Znamy zwycięzców konkursu 'Kurpie we wspomnieniach’

REKLAMA

W kategorii 'My lud kurpiowski, my lud puszczański…’ pierwsze miejsce zajęły Teresa Piórkowska-Ciepierska i Zofia Bogdańska, w kategorii 'Ty o lesie ciągle marzysz…’ Józef Sobiecki, natomiast w kategorii 'Za bujne bory, za bujne lasy…’ najwyższe wyróżnienie otrzymali Agnieszka Tańska i Jerzy Bauer. Za dzieło życia został nagrodzony Henryk Dąbrowski.

REKLAMA

W sobotę Związek Kurpiów podsumował konkurs pn. 'Kurpie we wspomnieniach”. Nadesłano 48 prac z różnych zakątków Polski. Inicjatywa zwróciła uwagę zarówno rodzimych Kurpi, którzy napisali o swoich losach, pojawiły się także opowiadania osób, które przybyły do Puszczy z innych rejonów kraju.

galeria

Kategoria 'My lud kurpiowski, my lud puszczański…’:
1. Teresa Piórkowska-Ciepierska, Zofia Bogdańska
2. Regina Matuszewska, Witold Kuczyński
3. Bronisław Bacławski, Mieczysław Małż, Aleksandra i Włodzimierz Kubiak
Wyróżnienia: Agnieszka Dutkiewicz, Cecylia Staśkiewicz, Marianna Staśkiewicz, Stanisław Sieruta, Jadwiga Mydło, Irena i Marian Wyrębek, Jan Kowalczyk, Leszek Czyż, Anastazja Kalinowska, Kazimierz Żyra, Irena Górska, Zdzisław Frydrych

Kategoria 'Ty o lesie ciągle marzysz…’
1. Józef Sobiecki
2. Joanna Tołczyk, Mirosław Krukowski
3. Halina Cychol, Tadeusz Kruk
Wyróżnienia: Jerzy Kijowski, Elżbieta Kantarowska

Kategoria 'Za bujne bory, za bujne lasy…’
1. Agnieszka Tańska, Jerzy Bauer
2. Stanisław Kałucki
3. Władysław Katarzyński
Wyróżnienie: Edward Pyskło
Za dzieło życia został nagrodzony Henryk Dąbrowski

Czytaj więcej

0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT