Strona główna Blog Strona 3091

MARSZAŁEK WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO NAGRODZIŁ UCZNIÓW ŁOMŻYŃSKIEJ 'DWÓJKI”!!!

0

Uczniowie łomżyńskiej 'DWÓJKI” znaleźli się wśród dwunastki laureatów akcji promocyjnej 'Sfotografuj Naszą Sieć Szerokopasmową” organizowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego w ramach kampanii informacyjno-promocyjnej Projektu 'Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej – województwo podlaskie”.

W konkursie wzięli udział uczniowie klasy II A oraz II C Szkoły Podstawowej nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Łomży. Autorką nagrodzonych zdjęć była uczennica Julia Dąbrowska.
W imieniu Marszałka Województwa Podlaskiego nagrody wręczyli pracownicy Departamentu Społeczeństwa Informacyjnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.

Fot. JS@JS

Miejsce na reklamę

IX 'Spotkania na Kopańskim Moście’

0

11 listopada w sali widowiskowej Regionalnego Centrum Kultury Kurpiowskiej odbędą się 'Spotkania na Kopańskim Moście’. Będzie to IX edycja.  

Przegląd Ludowej Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej cieszy się dużym zainteresowaniem. Uczestnicy przyjeżdżają nawet z województw warmińsko-mazurskiego i podlaskiego.

Przesłuchania rozpoczną się o godz. 14. Uczestnicy zaprezentują dwie pieśni kurpiowskie w gwarze o tematyce patriotycznej i żołnierskiej. Komisja oceniać będzie dobór repertuaru, ogólny wyraz artystyczny, kompletność stroju kurpiowskiego.

Będą dwie kategorie: grupy śpiewacze i soliści w grupach wiekowych: dzieci do lat 17, dorośli – 18-55 lat, seniorzy – powyżej 55 lat.

Miejsce na reklamę

Nasi siatkarze z pierwszą wygraną

0

Nasi siatkarze pokonali Grodzisk Mazowiecki 3:1, ale to wciąż nie jest to, czego oczekujemy od naszej drużyny. Widać mały progres, ale trudno mówić o wielkim przełamaniu.

Nasi zawodnicy grali nieco lepiej niż w poprzednim meczu, w którym przegraliśmy 1:3 z Garwolinem. Pomimo wygranej trudno powiedzieć, aby Volley osiągnął wyższy stopień jakże dużych, drzemiących w nim możliwości. Wygrana jednak cieszy, gdyż zdobyliśmy pierwsze punkty. Liczymy, że z każdym meczem będziemy oglądali naszych siatkarzy w coraz lepszej dyspozycji.

Pierwszy set i wygrana. Niesieni na fali adrenaliny dobrze weszliśmy w kolejną odsłonę tego spotkania. Gra wręcz układała się po naszej myśli. Popełnialiśmy niewiele błędów, co przełożyło się na naszą kolejną wygraną.

Pewność siebie okazała się zgubna. Trzeci set bezapelacyjnie należał do przyjezdnych, którzy wykazywali o wile więcej inicjatywy. Wydawało się, że to oni idą po zwycięstwo. Nasi zawodnicy w tę odsłonę weszli zbyt nerwowo. Wynik mówi sam za siebie.

Po trzecim secie sprawdziło się znane porzekadło, że to co złe szybko się kończy. Ostrołęczanie ruszyli do przodu sprawiając wrażenie, że ktoś wylał na nich odrobinę zimnej wody. Wygrali ostatniego seta i całe spotkanie.

MVP spotkania w SPS Volley Ostrołęka został Bartosz Małkowski.

SPS Volley Ostrołęka – UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki 3:1 (25:18, 25:21, 20:25, 25:19)

SPS Volley Ostrołęka: Boros, Zalewski, Pędzich, Kwiatkowski, Boros, Gaładyna, Małkowski, Dąbrowski, Mierzejewski, Danielski, Ropiak, Kuczyński (l), Murzyn (l), Zalewski (t)

UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki: Dej, Jaszczak, Deć, Król, Turek, Dębkowski, Czekalski, Sitkiewicz, Brodowski, Parkot (l), Grzegorski (t)

Kolejny mecz naszych siatkarzy już za tydzień w Ostrołęce. Wówczas będziemy podejmowali UMKS MOS Wola Warszawa. Poczatek spotkania o godz. 18.00 w hali im. Arkadiusza Gołasia.

Więcej na temat drużyny przeczytasz na: www.volley.ostroleka.pl

Miejsce na reklamę

Potrącił dwóch chłopców na pasach

0

W Łomży na oznakowanym przejściu dla pieszych doszło do potrącenia dwóch chłopców. Kierującemu mundurowi zatrzymali prawo jazdy.

71-letni kierowca matiza ominął pojazd, który zatrzymał się bezpośrednio przed przejściem i potrącił pieszych. 8-latek z obrażeniami ciała przetransportowany został do białostockiego szpitala. Starszemu z chłopców 11-latkowi nic się nie stało. Łomżyńscy policjanci kierowcy daewoo zatrzymali prawo jazdy. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna był trzeźwy. Przyczyny i szczegółowe okoliczności tego zdarzenia wyjaśniają łomżyńscy mundurowi i apelują do kierowców o ostrożność.

Pamiętajmy by:

• zwalniać i zatrzymywać się przed przejściem dla pieszych, w momencie kiedy pieszy sygnalizuje zamiar przejścia;
• nie wyprzedzać i nie omijać innych pojazdów na przejściach, gdzie może łatwo dojść do potrącenia;
• nie zjeżdżać nagle na pobocze, szczególnie wieczorem;
• jeździć z dozwoloną i dostosowaną do warunków drogowych prędkością, tak by móc w sytuacji kryzysowej odpowiednio wcześnie zareagować.

Miejsce na reklamę

Budżet obywatelski – mieszkańcy wybrali

0

Ostrołęcki ratusz podaje wyniki głosowania na zadania do realizacji w ramach pierwszego w Ostrołęce Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy zgłosili 13 projektów, 5 z nich nie spełniało wymogów formalnych, 8 poddano procedurze głosowania. Łącznie oddano 2343 głosy (w tym 247 głosów nieważnych).

W roku 2016 powstanie plac zabaw przy Przedszkolu Miejskim nr 10, chodnik w ciągu ulicy Sierakowskiego oraz zagospodarowany zostanie ogród terapeutyczny (ławki, huśtawki ogrodowe, zestaw do ćwiczeń)  na terenie Domu Pomocy Społecznej przy ul. Rolnej.

Informuje radny Michał Skowroński.
Wstępnie na realizację zadań Miasto Ostrołęka planowało przeznaczyć 100.000 zł. Decyzją prezydenta Janusza Kotowskiego do budżetu na 2016 rok zostaną wpisane trzy zadania z największą liczbą głosów na łączną sumę 115.000 zł.

Fot. www.ostroleka.pl

Miejsce na reklamę

Strażacy interweniowali 13 razy

0

Powalone drzewa, pozrywane linie energetyczne, śmierć kobiety i 6 osób rannych, to skutki wichury, która przeszła wczoraj przez Polskę. W Ostrołęce i regionie straż interweniowała 13 razy.

Poinformowała kapitan Marta Kacprzycka, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce.

Miejsce na reklamę

Odszedł Alfred Sierzputowski

0

W sobotę, 7 listopada, w wieku 78. lat zmarł Alfred Sierzputowski. Animator kultury, poeta, satyryk, prozaik i publicysta – współzałożyciel Grupy Literackiej Narew, członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.

Alfred Sierzputowski opublikował zbiory poezji: 'Akt wiary’ (1975), 'Ponad obojętność’ (1985), 'Serc ludzkich wzajemnej potrzebie’ (1995), 'Tryptyk polski’ (1995), 'Znamiona czasu’ (2001), 'Sonety’ (2004), 'Gawęda o istnieniu’ (2012), sześć zbiorów fraszek i wierszy satyrycznych oraz tom opowiadań 'Władcy świata’ (2007). Wraz z Czesławem Parzychem zredagował antologię 'Poetycki Almanach Kurpiowszczyzny’ (2000). Jego najnowsza książka 'Fredki”  w październiku była prezentowana w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

Msza pogrzebowa za duszę ś.p. Alfreda Sierzputowskiego odbędzie się 10 listopada o godzinie 11. w Sanktuarium Świętego Antoniego Padewskiego w Ostrołęce.

Miejsce na reklamę

W poniedziałek DKF

0

9 listopada odbędzie się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego Rejs. Kino Jantar zaprasza na dwie produkcje. O godzinie 18 dramat zatytułowany 'Intruz”w reżyserii Magnusa von Horna. Dwie godziny później widzowie będą mieli okazję zapoznać się z kanadyjskim dramatem 'Pieśń Słonia”.  Reżyserem obrazu jest Charles Biname

Podkreśla Barbara Saniewska Cichoń, opiekun DKFu.
Seanse odbędą się na małej sali kinowej.

Miejsce na reklamę

Symbolika Orła Białego w opowieści S. Czajkowskiego

0

8 listopada w godz. 15 –17 odbędzie się pierwsze spotkanie z cyklu 'Przyznaj się, co zbierasz?’, realizowanego w ramach projektu 'Od włoskich bufetów po ebay kolekcjonerów, czyli muzeum po drodze’.

Tematem wiodącym będzie 'Symbolika Orła Białego’, o której w Muzeum Kultury Kurpiowksiej opowie Stanisław Czajkowski – kolekcjoner wizerunków Orła Białego pochodzących z ubiorów, mundurów polskich służb cywilnych, wojskowych i paramilitarnych.

Fot. MKK w Ostrołęce

Miejsce na reklamę

Wojciech Pszoniak w OCK

0

Już dzisiaj w Ostrołęckim Centrum Kultury wystąpi  Wojciech Pszoniak. Monodram wspaniałego polskiego aktora teatralnego i filmowego, reżysera i pedagoga rozpocznie się o godzinie 19.

Zachęca Aleksandra Kowalewska, kierownik Klubu Oczko OCK.

’Belfer” to dramat pełen czułości i humoru, choć czasem wywołujący zgrzytanie zębów.

Miejsce na reklamę