Święto patrona w SP nr 6

REKLAMA

Szkoła Podstawowa Nr 6 im Orła Białego obchodziła 13 listopada dzień patrona. Uroczystości były połączenie z obchodami święta odzyskania przez Polskę niepodległości.

REKLAMA

Placówka imię Orła Białego przyjęła w 2010 roku. Decyzję o wyborze patrona podęli uczniowie, rodzice i nauczyciele.

To co podkreśla dyrektor Dorota Kupis da się zauważyć w rozmowie z uczniami.

Podczas uroczystości podsumowano również Ostrołęcki Konkurs Literacki o Orle Pióro. Jego celem było zainteresowanie jak największej liczby uczniów miejskich szkół tematyką patriotyczną oraz popularyzacja wartościowych tekstów literackich.

Mówiła Małgorzata Szarwacka.

Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas 3-6. Pierwsze miejsca zajęli Aleksandra Budziszewska (SP Nr 6. kl III), Daria Piotrowska ( SP Nr 6. Kl IV) Łucja Wysocka (SP Nr 10. Kl. V) oraz Zuzanna Rudzik (SP Nr 10. Kl. VI. Honorowy patronat nad konkursem objął prezydent miasta.

galeria

Czytaj więcej

0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT