Trwają prace przy Pomniku Szwedzkim w Kadzidle

REKLAMA

Trwa renowacja Pomnika Szwedzkiego, znajdującego się przy ul Bema w Kadzidle. Zbudowali go ks. Mieczysław Mieszko oraz mieszkańcy okolicznych wiosek. Mówi wójt Dariusz Łukaszewski.

REKLAMA

Gmina Kadzidło przeznaczyła na tegoroczne prace 15 tys. zł. W latach kolejnych, Pomnik zyska nową symbolikę. Wzdłuż brukowego dojścia, po obydwu stronach, planowane jest posadowienie kamieni polnych, na których zostaną umieszczone nazwy miejscowości związanych z sowieckimi i niemieckimi zbrodniami wobec Polaków.

Fot. www.kadzidlo.pl

Czytaj więcej

0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT