Uroczysta Sesja Rady Miasta zainaugurowała Dni Ostrołęki

REKLAMA

Uroczystą sesją Rady Miasta z okazji 639. rocznicy nadania praw miejskich zainaugurowane zostały tegoroczne Dni Ostrołęki.

REKLAMA

Spotkanie samorządowców odbyło się w Ostrołęckim Centrum Kultury. Sesja była okazją do wręczenia odznak Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych oraz honorowych odznak 'Za zasługi dla Miasta Ostrołęki”. Ta powędrowała m.in. do Spółdzielni Uczniowskiej 'Ekonomik”, która działa przy Zespole Szkół Zawodowych Nr 4 im. Adama Chętnika. .

Podczas Uroczystej Sesji podsumowano publiczną zbiórkę na rzecz uczniów Polskiej Niedzielnej Szkoły w Pińsku. Akcję w mieście zapoczątkowało Towarzystwo Przyjaciół Ostrołęki, które od lat współpracuje z Polakami z Pińska.

Mówił Wiesław Szczubełek, wiceprzewodniczący Rady Miasta i wiceprezes Towarzystwa Przyjaciół Ostrołęki. Polska Niedzielna Szkoła w Pińsku istnieje od 2002 r. i uczęszcza do niej siedemdziesięcioro uczniów w wieku 8 do 18 lat.

(mm)

Czytaj więcej

0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT