Nowe miejsca pracy dla osób niepełnosprawnych – w Ostrołęce powstanie Zakład Aktywizacji Zawodowej

REKLAMA

Na dzisiejszej sesji Rady Miasta Ostrołęki (22 sierpnia), radni jednomyślnie przyjęli uchwałę o powołaniu Zakładu Aktywności Zawodowej. W nowopowstałej jednostce budżetowej zatrudnienie znajdzie 70 osób  niepełnosprawnych.

REKLAMA

ZAZ finansowany będzie ze środków PFRON i samorządu województwa mazowieckiego.

Mówi Marek Olszewski, pełnomocnik do spraw osób niepełnosprawnych w Urzędzie Miasta Ostrołęki.

Osoby niepełnosprawne zatrudnione w Zakładzie Aktywizacji Zawodowej będą zajmowały się m.in. produkcją zniczy i świec oraz świadczeniem usług z tzw. małej poligrafii.

Ostrołęcki ZAZ będzie piątym i ostatnim tego typu przedsięwzięciem na Mazowszu.

 

Fot.UM

Czytaj więcej

0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT