back to top
5.5 C
Ostrołęka
niedziela, 21 kwietnia 2024 r.

Wiosenna akcja szczepienia lisów na terenie województwa mazowieckiego

REKLAMA

Ochronne szczepienie lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie na terenie województwa mazowieckiego zostanie przeprowadzone w dniach 4-17 kwietnia.

Szczepionka będzie wykładana ręcznie oraz zrzucana z samolotów na lasy, pola i łąki. Przynęty nie wolno dotykać. Przez dwa tygodnie należy zachować ostrożność podczas wyprowadzania zwierząt.

REKLAMA
Fotograf ślubny Malwina Łuba

Doustna szczepionka umieszczona jest we wnętrzu przynęty w kształcie krążka lub kwadratu, koloru brunatno-zielonego o zapachu rybnym. Zrzuty oraz wyłożenie ręczne nie obejmują zbiorników wodnych, dróg i terenów zabudowanych. Szczepionka uodparnia wyłącznie lisy, które jako zwierzęta wolno żyjące są najbardziej podatne na zakażenie wirusem wścieklizny.

Każdy, kto miałby z nią styczność powinien niezwłocznie skontaktować się z lekarzem medycyny. Należy także zwrócić uwagę na domowe czworonogi. Po wyłożeniu szczepionki przez 14 dni psy należy prowadzić na smyczy, a koty trzymać w zamkniętych pomieszczeniach. Ewentualny kontakt zwierzęcia z preparatem należy zgłosić lekarzowi weterynarii.

Czytaj więcej

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT

POLITYKA

0
Będziemy wdzięczni za wasze przemyślenia, prosimy o komentarzex