W Powiecie Ostrołęckim trwa realizacja projektu 'Inwestuj w Rodzinę”.
Wsparciem objęto 47 małoletnich uczestników przebywających w rodzinach zastępczych oraz 15 usamodzielnianych wychowanków pieczy zastępczej. Każda osoba została skierowana na indywidualnie dobrane formy pomocy, określone na podstawie diagnozy potrzeb, zasobów i predyspozycji.
Mówi Edyta Pędzich, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.
Na obecnym etapie zakończono lub kontynuuje się realizację różnych kursów, m.in.: stylizacji rzęs, prawo jazdy kat. B, spawania MAG, fotograficzny czy kwalifikowanej pierwszej pomocy. W przygotowaniu są szkolenia: podstawy oprogramowania, grafika komputerowa oraz projektowanie wnętrz.
Kończy się również wsparcie terapeutyczne, obejmujące terapię psychologiczną dla 13 osób, terapię integracji sensorycznej dla 14 osób oraz diagnozę spektrum autyzmu dla 5 osób. Ponadto zakończono cykl spotkań ukierunkowanych na koncentrację uwagi dla 15 uczestników.
W najbliższym czasie odbędą się dwa wyjazdy integracyjno-edukacyjne dla 80 dzieci i młodzieży z rodzin zastępczych. W planach jest m.in. zwiedzanie atrakcji turystycznych oraz spływy kajakowe.
Zakończenie projektu zaplanowano na październik 2026 roku.
fot. Starostwo Powiatowe w Ostrołęce










