Sztandar powiewa w Zakładzie Karnym w Przytułach Starych

REKLAMA

Minister Sprawiedliwości 5 października br. nadał sztandar Zakładowi Karnemu w Przytułach Starych. Ceremonię  poprzedziła msza św. w intencji funkcjonariuszy i pracowników Służby Więziennej, odprawiona w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Rzekuniu.

REKLAMA

Sztandar został ufundowany przez Społeczny Komitet Fundacji Sztandaru dla Zakładu Karnego w Przytułach Starych, któremu przewodniczył poseł na Sejm RP Arkadiusz Czartoryski. W imieniu kadry podziękowanie fundatorom i przełożonym złożył Dyrektor Zakładu Karnego płk Tomasz Dąbrowski.
 

Zakład Karny w Przytułach Starych został otwarty 1 października 2012 r. na terenie Oddziału Zewnętrznego w Przytułach Starych podległego Aresztowi Śledczemu w Ostrołęce.  W wyniku tego przekształcenia, w tym samym czasie został zniesiony Areszt Śledczy w Ostrołęce.

Historia Zakładu Karnego w Przytułach Starych nie istnieje bez przeszło 100-letniej historii Aresztu Śledczego w Ostrołęce. Historii służby pełnionej przez przedwojennych polskich strażników więziennych i ich późniejszych następców, których godne tradycje i wartości kontynuują  funkcjonariusze i pracownicy Służby Więziennej Zakładu Karnego w Przytułach Starych. W listopadzie 1918 roku, po odzyskaniu niepodległości przez Polskę, ostrołęcki areszt wszedł po raz pierwszy w skład polskiego systemu więziennego.

Czytaj więcej

0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT