Strona główna Blog Strona 3089

W NIEDZIELĘ KOLEJNE STARCIE. TYM RAZEM PODEJMUJEMY UMKS MOS WOLA WARSZAWA

0

Przed siatkarkami SPS Volley kolejne wyzwanie. W meczu trzeciej kolejki, ostrołęczanie podejmą UMKS MOS Wola Warszawa.

Zapowiada się ciekawe widowisko. Tym bardziej, że MOS Wola Warszawa w ten weekend zmierzył się z jedną z najsilniejszych ekip III ligi – Lesam Halinów. Mimo że spotkanie zakończyło się wygraną 3:1 dla Halinowa, to po wyniku można stwierdzić, że mecz był na wyrównanym poziomie.

W niedzielę przyjdzie nam zatem rywalizować z drużyną grającą dobrą siatkówkę.

– Mam nadzieję, chciałbym, żeby nasi kibice podobnie jak zawodnicy cieszyli się z kolejnej wygranej – powiedział trener Michał Zalewski.

Czy nasza drużyna, po sukcesie nad Grodziskiem Mazowieckim, pójdzie za ciosem i sprawi dużo radości nam wszystkim? O tym przekonamy się 15 listopada po godzinie 18.00. Spotkanie zostanie rozegrane na hali im. Arkadiusza Gołasia w Ostrołęce.

Zapraszamy wszystkich kibiców i sympatyków do dopingowania naszej drużynie.

Więcej na temat drużyny przeczytasz na: www.volley.ostroleka.pl

Miejsce na reklamę

Uczeń z Ostrołęki walczy dalej

0

Znane są wyniki szkolnych eliminacji VIII Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. W drugim etapie największego w Polsce turnieju wiedzy logistycznej znalazło się 588 uczniów ze 181 szkół ponadgimnazjalnych. Wśród nich Adrian Zych, uczeń Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Ostrołęce.

W październikowym, pierwszym etapie olimpiady wzięło udział 7127 uczniów z 294 szkół ponadgimnazjalnych w całej Polsce. W zawodach drugiego stopnia weźmie udział 588 olimpijczyków, którzy najlepiej rozwiązali 25 testowych pytań. Jest wśród nich Adrian Zych – uczeń Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Ostrołęce.

Przed olimpijczykami miesiąc intensywnych przygotowań do grudniowego etapu okręgowego, który zostanie przeprowadzony w kilkunastu szkołach na terenie całej Polski. Stawką drugiego etapu jest miejsce w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej – a oznacza to m.in. zwolnienie z pisemnej części egzaminu zawodowego. Grono finalistów to uczniowie najpilniej obserwowani przez potencjalnych pracodawców, wspierających organizację zawodów, którzy poszukują prawdziwych logistycznych talentów.

Etap okręgowy odbędzie się 1 grudnia. Uczniowie, którzy najlepiej poradzą sobie z zestawem 25 pytań wielokrotnego wyboru, zakwalifikują się do finału, który odbędzie się tradycyjnie w Poznaniu, w siedzibie Wyższej Szkoły Logistyki, 4 marca 2016 r. Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi 15 kwietnia 2016 r.

’Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna już od siedmiu lat skupia najzdolniejszych uczniów, przygotowujących się do zawodu logistyka. Jako organizator turnieju z radością obserwujemy rozwój i dalsze losy olimpijczyków, ich sukcesy zawodowe i osiągnięcia na studiach – podsumowuje Alicja Gruszczyńska, rzecznik prasowy WSL. Przy tej skali wydarzenia, awans do drugiego etapu i pokonanie ponad siedmiotysięcznej konkurencji to powód dumy.”

Miejsce na reklamę

OCK zaprasza na koncert i wspólne śpiewanie

0


’Młode Polskie Skrzydła’ to tytuł koncertu patriotycznego, na który zaprasza 11 listopada Ostrołęckie Centrum Kultury. Wystąpi troje młodych, śpiewających aktorów: Ewa Skalska, Agata Gałach i Jakub Czachor. Uczestnicy spotkania usłyszą m.in.  Rotę, Sanitariuszkę Małgorzatkę, Polskie skrzydła, Kołysankę matki, Serce w plecaku… Każdy utwór poprzedzi krótkie wprowadzenie. Po koncercie zaplanowano wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16. Wstep bezpłatny.

Miejsce na reklamę

Marcin Tomczak o swojej książce w Chudku

0

Wieczór autorski Marcina Tomczaka, autora książki 'Wróżda’ odbędzie się dzisiaj (10 listopada) w Wiejskim Domu Kultury w Chudki w gminie Kadzidło.

Publikacja ukazała się pod szyldem wydawnictwa  'Pracownia na pastwiskach”. To książkowy debiut M. Tomczaka – historyka, poety, badacza Kurpiowszczyzny. Opisuje w niej powojenną Glebę, epizodycznie pojawiają się inne kurpiowskie wsie: Kadzidło, Kopaczyska, Kierzek i Chudek.

Na spotkanie które rozpocznie się o godzinie 18 zapraszają Gminna Biblioteka Publiczna w Kadzidle, Filia Biblioteczna w Chudku oraz radny Roman Florek.

Miejsce na reklamę

Gość Radia Oko – Jakub Frydryk

0

Z Jakubem Frydrykiem ze Stowarzyszenia Mazowieckie Inicjatywy Społeczne zachęcamy do wzięcia udziału w Świątecznej Zbiórce Żywności, która odbędzie się w dniach 4 – 6 grudnia w Ostrołęce.

Miejsce na reklamę

Ministerstwo Zdrowia zachęca do wyrażenia 'Zgody na Życie”

0

Mimo iż ponad połowa Polaków zgadza się na oddanie po swojej śmierci narządów do transplantacji, tylko co piąty z nas rozmawiał na ten temat z bliskimi. Najnowsza kampania Ministerstwa Zdrowia 'Zgoda na Życie” ma na celu upowszechnienie wiedzy na temat medycyny transplantacyjnej i zachęcenie do publicznego deklarowania swojej woli w tym zakresie.

Polskie prawo pozwala na pobranie narządów, jeśli zmarły nie zgłosił za życia swojego sprzeciwu. W praktyce często nie dochodzi jednak do przeszczepienia ze względu na negatywną opinię bliskich osoby zmarłej, którzy nie znając woli odchodzącego, deklarują, iż wyrażał on za życia swój sprzeciw w ich obecności. Takie oświadczenie, złożone pisemnie przez co najmniej dwie osoby bliskie, ma w świetle ustawy z dnia 1 lipca 2005 r. o pobieraniu, przechowywaniu, przeszczepianiu komórek, tkanek i narządów moc prawną i skutkuje brakiem możliwości pobrania.

W ramach kampanii powstały trzy spoty telewizyjne i radiowe, strona internetowa oraz aplikacja umożliwiająca publiczne zadeklarowanie swojej woli na popularnych portalach społecznościowych. Kampanii reklamowej towarzyszyć też będzie szereg działań niestandardowych. Jednym z nich było wykonanie wspólnego zdjęcia dawców i biorców przeszczepu, a także innych osób popierających ideę transplantacji, które służy, jako główny element wizualny kampanii.

Działania związane z kampanią 'Zgoda na Życie” potrwają do końca 2016 r.

Oprócz transplantologii narządów w ramach kampanii promowane będzie również dawstwo szpiku i innych komórek i tkanek. Kampania finansowana jest w ramach Narodowego Programu Rozwoju Medycyny Transplantacyjnej na lata 2011 – 2020.

Miejsce na reklamę

Wręczono Nagrody Marszałka 2015

0

Przekazywanie wiedzy i zaszczepianie pasji do kultury w kolejnych pokoleniach to misja, która wyróżnia tegorocznych laureatów Nagrody Marszałka Województwa Mazowieckiego – jednego z najbardziej prestiżowych wyróżnień na Mazowszu. Wręczono je w nowym Centrum Kulturalno–Rekreacyjnym Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu.

Kapituła Konkursowa spośród 81 kandydatów zgłoszonych przez samorządy i organizacje pozarządowe wyłoniła 10 laureatów. Wśród nich są przedstawiciele powiatu ostrołęckiego: Jan Kania – jeden z najwybitniejszych harmonistów kurpiowskich, angażujący się w kultywowanie tradycji muzycznych regionu oraz Zespół Folklorystyczny 'Kurpiowszczyzna” z Myszyńca –  wielopokoleniowa formacja złożona z 58 członków w wieku od 9 do ponad 80 lat.

Każdy z laureatów otrzymał pamiątkową statuetkę, dyplom oraz nagrodę pieniężną.

Miejsce na reklamę

Aktywna niedziela – wybierz się na spacer

0

Klub Kolarski 24h zaprasza 15 listopada członków i sympatyków stowarzyszenia na spacer po lesie leśnictwa Łodziska. Trasa przemarszu będzie wiodła ścieżką wyścigu KURPIE MTB. Sympatycy aktywnego spędzania czasu spotkają się na stadionie w Lelisie i pokonają dystans około 10 kilometrów. W działania włącza się również Stowarzyszenie Ekomena.

Informuje Wojciech Jarząbek.

Organizatorzy przypominają o odpowiednim ubraniu i ciepłych napojach. Spacer wyruszy w południe.

Miejsce na reklamę

Zarzuty za kradzieże

0

Policjanci zatrzymali 40-letniego mieszkańca Łomży podejrzanego o kradzieże telefonów komórkowych i portfeli. Mężczyzna usłyszał zarzuty.

Poinformowała mł. asp. Ewelina Szlesińska, oficer prasowy łomżyńskiej policji.

Miejsce na reklamę

Dwa medale i awans do wyższej klasy tanecznej dla tancerzy UKS Atria

0

Ostrołęccy tancerze reprezentujący Uczniowski Klub Sportowy Atria działający przy Klubie Lokator OSM wrócili ze złotym i srebrnym medalem z XIX Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Sportowego o Puchar Marszałka Województwa Podlaskiego, Starosty Łomżyńskiego i Prezydenta Miasta Łomża.

Partyk Tusiński i Eliza Bednarczyk uplasowali się na I miejscu w tańcach standardowych, kategoria wiekowa 14-15 lat klasa taneczna D. Awans do wyższej klasy tanecznej B w tańcach standardowych uzyskali Bartek Szyszka i Magdalena Lenkiewicz. Para wywalczyła II miejsce w kategorii  14-15 C. Trenerem par jest Katarzyna Orlicka.

Miejsce na reklamę