Uczniowie ZSP w Baranowie na stażach w Hiszpanii

REKLAMA

Zespół Szkół Powiatowych w Baranowie już po raz piąty zorganizował staże zagraniczne dla uczniów. W tegorocznej edycji programu Narodowej Agencji uczniowie wyjechali do  Hiszpanii – informuje Starostwo Powiatowe w Ostrołęce.

REKLAMA

Młodzież odbywała miesięczne praktyki w listopadzie w zakładach przetwórstwa spożywczego, piekarniach, cukierniach, gospodarstwach rolnych.

Projekt 'Razem na staż” realizowany był w konsorcjum z Zespołem Szkół Powiatowych w Łysych i Zespołem Szkół Powiatowych w Myszyńcu. Liderem i wnioskodawcą był Zespół Szkół Powiatowych w Baranowie.

Do Hiszpanii poleciała 22-osobowa grupa młodzieży w zawodzie technik agrobiznesu i technik technologii żywności. Przed wyjazdem uczniowie uczestniczyli w kursie języka hiszpańskiego oraz w zajęciach z przygotowania kulturowo – pedagogicznego, na których  poznawali tradycje i historię Hiszpanii.

Młodzież poznała zupełnie inny niż w Polsce proces produkcji rolnej i produkcji piekarskiej.

 

 

Czytaj więcej

0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT