back to top
17.7 C
Ostrołęka
poniedziałek, 15 lipca 2024 r.

ŚWIĘTO 5 MAZOWIECKIEJ BRYGADY OT (zdjęcia)

REKLAMA

W ciechanowskich koszarach odbyły się obchody święta 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej. Były połączone z przysięgą wojskową ponad 115 nowych żołnierzy. W wydarzeniu uczestniczył dowódca Wojsk Obrony Terytorialnej, gen. bryg. dr Krzysztof Stańczyk.

Wśród ponad 115 nowych ochotników z północnego Mazowsza byli uczniowie, studenci, pracownicy lotniska, pracownik stoczni, listonosz, stomatolog, trener judo i prawnik hobbystycznie zajmujący się projektowaniem gier wojennych. Blisko 80% uczestników szkolenia podstawowego w ramach I tury ‘Wakacji z WOT”, to osoby w wieku 18-20 lat.

REKLAMA
Fotograf ślubny Malwina Łuba

Podczas uroczystości Dowódca WOT odczytał list skierowany do mazowieckich terytorialsów przez Ministra Obrony Narodowej, Władysława Kosiniaka Kamysza. Z okazji ich podwójnego święta wyraził słowa uznania i szacunku dla potrzebnej i ważnej dla społeczeństwa służby, zaangażowania i oddania sprawom obronności oraz pracy na rzecz swojej ‘małej Ojczyzny”.

Dowódca płk dr Paweł Lech uhonorował odznaką pamiątkową 5 MBOT Dowódcę WOT, z kolei zastępca Dowódcy Brygady ppłk Grzegorz Podolszański odebrał srebrny medal ‘Za Długoletnią Służbę” nadany przez Prezydenta RP. Po raz pierwszy nadano Tytuł Honorowy ‘Zasłużony Żołnierz Obrony Terytorialnej” – otrzymał go sierż. Adam z kompanii szkolnej w Ciechanowie oraz st. kpr. Sylwia z 52 batalionu lekkiej piechoty w Komorowie. Pamiątkowe ryngrafy oraz wyróżnienia otrzymali pracodawcy żołnierzy i firmy wspierające rozwój 5 Mazowieckiej BOT: Cedrob S.A., Norcospectra, Plon i Urodzaj.

Po części oficjalnej zakończonej defiladą pododdziałów i koncertem Orkiestry Reprezentacyjnej Wojsk Obrony Terytorialnej z Radomia odbył się piknik wojskowy.

fot. 5 MBOT

Czytaj więcej

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT

POLITYKA

0
Będziemy wdzięczni za wasze przemyślenia, prosimy o komentarzex