Zarząd województwa z absolutorium

REKLAMA

Radni województwa udzielili zarządowi absolutorium.

REKLAMA

Rok 2015 był dobrym rokiem dla Mazowsza. Po wygranej w Trybunale Konstytucyjnym zmniejszono 'janosikowe”, co ustabilizowało budżet i pozwoliło na inwestycje, które były dla nas priorytetem – podsumował marszałek Adam Struzik. W stosunku do 2014 r. wydatki majątkowe wzrosły aż o 65 proc. Rok 2015 zakończył się także nadwyżką budżetową. Spadło natomiast zadłużenie województwa.

Budżet województwa mazowieckiego w 2015 r. zamknął się nadwyżką budżetową w wysokości ok. 175 mln zł. Dochody w 2015 r. wyniosły 2,768 mld zł, w tym 1,38 mld z tytułu CIT, a 264,5 mln zł – z tytułu PIT. W 2015 r. dochody z CIT, stanowiące 66 proc. dochodów bieżących Mazowsza, wzrosły o 11,34 proc. Dodatkowo, dzięki wygranej przed Trybunałem Konstytucyjnym zmniejszyły się wpłaty Mazowsza z tytułu 'janosikowego” – 271 mln zł w 2015 r. To tyle, ile wynosi łączna wysokość rekompensaty za przewozy dla KM i WKD. Wydatki na inwestycje stanowiły aż 37 proc. całego budżetu, a jeszcze rok wcześniej – tylko 23 proc. W efekcie w 2015 r. zrealizowano ok. 430 zadań inwestycyjnych – od zakupu sprzętu dla instytucji, poprzez rozbudowy, modernizacje po inwestycje drogowe.

Czytaj więcej

0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT