5 C
Ostrołęka
poniedziałek, 4 marca 2024 r.

WIELKANOC W SZTUCE LUDOWEJ ze zbiorów Mariana Sołobodowskiego

REKLAMA

W Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce 19 marca odbędzie się otwarcie wystawy pt. 'Wielkanoc w sztuce ludowej’. Prace pochodzą ze zbiorów Mariana Sołobodowskiego. Wernisaż rozpocznie się o godzinie 13.

Marian Sołobodowski – prawnik, dyplomowany menedżer kultury, regionalista. Z zamiłowania animator kultury, społecznik. Kolekcjonuje sztukę ludową, wycinanki ludowe, archiwalne pocztówki. Pełnił funkcję Prezesa Fundacji Kultury Wsi w Warszawie. Organizator wielu przedsięwzięć kulturalnych i wystawienniczych na terenie całego kraju. W ciągu ostatnich 7 lat zorganizował około 100 wystaw. Przez 15 lat pracował jako kierownik Wydziału Kultury w Departamencie Kultury Promocji i Turystyki w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego. Laureat wielu nagród za działalność dla Mazowsza, m.in.: Medal PRO MASOVIA (2021), Honorowa Nagroda Hetmana Polskich Kolekcjonerów im. Jerzego Dunin-Borkowskiego (2019), Honorowa Odznaka Zasłużony dla Kultury Polskiej (2009), Nagroda KURPIKA przyznana przez Związek Kurpiów (2005).

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Czytaj więcej

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT

POLITYKA

0
Będziemy wdzięczni za wasze przemyślenia, prosimy o komentarzex