Uwierzył w internetową miłość i stracił oszczędności

REKLAMA

Ponad 6 tys. złotych stracił mężczyzna, który zauroczony poznaną w internecie kobietą zapłacił za paczkę wypełnioną złotem i dolarami, którą miał od niej otrzymać.

Internetowi oszuści najczęściej szukają ofiar na portalach społecznościowych. Nawiązują relację, czułymi wiadomościami i listami zdobywają zaufanie, a nawet składają poważne obietnice na przyszłość. Udają kogoś innego i stosują różne techniki manipulacji – ostrzega policja.

REKLAMA

Schemat działania jest zwykle podobny.

Do ostrołęckiej policji zgłosił się w ten sposób oszukany 29-latek. Na portalu społecznościowym zaakceptował do znajomych atrakcyjną kobietę, z którą zaczął korespondować po angielsku. Ich relacja pogłębiała się. Mężczyzna podał jej swój numer telefonu i dalsza korespondencja była prowadzona na komunikatorze internetowym. Kobieta zadeklarowała, że chce sobie z nim ułożyć nowe życie i wysłała do niego walizki ze złotem oraz dolarami. Otrzymał również zdjęcia pieniędzy i kosztowności oraz dokument potwierdzający nadanie przesyłki.

Oszuści cały czas modyfikują sposób działania.

Mówił nadkom. Tomasz Żerański, oficer prasowy KMP w Ostrołęce.

Czytaj więcej

0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT