Strona główna Blog Strona 3088

Gość Radia Oko – Bogdan Piątkowski

0

Dyrektor Ostrołęckiego Centrum Kultury Bogdan Piątkowski zaprasza na Ogólnopolskie Spotkania z Piosenką Kabaretową, które już 14 listopada oraz na jutrzejszą uroczystość nadania scenie Klubu Oczko imienia Pawła Opęchowksiego. W rozmowie również o Strefie Muzy – koncertowa inicjatywa kierowana do młodzieży została zawieszona.

Miejsce na reklamę

Uczcili Święto Niepodległości

0

Uroczystą Sesją Rady Miasta 11 Listopada ostrołęczanie uczcili Święto Niepodległości. Podczas spotkania, które odbyło się w Ostrołęckim Centrum Kultury wręczono odznaczenia samorządowe oraz państwowe.

Za Zasługi Dla Miasta Ostrołęki wyróżniono rodziny zastępcze Andrzeja i Agnieszkę Nakielskich, Marka Mariana Czyża i Grażynę Jońską-Czyż oraz Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie. O oprawę artystyczną zadbali uczniowie ZSZ Nr 2 im. 5 Pułku Ułanów Zasławskich.

Tegoroczne obchody odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęły się złożeniem kwiatów pod obeliskiem upamiętniającym kolejarzy z Ostrołęki i okolic poległych w walkach z okupantami.

Podkreśla Jerzy Grabowski, przewodniczący Rady Miasta Ostrołęki.

galeria

Medale i Odznaczenia wręczone podczas Uroczystej Sesji Rady Miasta.

Złoty medal 'Za zasługi dla obronności kraju’:
– Zdzisław Gadomski – nadleśniczy Nadleśnictwa Ostrołęka,
– Edward Kowalski – prezes Stowarzyszenia Sympatyków 5 Pułku Ułanów Zasławskich w Ostrołęce.

Srebrny medal 'Za zasługi dla obronności kraju’:
– Grzegorz Gałka – nauczyciel w ZSZ nr 1 w Ostrołęce,
– Zdzisław Kwiatkowski – nauczyciel w ZSZ nr 2 w Ostrołęce.

Odznaki 'Za zasługi dla miasta Ostrołęki’:
– Andrzej i Agnieszka Nakielscy (rodzina zastępcza),
– Marek Marian Czyż i Grażyna Jońska-Czyż (rodzina zastępcza),
– Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Ostrołęce.

Odznaka pamiątkowa 5 Pułku Ułanów Zasławskich:
– Zdzisław Gadomski – nadleśniczy Nadleśnictwa Ostrołęka,
– Jerzy Grabowski – przewodniczący Rady Miasta Ostrołęki,
– Piotr Mrozek – prezes ostrołęckiej elektrowni.

Odznaczenie od władz miasta partnerskiego Meppen:
– Ewa Gałka – tłumacz języka niemieckiego.

Miejsce na reklamę

Rodzinne warsztaty w Muzeum

0

Z mamą i tatą lub babcią czy dziadkiem najmłodsi mieszkańcy Ostrołęki utrwalali wartości patriotyczne. Tradycyjnie już w święto odzyskania przez Polskę Niepodległości Muzeum Kultury Kurpiowskiej zaprosiło na rodzinne warsztaty pn.” Barwy Niepodległej”.

Jak podkreślają organizatorzy, impreza każdego roku cieszy się dużym zainteresowaniem. Przez cztery godziny Muzeum Kultury Kurpiowskiej odwiedziło ponad 200 osób.

Zaznaczyła Grażyna Talarek.

galeria

Miejsce na reklamę

Za głupi żart odpowiedzą przed sądem

0

Trzech braci z gminy Rząśnik odpowie za wprowadzenie w błąd policji i bezpodstawną interwencję. Wieczorem 'niby” w żartach próbowali przestraszyć mieszkankę Nowych Wielątek. Teraz za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem.

We wtorek przed godziną 21:00 dyżurny otrzymał zgłoszenie, że przed prywatną posesję w Nowych Wielątkach podjechał samochód, z którego wyrzucono człowieka z workiem na głowie i związanymi rękoma. Kiedy przestraszona mieszkanka posesji wybiegła z domu, aby udzielić mu pomocy ten wstał i uciekł. Chwilę później interweniujący policjanci ustalili pojazd i sprawców. Trzech braci z gminy Rząśnik tłumaczyło, że całe zdarzenie, które zaplanowali było według nich formą żartu. Wobec całej trójki policjanci sporządzili wnioski o ukaranie do sądu. W najbliższym czasie mężczyźni odpowiedzą za wprowadzenie w błąd policji i bezpodstawną interwencję. Dodatkowo najmłodszy z braci, kierowca samochodu odpowie za prowadzenie pojazdu bez wymaganych uprawnień.

Policja przypomina, że zgodnie z art. 66 Kodeksu wykroczeń osoba, która ze złośliwości lub swawoli chcąc wywołać niepotrzebną czynność fałszywym alarmem, informacją lub innym sposobem, wprowadza w błąd instytucję użyteczności publicznej albo inny organ ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia, podlega karze aresztu, karze ograniczenia wolności albo grzywny do 1 500 zł.

Wzywając bezpodstawnie policję, można przyczynić się do nieudzielenia pomocy innej osobie, która naprawdę takiej pomocy potrzebowała, a do której – w wyniku np. głupiego żartu – patrol policji nie dotarł.

Miejsce na reklamę

Wspólne śpiewanie w Muzeum

0

„Wojenko, wojenko’, 'O Mój rozmarynie’, 'My, pierwsza brygada’ i 'Przybyli ułani’ to tylko niektóre pieśni patriotyczne, jakie wspólnie w Muzeum Kultury Kurpiowskiej śpiewali ostrołęczanie, by uczcić odzyskanie przez Polskę niepodległości.  

Poinformowała Grażyna Talarek

IX Wspólnemu Śpiewaniu Patriotycznemu przyświecało hasło  'Nie masz Pana nad Ułana’. Spotkanie dedykowane było 5. Pułkowi Ułanów Zasławskich w 95. rocznicę Bitwy pod Zasławiem.

galeria

Miejsce na reklamę

XVI Turniej Karate Kyokushin o Puchar Burmistrza Józefowa

0

XVI Turniej Karate Kyokushin o Puchar Burmistrza Józefowa odbył się 8 listopada 2015. W Turnieju udział wzięło 460 zawodników z 43 klubów z całej Polski. Ostrołęcki Klub Karate Kyokushin reprezentowało 20 zawodników.

Pierwsze miejsca zajęli :

Zysk Michał senior -80 kg
Duszak Norbert młodzik -55 kg
Niziński Kuba kadet -55 kg
Kulas Jakub dzieci -40 kg
Zieliński Aleksander dzieci młodsze -30 kg
Brodowski Adam dzieci -45 kg

Drugie miejsca zajęli:

Goździewski Paweł dzieci młodsze -30 kg
Pysklo Dominika młodziczka -50 kg
Niziński Szymon kadet -55 kg
Długołęcka Daria kadetka -50 kg
Kosiorek Albert kadet -55 kg
Kosiorek Karolina dzieci młodsze -30 kg

Trzecie miejsca zajęli:

Małgorzata Goździewska kadetka -40 kg
Staniszewska Martyna dzieci młodsze -40kg
Skorowski Szymon Senior pierwszy krok -85 kg
Żebrowska Patrycja dzieci młodsze -32 kg

Drużynowo klub uplasował się na 2 miejscu. Opiekunem trenerem drużyny był Wiesław Orzoł IV dan. Jednymi z sędziów zawodów byli Artur Orzoł III dan, Krzysztof Ślaski II dan i Radosław Sikora I dan.

Miejsce na reklamę

’Pocztówka Bożonarodzeniowa’ – konkurs plastyczny

0

Gminny Ośrodek Kulturalno-Oświatowy w Lelisie zaprasza do udziału w konkursie plastycznym 'Pocztówka Bożonarodzeniowa’.

Jest on adresowany do uczniów szkół podstawowych i młodzieży gimnazjalnej z terenu gminy. Prace powinny przedstawiać autorskie interpretacje związane z okresem Świat Bożego Narodzenia, nawiązywać do lokalnych tradycji, miejsc i zabytków.

Celem konkursu jest kultywowanie tradycji bożonarodzeniowej, pobudzanie aktywności twórczej, rozwijanie wyobraźni i zainteresowań plastycznych, prezentacja twórczości plastycznej dzieci i młodzieży.

Autor może przesłać maksymalnie 2 prace w formacie A4 wykonane w dowolnej technice do sekretariatu GOK-O w Lelisie. Termin mija 14 grudnia.

Uroczyste wręczenie nagród i wystawa pokonkursowa odbędzie się 20 grudnia 2015 roku w siedzibie GOK-O podczas spotkania wigilijnego.

Miejsce na reklamę

Szkolny Dzień Technologii w gimnazjum nr 2

0

Interaktywne muzeum na korytarzu szkolnym, mistrzostwa w komputerowej grze zręcznościowej, bicie rekordu w spalaniu kalorii, pokaz mody związanej z technologią, piosenki na życzenie, prezentacje multimedialne oraz lekcje z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, to m.in. działania podjęte przez nauczycieli i uczniów Gimnazjum Nr 2 im. Danuty Siedzikówny 'Inki” w Ostrołęce.

Szkolny Dzień Technologii został zorganizowany po raz pierwszy w ramach przystąpienia przez gimnazjum do ogólnopolskiego konkursu ph. 'Jestem Smart”,  który prowadzony jest przez kwartalnik IT w Edukacji.

Tego dnia uczniowie nie tylko poznali nowe aplikacje, ich możliwości, ale również nauczyli się efektywnego i rozsądnego korzystania z nich. Przebojem okazało się interaktywne muzeum  wynalazków Leonarda Da Vinci i aplikacja www.leonardo.ctadventure.pl. To właśnie dzięki niej wiszące na tablicach kartki z QR kodami zmieniły się w niesamowite widowisko o ogromnej wartości edukacyjnej.

Dzięki aplikacji dostępnej na stronie www.mariasklodowska.com gimnazjaliści mogli zadawać pytania w języku polskim i angielskim słynnej noblistce i obserwować ją podczas wykonywania eksperymentów w swoim laboratorium.

Dużo emocji wzbudziło wspólne bicie rekordu w spalaniu kalorii. Podczas jednej z przerw z pomocą aplikacji Endomondo Sports Tracker w rytmach przebojów roku 2015 walczyli o to, by spalić ich jak najwięcej.

Dla uczniów lubiących zmagania o charakterze intelektualnym odbył się konkurs dotyczący wiedzy o patronce szkoły Danucie Siedzikównie 'Ince”.

Miejsce na reklamę

75,9 MLN EURO NA ROZWÓJ OBSZARÓW WIEJSKICH NA MAZOWSZU

0

Jest rozporządzenie ministra rolnictwa i rozwoju wsi w sprawie przydzielenia województwom środków z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020. Na poprawę warunków życia na mazowieckiej wsi do wykorzystania będzie 75,9 mln euro, czyli ok. 321 mln zł. Dzięki tym unijnym funduszom możliwe będą m.in. inwestycje w sieci wodne i kanalizacyjne, budowy targowisk, ale też ochrona zabytków czy inwestycje w obiekty pełniące funkcje kulturalne. Nowością będą dotacje na budowę lub modernizację dróg lokalnych, o co można wnioskować już od 16 listopada.
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW) na lata 2014-2020 to jeden z unijnych programów, z których korzysta Mazowsze.

Informuje Radosław Rybicki dyrektor Departament Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich.

W tej alokacji dla Mazowsza znajdują się środki na działania określane jako podstawowe usługi i odnowa wsi typu: inwestycje w targowiska lub obiekty budowlane przeznaczone na cele promocji lokalnych produktów – 6,83 mln euro, gospodarka wodno-ściekowa – 16,8 mln euro, budowa lub modernizacja dróg lokalnych – 39,2 mln euro, ochrona zabytków i budownictwa tradycyjnego – 3,11 mln euro, inwestycje w obiekty pełniące funkcje kulturalne – ok. 1,87 mln euro oraz na zadania określone jako kształtowanie przestrzeni publicznej – 1,24 mln euro.
Poza tym przyznano Mazowszu ponad 6,85 mln euro na zadania związane ze scalaniem gruntów, które będą mogły być realizowane przez gminy i powiaty.

Miejsce na reklamę

XII sesja Rady Powiatu w Ostrołęce

0

Na dziś (12 listopada 2015 roku) została zwołana XII sesja Rady Powiatu w Ostrołęce. Rozpocznie się w siedzibie Starostwa Powiatowego o godz. 12.00.

Porządek obrad przewiduje m.in. podjęcie uchwał w sprawach: udzielenia pomocy finansowej gminom na doposażenie ochotniczych straży pożarnych, zmiany uchwały w sprawie uchwalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Ostrołęckiego na lata 2015 – 2029, zmian w budżecie Powiatu Ostrołęckiego na 2015r., a także emisji obligacji oraz zasad ich zbywania, nabywania i wykupu.

Miejsce na reklamę