5 C
Ostrołęka
poniedziałek, 4 marca 2024 r.

Wiadomości Europejskie

REKLAMA

Talenty dla regionów

Komisja uruchamia 'mechanizm wspierania talentów”. Będzie on wspierał regiony UE dotknięte przyspieszonym spadkiem liczby ludności w wieku produkcyjnym w szkoleniu, zatrzymywaniu i przyciąganiu ludzi, umiejętności i kompetencji niezbędnych do radzenia sobie ze skutkami przejścia demograficznego.

REKLAMA
Fotograf ślubny Malwina Łuba

Mechanizm został przedstawiony w komunikacie na temat wykorzystania potencjału talentów w regionach Europy. Jest to pierwsza kluczowa inicjatywa w 2023 r. wspierająca zaproponowany przez Komisję Europejski Rok Umiejętności, którego celem jest nadanie nowego impulsu do przekwalifikowywania i podnoszenia kwalifikacji. W komunikacie zaproponowano dostosowane do potrzeb, ukierunkowane na konkretne obszary i wielowymiarowe rozwiązania, w tym wykorzystanie istniejących funduszy i inicjatyw UE, aby wspierać regiony najbardziej dotknięte trwającym przejściem demograficznym i jego skutkami ubocznymi oraz zapobiegać powstawaniu nowych i rosnących dysproporcji terytorialnych w UE.

Komisja publikuje również swoje sprawozdanie w sprawie skutków zmian demograficznych w Europie z 2023 r., które aktualizuje sprawozdanie demograficzne z 2020 r. Dokonuje w nim przeglądu tendencji i skutków demograficznych stwierdzonych w świetle ostatnich wydarzeń, takich jak brexit, COVID-19 czy rosyjska agresja wojskowa na Ukrainę. W sprawozdaniu podkreślono, że aby zapewnić przyszły dobrobyt i dobrostan w UE, kluczowe znaczenie ma stawienie czoła wyzwaniom związanym z przemianami demograficznymi.

Czytaj więcej

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT

POLITYKA

0
Będziemy wdzięczni za wasze przemyślenia, prosimy o komentarzex