  Oprawę artystyczno-muzyczną oficjalnych uroczystości przygotował Hufiec ZHP Ciechanów.

Miejsce na reklamę

Przed nami sesja Rady Miasta

0

XV sesja Rady Miasta Ostrołęki odbędzie się 29 października w ratuszu przy Placu gen. Józefa Bema 1.

Radni będą obradować m.in. nad uchwałami dotyczącymi  wyboru ławników do Sądu Okręgowego  i  Sądu Rejonowego w Ostrołęce na kadencję 2016 – 2019. Rozpatrzą również nadanie odznak honorowych 'Za zasługi dla miasta Ostrołęki”, projekt uchwały w sprawie ustanowienia Dnia Patrona Miasta, kolejny w sprawie przyjęcia 'Programu współpracy Miasta Ostrołęki z organizacjami pozarządowymi na 2016 rok, w sprawie zawarcia porozumienia międzygminnego w zakresie zbiorowego zaopatrzenia w wodę gminy Rzekuń oraz w sprawie zmian w strefie płatnego parkowania.
Sesja rozpocznie się o godzinie 10.

Miejsce na reklamę

Śmiertelne pobicie – sprawcy w rekach policji

0

Ostrołęccy policjanci prowadzą postępowanie dotyczące pobicia ze skutkiem śmiertelnym 45-letniego mężczyzny, mieszkańca gminy Lelis.

W niedzielę zatrzymano 25-latka z woj. warmińsko-mazurskiego. Drugi ze sprawców – 24latek – w ręce policji wpadł wczoraj (21 października).

Poinformował podkom. Sylwester Marczak
Zatrzymanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Postępowanie w sprawie po nadzorem prokuratury prowadzą policjanci ostrołęckiego wydziału kryminalnego.

 

Fot. KMP w Ostrołęce.

Miejsce na reklamę

Uhonorowani za miłość

0


Pary małżeńskie, które spędziły razem 50 lat zostaną po raz kolejny uhonorowane w ostrołęckim Urzędzie Stanu Cywilnego.

Poinformował Wojciech Dorobiński, rzecznik ratusza.
Uroczystość rozpocznie się o godz. 17.

Urząd jednocześnie informuje, że osoby, które zamieszkują w Ostrołęce, a 50 lat temu zawierały związek małżeński poza miastem, mogą zgłosić ten
fakt. Prezydent Miasta wystąpi o nadanie 'Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie’ do Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Miejsce na reklamę

Na Święto Kundelka – Bieg na 6 łap

0


24 października schronisko Canis w Kruszewie zaprasza do udziału w kolejnym, trzecim już Biegu na 6 Łap. Odbędzie się on w ramach Dnia Kundelka. To akcja, która ma aktywizować psy.

Informuje Wiesława Rykowska, właścicielka schroniska.
W ostatniej akcji, która odbyła się na początku września udział wzięło aż  55 czworonogów.
Zapisy do trzeciej edycji przyjmowane są m.in. droga mailową  [email protected]. Po biegu organizatorzy zapraszają na ognisko.

Miejsce na reklamę

W poniedziałek DKF – sprawdź jakie filmy zostaną zaprezentowane

0

Drugie w tym sezonie spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filonowego Rejs odbedzie sie 26 października w Ostrołęckim Centrum Kultury. Tradycyjnie zostaną zaprezentowane dwa filmy. O godzinie 18 irański dokument 'TAXI -TEHERAN” a tuż po nim długo oczekiwana brytyjska produkcja, dokumentalna opowieoa o zmarłej w 2011 roku w wieku 27 lat brytyjskiej wokalistce Amy Winehouse

Poinformowała Barbara Saniewska Cichon, opiekun DKF Rejs.

Miejsce na reklamę

Zadbaj o bezdomnych

0

Ostrołęccy policjanci już dziś apelują do mieszkańców miasta i powiatu o baczne zwracanie uwagi na bezdomnych i pijanych zalegających w nieosłoniętych i nieocieplanych miejscach oraz na osoby samotne. Długotrwałe wychłodzenie organizmu może spowodować nawet śmierć.

Podkreśla podkom. Sylwester Marczak.
Funkcjonariusze w ramach swoich obowiązków odwiedzają punkty, w których mogą przebywać osoby bezdomne w tym pustostany, kontrolują też przystanki autobusowe.

Miejsce na reklamę

Ostrołęcki Marsz Różowej Wstążeczki

0

Marsz Różowej Wstążeczki odbędzie się w sobotę 24 października w Ostrołęce. Wyruszy spod 'pałacyku’ i ulicami Gorbatowa i Kopernika przejdzie na plac przy domu handlowym Kupiec. Jego organizatorem jest Ostrołęcki Klub Kobiet Amazonki.

Amazonki przez cały rok w siedzibie klubu, przy ul Targowej 11 oraz na spotkaniach grupowych prowadzą działania profilaktyczne.

Poinformowała Anna Stolarczyk, prezes Klubu.
Marsz Różowej Wstążeczki wyruszy o godzinie 10.

Miejsce na reklamę