Zajęcia na strzelnicy, z samoobrony, obozy szkoleniowe – w ZSZ nr 2 ruszył profil wojskowy

REKLAMA

56 uczniów po raz pierwszy rozpoczęło naukę w technikum mechanicznym i informatycznym o profilu wojskowym w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Ostrołęce. Wśród licznej grupy chłopców znalazły się 2 dziewczyny, które przyszłość zawodową wiążą ze służbą mundurową.

REKLAMA

Dodatkowo uczniowie będą zdobywać wiedzę z języka obcego wojskowego ze specjalną terminologią. Nauka potrwa trzy lata.

Informuje Grzegorz Żebrowski, dyrektor ZSZ nr 2 w Ostrołęce.

Młodzież w ciągu trzech lat będzie miała dodatkowo 560 godzin służby przygotowawczej, po zaliczeniu której będzie gotowa do podjęcia zawodowej służby wojskowej.

mm

Czytaj więcej

0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT