Zmarł Kazimierz Bondaryk – artysta ludowy. Miał 65 lat.
Nabożeństwo żałobne zostanie odprawione w czwartek 6 sierpnia o godz. 10.30 w kościele p.w. Św. Antoniego w Ostrołęce. Ceremonia pogrzebu odbędzie się na cmentarzu parafialnym.
Kazimierz Bondaryk należał do Ostrołęckiego Stowarzyszenia Twórców. Artysta, specjalizował się w zdobnictwie wydmuszek kurzych, kaczych, gęsich i strusich. Jego prace cechują się starannością, perfekcyjnym opanowaniem techniki oraz niezwykłą dbałością o detal, dlatego znajdują uznanie nie tylko wśród amatorów sztuki ludowej, ale także kolekcjonerów, muzealników i członków jury ogólnopolskich konkursów z zakresu plastyki obrzędowej.
Zachwyt budziła kompozycja czternastu scen Drogi Krzyżowej przedstawiona na wydmuszkach jaj gęsich oraz strusich. Pisanki zostały zaprojektowane i ręcznie opracowane przez Kazimierza Bondaryka.