Szpital apeluje o oddawanie krwi

REKLAMA

Od wybuchu pandemii COVID-19 zmniejszyła się w Polsce liczba dawców krwi. Także w bankach krwi maleją zapasy tego drogocennego leku. Ostrołęcki szpital apeluje do wszystkich, którzy chcą i mogą podzielić się życiodajnym płynem o jego oddawanie.

REKLAMA

Mówi dyrektor Paweł Natkowski.
 

Oddawanie krwi odbywa się w sposób bezpieczny – zapewnia Ewa Lelujka, kierownik Terenowego Oddziału Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.
 

Krew może oddać każda zdrowa osoba, która ukończyła 18. rok życia. Krwiodawcą można być do ukończenia 65. roku życia. Aby oddać krew, konieczne jest spełnienie kilku warunków.
 

Krwiobus czynny jest w godzinach 7 – 13.

Czytaj więcej

0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT