Strona główna Blog Strona 3090

Ulicami Wspomnień – Wojciechowice i Ostrowy

0

Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrołęce zaprasza 17 listopada do Klubu Przy Studziennej na kolejne spotkanie  z cyklu 'Ulicami Wspomnień”. Tym razem motywem przewodnim będą Wojciechowice i Ostrowy.

Poinformowała Sabina Malinowska, wicedyrektor biblioteki.

Spotkanie odbędzie się w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży przy ul Gomulickiego. Rozpocznie się o godzinie 18. Chętni mogą przynieść ze sobą własne zdjęcia lub inne pamiątki związane z tymi osiedlami.

Miejsce na reklamę

Ulicami Wspomnień – Wojciechowice i Ostrowy

0

Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrołęce zaprasza 17 listopada do Klubu Przy Studziennej na kolejne spotkanie  z cyklu 'Ulicami Wspomnień”. Tym razem motywem przewodnim będą Wojciechowice i Ostrowy.

Poinformowała Sabina Malinowska, wicedyrektor biblioteki.

Spotkanie odbędzie się w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży przy ul Gomulickiego. Rozpocznie się o godzinie 18. Chętni mogą przynieść ze sobą własne zdjęcia lub inne pamiątki związane z tymi osiedlami.

Miejsce na reklamę

ŁOMŻYŃSKA 'DWÓJKA” ROZŚPIEWANA PATRIOTYCZNIE!!!

0

Z okazji nadchodzącego Święta Niepodległości – 6 listopada w Szkole Podstawowej w Drozdowie odbył się III Powiatowy Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej. Swoje talenty wokalne zaprezentowali uczniowie   klas I-VI  z 10 szkół podstawowych w tym  z Piątnicy, Kisielnicy, Dobrzyjałowa, Rakowa, Olszyn, Kupisk, Drozdowa, SP nr 4 i SP nr 2 w Łomży oraz Jeziorka.

Jurorzy oceniając brali pod uwagę powiązanie utworu z tematyką patriotyczną z dowolnego okresu historycznego, dobór repertuaru, dykcję oraz ogólny wyraz artystyczny. Szkołę Podstawową nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Łomży reprezentowało 14 uczniów. Młodzi wokaliści w każdej kategorii wiekowej odnieśli sukces. Ich wyniki znajdziecie na naszej stronie internetowej.

W   kategorii zespołów wokalnych   klas I – III:
I MIEJSCE Anna Łada i Aleksandra Obrycka kl.IIIa SP 2.
W tej samej kategorii wiekowej za występ solowy:
II MIEJSCE Adrianna Mucha kl.II a SP 2,     
III MIEJSCE Jan Bienias kl.IIIa SP 2.

Natomiast uczniowie klas IV-VI z łomżyńskiej 'DWÓJKI” w kategorii zespołów wokalnych wystąpili jako grupa 'Serduszka Misyjne” w składzie – Maciej Antoniak, Wiktoria Poreda, Natalia Kogutiuk, Daria Łukaszewicz, Kalina Kiełczewska i Patrycja Szymańska. Ta grupa również zaprezentowała się na wysokim poziomie uzyskując I MIEJSCE. W tej samej kategorii wiekowej za występ solowy I MIEJSCE otrzymała Julia Szczubełek kl. IVa również z SP 2 w Łomży.

Fot. SP2

Miejsce na reklamę

Uroczystość ustanowienia Św. JP II patronem Ostrołęki

0

Uroczystość ustanowienia Świętego Jana Pawła II patronem miasta Ostrołęki odbędzie się 15 listopada. Rozpocznie się w południe odsłonięciem tablicy pamiątkowej na budynku ratusza. Pół godziny później w Sanktuarium Św. Antoniego Padewskiego odbędzie się koncert chóru Magnificat pod dyrekcją Piotra Gawrońskiego, po którym zostanie odprawiona Msza Święta.

Zapraszał Grzegorz Płocha, wiceprezydent Ostrołęki.

Miejsce na reklamę

Koncert Muzyki Polskiej

0

Państwowa Szkoła Muzyczna imienia Zygmunta Noskowskiego w Ostrołęce zaprasza 10 listopada na koncert muzyki polskiej.

Poinformowała dyrektor Dorota Rypina -Gałązka.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17 w  budynku szkoły przy ulicy Traugutta.

Miejsce na reklamę

Biała Niedziela w Bursztynowej

0

Galeria Bursztynowa po raz czwarty zaprosiła na Białą Niedzielę. Mieszkańcy Ostrołęki i regionu mogli bezpłatnie wykonać badanie serca EKG wraz z opisem lekarza specjalisty, dokonać pomiaru poziomu cukru we krwi i ciśnienia. Ponadto specjaliści udzielali porad w zakresie dietetyki, fizjoterapii i dermatologii.

Poinformował Wacław Karolak z Działu Marketingu i Reklamy Galerii Bursztynowej.

Tego dnia wolontariusze Fundacji DKMS POLSKA zarejestrowali kolejnych dawców szpiku kostnego.

Miejsce na reklamę

Kolejny Ostrołęczanin odda szpik

0

41-letni mieszkaniec Czech otrzyma szpik od ostrołęczanina. To już kolejna osoba z naszego miasta, która dzięki promocji rejestracji potencjalnych dawców  w bazie Fundacji DKMS Polska miała szansę podarować komuś życie.

Po raz pierwszy Dzień Dawcy Szpiku Kostnego w Ostrołęce zorganizowano w 2012 roku. Od tamtej pory już osiem osób oddało swój szpik dla chorych.

Miejsce na reklamę

Potrącenie pieszego

0

Kierujący motorowerem potrącił pieszego w miejscowości Niedźwiedź. Mężczyzna został zabrany do szpitala. Jak się okazało był nietrzeźwy.

Poinformował podkom. Sylwester Marczak, oficer prasowy ostrołęckiej policji.

Miejsce na reklamę

Inwestycje drogowe w gminie Lelis

0

Dobiegają końca inwestycje drogowe realizowane w gminie Lelis.

Zakończono rozbudowę dróg gminnych w miejscowościach Kurpiewskie, Nasiadki, Dąbrówka.

Zakończono również prace związane z przebudową drogi gminnej w miejscowości Gąski.

Informuje Stefan Prusik, wójt gminy Lelis.

 

Miejsce na reklamę

Ostrołęczanie w konkursie OSPY

0

Przed nami Ogólnopolskie Spotkania z Piosenką Kabaretową OSPA 2015. Nieodzownym elementem imprezy jest konkurs na piosenkę, kierowany do młodych twórców. Komisja kwalifikacyjna oceniła nadesłane zgłoszenia i wyłoniła uczestników. O zwycięstwo powalczy 11 artystów. Ostrołękę będzie reprezentował zespół w składzie Piotr Grzyb, Arek Kuśmierczyk i Adam Wołosz.

Lista zakwalifikowanych:
ANNA MIŁEK z Kielc
PIOTR GRZYB z Ostrołęki
PIOTR KOSEWSKI z Sopotu
AGATA GAŁACH z Warszawy
MONIKA NOWOGRODZKA z Warszawy
TOMASZ SAWICKI I CHŁOPAKI z Opola
Grupa NIC WIELKIEGO z Warszawy
Zespół O’SKUBANI z Osuchowa
Kabaret 7 MINUT PO z Krakowa
Kabaret O TAK O z Białegostoku
Kabaret SOKRATIRON z Katowic

Miejsce na reklamę